Горизонтальні жалюзі на пластикові вікна

Жалюзі на вікна: види, матеріали виготовлення, переваги, недоліки, вибір

В цій статті ми розповімо про види жалюзі на вікна: горизонтальні, вертикальні, класичні, рулонні і касетні. Висвітлимо їх переваги, недоліки та опишемо критерії вибору. Розповімо про матеріали, з яких вони можуть виготовлятися. Пояснимо, чим відрізняються пластикові вироби від алюмінієвих, а бамбукові від дерев’яних.

Чому жалюзі для пластикових вікон краще штор

Якщо коротко: вони прості в монтажі і регулюванні, зручні, практичні і естетичні. А тепер більш докладно:

 1. Простота в монтажі і регулюванні — встановлювати жалюзі на вікно легше ніж штори. Найпростіший метод кріплення вимагає використання тільки шурупів, на які буде кріпитися виріб.
 2. Зручність — їх не потрібно прати, достатньо протерти вологою ганчіркою.
 3. Практичність — вироби можна прикріпити як у отвори, так і до карнизів.

Тепер, коли ви розібралися з перевагами жалюзі на вікна, поговоримо про те, як їх вибрати і не помилитися при покупці.

Як вибрати жалюзі на вікна

Горизонтальні жалюзі для пластикових вікон

Перед вибором жалюзі на вікна необхідно:

 1. Вирішити, який тип вам потрібен: вертикальні, горизонтальні, касетні.
 2. Визначитися, чи будете ви кріпити їх зі свердлінням або без. Для пластикових вікон краще вибрати вироби, що встановлюються без свердління, щоб не пошкодити пластик.
 3. Вибрати метод кріплення жалюзі на вікна. Чи будуть вони закріплюватися безпосередньо у отвір чи до карнизу? Монтаж у віконний отвір здійснюється швидше, але тоді з підвіконня доведеться прибрати всі квіти, які будуть заважати відкриттю-закриттю жалюзі. Прикріплення до карнизу або стелі трохи складніше, зате квіти можна залишити.
 4. Вирішити, в який бік будуть відкриватися пластини, щоб потім не виникало проблем з відкриттям вікна. При виборі горизонтальних жалюзі визначте, чи будуть вони зрушуватися вліво чи вправо.

При безпосередньому виборі покладайтеся на наступні критерії:

 • зверніть увагу на зовнішній вигляд жалюзі на вікна — на них не повинно бути подряпин або інших дефектів;
 • їх довжина має бути на кілька сантиметрів менше висоти отвору — це запобіжить утворенню так званої «гармошки» знизу;
 • плануючи кріпити їх до карнизів чи стін, врахуйте, що вони повинні бути ширше за отвір на 10-15 см.

Ці поради допоможуть купити якісні вироби, що довго служитимуть вам, і уникнути проблем у подальшому. Якщо вже вирішили придбати жалюзі на вікна — тоді дізнайтеся про їх види в наступній частині статті.

Види жалюзі для пластикових вікон

Крім екзотичних варіантів, існує 5 видів:

 1. Горизонтальні.
 2. Вертикальні.
 3. Класичні.
 4. Рулонні.
 5. Касетні.

Розглянемо кожен з них детальніше.

Горизонтальні

Горизонтальний вид жалюзі

У цього виду жалюзі ламелі (народна назва — «смужки») розташовуються горизонтально. Такі конструкції відносно стійкі до поривів вітру. Найчастіше горизонтальні жалюзі на пластикові вікна використовуються в офісах, хоча іноді можна зустріти їх і в житлових будинках. Вони візуально розширюють приміщення.

До речі! Альтернативний метод використання горизонтальних жалюзі — в якості специфічних міжкімнатних дверей.

Вертикальні

Вертикальний тип жалюзі

Смужки ширші, переміщуються вліво, вправо, також можуть повністю затіняти приміщення. У вертикальних жалюзі можна повертати ламелі на 180°.

За рахунок своїх розмірів, вертикальні вироби більш стійкі до поривів вітру ніж горизонтальні. Вони підходять для великих віконних прорізів.

