В цій статті ми розповімо про види жалюзі на вікна: горизонтальні, вертикальні, класичні, рулонні і касетні. Висвітлимо їх переваги, недоліки та опишемо критерії вибору. Розповімо про матеріали, з яких вони можуть виготовлятися. Пояснимо, чим відрізняються пластикові вироби від алюмінієвих, а бамбукові від дерев’яних.
Зміст:
Чому жалюзі для пластикових вікон краще штор
Якщо коротко: вони прості в монтажі і регулюванні, зручні, практичні і естетичні. А тепер більш докладно:
- Простота в монтажі і регулюванні — встановлювати жалюзі на вікно легше ніж штори. Найпростіший метод кріплення вимагає використання тільки шурупів, на які буде кріпитися виріб.
- Зручність — їх не потрібно прати, достатньо протерти вологою ганчіркою.
- Практичність — вироби можна прикріпити як у отвори, так і до карнизів.
Тепер, коли ви розібралися з перевагами жалюзі на вікна, поговоримо про те, як їх вибрати і не помилитися при покупці.
Як вибрати жалюзі на вікна

Перед вибором жалюзі на вікна необхідно:
- Вирішити, який тип вам потрібен: вертикальні, горизонтальні, касетні.
- Визначитися, чи будете ви кріпити їх зі свердлінням або без. Для пластикових вікон краще вибрати вироби, що встановлюються без свердління, щоб не пошкодити пластик.
- Вибрати метод кріплення жалюзі на вікна. Чи будуть вони закріплюватися безпосередньо у отвір чи до карнизу? Монтаж у віконний отвір здійснюється швидше, але тоді з підвіконня доведеться прибрати всі квіти, які будуть заважати відкриттю-закриттю жалюзі. Прикріплення до карнизу або стелі трохи складніше, зате квіти можна залишити.
- Вирішити, в який бік будуть відкриватися пластини, щоб потім не виникало проблем з відкриттям вікна. При виборі горизонтальних жалюзі визначте, чи будуть вони зрушуватися вліво чи вправо.
При безпосередньому виборі покладайтеся на наступні критерії:
- зверніть увагу на зовнішній вигляд жалюзі на вікна — на них не повинно бути подряпин або інших дефектів;
- їх довжина має бути на кілька сантиметрів менше висоти отвору — це запобіжить утворенню так званої «гармошки» знизу;
- плануючи кріпити їх до карнизів чи стін, врахуйте, що вони повинні бути ширше за отвір на 10-15 см.
Ці поради допоможуть купити якісні вироби, що довго служитимуть вам, і уникнути проблем у подальшому. Якщо вже вирішили придбати жалюзі на вікна — тоді дізнайтеся про їх види в наступній частині статті.
Види жалюзі для пластикових вікон
Крім екзотичних варіантів, існує 5 видів:
- Горизонтальні.
- Вертикальні.
- Класичні.
- Рулонні.
- Касетні.
Розглянемо кожен з них детальніше.
Горизонтальні

У цього виду жалюзі ламелі (народна назва — «смужки») розташовуються горизонтально. Такі конструкції відносно стійкі до поривів вітру. Найчастіше горизонтальні жалюзі на пластикові вікна використовуються в офісах, хоча іноді можна зустріти їх і в житлових будинках. Вони візуально розширюють приміщення.
До речі! Альтернативний метод використання горизонтальних жалюзі — в якості специфічних міжкімнатних дверей.
Вертикальні

Смужки ширші, переміщуються вліво, вправо, також можуть повністю затіняти приміщення. У вертикальних жалюзі можна повертати ламелі на 180°.
За рахунок своїх розмірів, вертикальні вироби більш стійкі до поривів вітру ніж горизонтальні. Вони підходять для великих віконних прорізів.
Класичні
Окремий вид — так звані «класичні» жалюзі. Їх, найчастіше, встановлюють в офісах. Виготовляють, як правило, з алюмінію або пластику. Регулюються за допомогою прута з пластика. Сприяють створенню ділової, робочої атмосфери. Встановлюються як на стелю, так і у віконний отвір. Бувають горизонтальними і вертикальними.
Рулонні

Рулонні жалюзі більше схожі на штори. Це тканина, яка згортається в спеціальний рулон. Її просочують антибактеріальними і антистатичними засобами.
Залежно від виду, виготовляються з щільної чи прозорої тканини.
Касетні
Це виключно горизонтальні конструкції. Полотно ховається в касету, яка кріпиться до стулки. В іншому не відрізняються від звичайних рулонних жалюзі на вікна з тканини.
Підбираємо матеріал
Найбільш поширені матеріали виготовлення жалюзі на вікна — пластик, тканина, дерево, алюміній і бамбук. Розглянемо їх докладніше.
Пластикові
Це універсальні і дешеві вироби, як вертикальні, так і горизонтальні. Стійкі до вологи і сонячних променів. Вимагають менше догляду ніж вироби з інших матеріалів.
Недоліки: неякісний пластик може деформуватися під впливом високих температур і сонячного світла. Щоб вироби прослужили вам довго, купуйте їх у перевірених виробників, які виготовляють жалюзі на вікна з якісного пластику.
Тканинні

Зазвичай бувають горизонтальними, але трапляються і вертикальні. Можна прати вручну. Деякі види тканини можуть не пропускати світло. Є безліч варіантів дизайну тканини, так що підібрати такі жалюзі на вікна можна під будь-який інтер’єр.
Недоліки: тканина з часом може зноситися і стане провисати; вимагають більше догляду ніж пластикові жалюзі.
Дерев’яні

Найбільш екологічні з усіх видів жалюзі на вікна, вони довговічні, стійкі до впливу сонця і різких перепадів температур. Виглядають унікально і естетично за рахунок того, що кожне дерево має власний візерунок і фактуру.
Недоліки: натуральне дерево коштує дорого; не можна проводити вологе очищення.
Алюмінієві
Це найпоширеніший (разом з пластиком) матеріал виготовлення. Такі жалюзі дешеві, стійкі до сонячних променів, довговічні. Органічно поєднуються з будь-яким інтер’єром.
Недоліки: створюють багато шуму при поривах вітру; легко деформуються, особливо, коли жалюзі занадто часто відкривати.
Бамбукові
Довговічні, підійдуть любителям східноазійського стилю. Можуть непогано захищати від сонця — це залежить від того, як тісно пов’язані полотна. Найчастіше бувають рулонними.
Недоліки: бамбукові жалюзі на вікно потрібно регулярно очищувати, в іншому випадку бамбук швидко втратить зовнішню привабливість; натуральний бамбук коштує дорого, як і дерево.
Розмір жалюзі
Обираючи розмір, враховуйте спосіб кріплення: при встановленні всередину отвору вікна, відніміть від висоти жалюзі 1-2 см, в іншому випадку вироби будуть лягати на підвіконня.
Коли ви збираєтеся прикріпити їх до карнизу — то ширина вікна повинна бути менше на 15 см. Плануєте опускати жалюзі на вікні до самої підлоги? Прорахуйте, щоб між підлогою і виробом залишалося як мінімум 5 см.
При виборі вертикальних конструкцій подумайте, чи будуть вони зрушуватися з лівого боку, з правого, або ж з центру.
Рекомендації по вибору жалюзі для різних кімнат
При виборі враховуйте розмір віконного отвору. Жалюзі не мають опускатися на підвіконня. Якщо встановлюєте їх у віконний отвір — жалюзі повинні в ньому поміститися.
Крім того, враховуйте наявність інших предметів на підвіконнях, наприклад, квітів. Коли встановлюєте жалюзі на вікно прямо в отвір, то кімнатні рослини доведеться переставити на інше місце.
Відео: Які бувають жалюзі і як вибрати якісні. Поради експерта.
Більше корисних матеріалів — на головній сторінці сайту.