Класичні

Окремий вид — так звані «класичні» жалюзі. Їх, найчастіше, встановлюють в офісах. Виготовляють, як правило, з алюмінію або пластику. Регулюються за допомогою прута з пластика. Сприяють створенню ділової, робочої атмосфери. Встановлюються як на стелю, так і у віконний отвір. Бувають горизонтальними і вертикальними.

Рулонні

Жалюзі рулонного типу

Рулонні жалюзі більше схожі на штори. Це тканина, яка згортається в спеціальний рулон. Її просочують антибактеріальними і антистатичними засобами.

Залежно від виду, виготовляються з щільної чи прозорої тканини.

Касетні

Це виключно горизонтальні конструкції. Полотно ховається в касету, яка кріпиться до стулки. В іншому не відрізняються від звичайних рулонних жалюзі на вікна з тканини.

Підбираємо матеріал

Найбільш поширені матеріали виготовлення жалюзі на вікна — пластик, тканина, дерево, алюміній і бамбук. Розглянемо їх докладніше.

Пластикові

Це універсальні і дешеві вироби, як вертикальні, так і горизонтальні. Стійкі до вологи і сонячних променів. Вимагають менше догляду ніж вироби з інших матеріалів.

Недоліки: неякісний пластик може деформуватися під впливом високих температур і сонячного світла. Щоб вироби прослужили вам довго, купуйте їх у перевірених виробників, які виготовляють жалюзі на вікна з якісного пластику.

Тканинні

Жалюзі з тканини

Зазвичай бувають горизонтальними, але трапляються і вертикальні. Можна прати вручну. Деякі види тканини можуть не пропускати світло. Є безліч варіантів дизайну тканини, так що підібрати такі жалюзі на вікна можна під будь-який інтер’єр.

Недоліки: тканина з часом може зноситися і стане провисати; вимагають більше догляду ніж пластикові жалюзі.

Дерев’яні

Жалюзі з натуральної деревини

Найбільш екологічні з усіх видів жалюзі на вікна, вони довговічні, стійкі до впливу сонця і різких перепадів температур. Виглядають унікально і естетично за рахунок того, що кожне дерево має власний візерунок і фактуру.

Недоліки: натуральне дерево коштує дорого; не можна проводити вологе очищення.

Алюмінієві

Це найпоширеніший (разом з пластиком) матеріал виготовлення. Такі жалюзі дешеві, стійкі до сонячних променів, довговічні. Органічно поєднуються з будь-яким інтер’єром.

Недоліки: створюють багато шуму при поривах вітру; легко деформуються, особливо, коли жалюзі занадто часто відкривати.

Бамбукові

Довговічні, підійдуть любителям східноазійського стилю. Можуть непогано захищати від сонця — це залежить від того, як тісно пов’язані полотна. Найчастіше бувають рулонними.

Недоліки: бамбукові жалюзі на вікно потрібно регулярно очищувати, в іншому випадку бамбук швидко втратить зовнішню привабливість; натуральний бамбук коштує дорого, як і дерево.

Розмір жалюзі

Обираючи розмір, враховуйте спосіб кріплення: при встановленні всередину отвору вікна, відніміть від висоти жалюзі 1-2 см, в іншому випадку вироби будуть лягати на підвіконня.

Коли ви збираєтеся прикріпити їх до карнизу — то ширина вікна повинна бути менше на 15 см. Плануєте опускати жалюзі на вікні до самої підлоги? Прорахуйте, щоб між підлогою і виробом залишалося як мінімум 5 см.

При виборі вертикальних конструкцій подумайте, чи будуть вони зрушуватися з лівого боку, з правого, або ж з центру.

Рекомендації по вибору жалюзі для різних кімнат

При виборі враховуйте розмір віконного отвору. Жалюзі не мають опускатися на підвіконня. Якщо встановлюєте їх у віконний отвір — жалюзі повинні в ньому поміститися.

Крім того, враховуйте наявність інших предметів на підвіконнях, наприклад, квітів. Коли встановлюєте жалюзі на вікно прямо в отвір, то кімнатні рослини доведеться переставити на інше місце.

Відео: Які бувають жалюзі і як вибрати якісні. Поради експерта.

Більше корисних матеріалів — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *