Як вибрати скління для балкона чи лоджії

Вибираємо, яке скління балконів і лоджій краще: 3 критерії і корисні поради

Розповідаємо про параметри вибору скління балконів, лоджій: холодного, утеплених конструкцій, типи профілів, способи відкривання стулок. І радимо, як визначитися з найкращим варіантом.

Додаткові квадратні метри потрібні в кожній квартирі. Тому власники вибирають, як краще засклити балкон чи лоджію, щоб збільшити корисну площу. На вибір впливають різні чинники. Розберемося, як знайти варіант, що враховує призначення балконного простору, його технічні характеристики і фінансові можливості власника.

Критерії вибору скління балкону і поради

Перше, що потрібно зробити — визначити, як передбачається використовувати облаштовану площу. Відповідно до цього підбираються технічні характеристики майбутнього приміщення. Розглянемо, що на це впливає.

Тип скління балкону

Закрити балконне приміщення від атмосферних впливів можна по-різному. Є два варіанти.

Холодне скління

Холодне скління лоджії або балкона

Встановлюється профіль з тонким склопакетом. Виходить подоба холодної літньої веранди, де температура трохи відрізняється від вуличної. Але при цьому опади і вітер не потрапляють всередину приміщення. Для установки вибирають алюмінієвий профіль, рідше дерев’яні рами.

Переваги рішення:
 • балконний простір надійно захищений від атмосферних впливів;
 • невелика вага конструкції, оскільки утеплення не потрібне;
 • простий і швидкий монтаж;
 • невисока ціна.
Недоліки холодного скління балконів і лоджій
 • Температурний режим у приміщенні некомфортний. Він залежить від погоди і пори року. Особливо це помітно в регіонах з суворими зимами.
 • Недостатньо хороша звукоізоляція. Вуличні шуми легко проникають всередину. Це обмежує можливості використання кімнати.

Тепле скління лоджії чи балкону

Тепле скління балкона або лоджії

Ставиться на утеплених балконах. Конструкція повністю герметична і теплоізольована. Встановлюється багатокамерний склопакет. В результаті виходить повноцінний житловий простір, який власник може використовувати за своїм бажанням: об’єднувати з вітальнею чи кухнею, облаштовувати кабінет чи міні-спортзал. Для установки вибирають пластикові профілі або теплоізольовані алюмінієві. Рідше дерев’яні.

Переваги:
 • поява додаткової корисної площі;
 • ефективна шумоізоляція лоджії;
 • можливість реалізації цікавих дизайнерських ідей.
Недоліки

З мінусів треба відзначити значне навантаження на несучу плиту, тому потрібне проведення інженерних розрахунків. Особливо це актуально для старих будинків.

Витрати на тепле скління лоджії набагато вищі, ніж на холодне. Потрібно більше матеріалів, монтаж складніше і довше. Якщо надалі буде потрібен ремонт, він теж виявиться витратним. Для повноцінної реалізації необхідно утеплення всієї лоджії.

Який профіль вибрати для скління балконів і лоджій

Вибір профіля для скління лоджії чи балкона

Несучий елемент віконної конструкції називають профілем. У нього монтується склопакет і фурнітура. Раніше його називали рамою. Сучасні модифікації складніше. Всередині можуть розташовуватися кілька камер, від розмірів і кількості яких залежать ізолюючі характеристики систем. Значення має матеріал, з якого виготовлений каркас. Є три можливих варіанти.

Деревина

Це традиційний матеріал для виготовлення віконних систем для скління лоджій та балконів.

Переваги
 • Витримує склопакет будь-якої ширини і маси, міцність деревини це дозволяє.
 • Натуральне дерево екологічне, повністю безпечне для людей. Воно не виділяє токсичних речовин, за умови, що не проводилася обробка несертифікованими просоченнями.
 • Привабливий вигляд, особливо якщо для виготовлення елементів використовувалася деревина цінних порід.
 • Каркас довговічний. При необхідності можливий ремонт і часткове відновлення деталей.
 • Низька теплопровідність. Дерев’яні рами добре зберігають тепло.
Недоліки
 • Велика вага, що часто вимагає посилення підстави.
 • Дерево досить капризне в догляді. Його обов’язково просочують спецскладом, проте, час від часу, йому потрібна додаткова обробка.
 • Натуральна деревина — дорогий матеріал. Тому ціна таких систем висока.

Все це пояснює, чому дерев’яні рами для балконних конструкцій вибирають рідко.

Алюмінієвий сплав

Скління балкона, лоджії профілем з алюмінієвого сплаву

Рами виготовляються зі сплаву, в основі якого три метали: алюміній, магній і кремній. Перший надає каркасу необхідну міцність, другий — покращує ливарні властивості матеріалу, останній — збільшує надійність.

Переваги
 • Довговічність. В середньому конструкція експлуатується на протязі 80 років без зміни характеристик. Це більше, ніж у аналога з ПВХ.
 • Стійкість до несприятливих впливів. Сплав не чутливий до будь-яких змін погоди. Ні опади, ні ультрафіолет його не псують. Він не схильний до корозії і деформації.
 • Пожежна безпека. Металеві деталі не горять. Це гарантує відсутність поширення вогню чи випадкового загоряння.
 • Невелика вага. Алюміній — легкий метал, він не дає додаткового навантаження на бетонну основу. Тому не потрібно посилювати плиту.
Недоліки

Недоліком профілю з алюмінієвого сплаву вважається висока теплопровідність. Він дуже швидко віддає тепло. Тому використовується тільки для холодного скління балконів і лоджій. Цей недолік нівелюється в каркасах з термовкладкою, які можна ставити в «теплих» системах.

Ще одним мінусом вважається висока ціна.

ПВХ (полівінілхлорид)

Каркас скління з ПВХ виготовляється з суміші, основним елементом якої є полівінілхлорид. Це безпечний для живих організмів пластик. У невеликих кількостях додають модифікатори та інші речовини, що надають готовому виробу потрібні характеристики. Наприклад, стійкість до ультрафіолету, колір і т. п.

Якщо склад добавок чи їх кількість не відповідають нормам, рама з ПВХ набуває здатності виділяти токсичні речовини. Тому купують тільки сертифіковану продукцію.

Переваги
 • Високі ізоляційні характеристики. Системи з пластика добре утримують тепло і не пропускають звук.
 • Стійкість до деформаційних процесів, вологи, механічних пошкоджень і будь-яких погодних впливів.
 • Простота в догляді і обслуговуванні. Практично будь-яке забруднення легко змивається мильним розчином чи спеціальним засобом для пластикових вікон.
 • Великий вибір кольорів, текстур і дизайну. Можливо виготовлення рами будь-якої форми, навіть найскладнішої.
Недоліки

До недоліків відносять відносно недовгий термін експлуатації. Вікна з пластика прослужать 20-25 років. Правда, і ціна у них найнижча з усіх аналогів. Набагато довше, більше 50 років, служить металопластик. Це армований металевими елементами полівінілхлорид. Такі системи зовні не відрізняються від пластикових, але вони більш міцні і надійні.

Спосіб відкриття стулки

Помилкою було б думати, що балконний каркас може складатися тільки з глухих, тобто нерухомих елементів. Для того щоб шибки і рами можна було мити, обслуговувати, обов’язково ставлять стулки. Вони ж забезпечують необхідну вентиляцію. Розрізняють декілька типів стулок.

Поворотні

Механізм забезпечує розорювання рами всередину приміщення. При повному відкриванні вона повертається майже на 90 °, відкриваючи доступ до зовнішньої частини склопакета і суміжних з ним глухих елементів. Поворотна система незручна для провітрювання. При повному відкритті вона дає дуже великий потік повітря, інших положень у неї немає. Тому додатково встановлюються утримуючі пристосування типу гребінок.

Мікропровітрювання не передбачено. Якщо стулку доводиться часто відкривати, з часом вона провисає під власною вагою. Її можна відрегулювати і повернути в колишнє положення, але кількість таких регулювань обмежена. Петлі і фурнітура орних стулок частіше ламаються. Крім того, поворотні конструкції вважаються найнебезпечнішими, оскільки через них може випасти людина чи домашні тварини.

Відкидні

Нижня частина склопакета міцно закріплена. Верхня може відкидатися всередину кімнати, тобто відкриватися під невеликим кутом. Це дуже зручно для організації провітрювання і повністю безпечно. Випасти з такого вікна неможливо. Основний недолік — не можна мити зовнішню сторону скла.

Поворотно-відкидні

Поєднують функції обох систем, що дуже зручно. Взаємно нівелюють їх недоліки. Поворотно-відкидні стулки оснащуються декількома режимами відкривання, є можливість організації мікропровітрювання. Вони легко миються і обслуговуються. Вважаються хорошим вибором для скління балконів і лоджій в квартирах.

Розсувні

Скління балкона, лоджії: розсувні стулки

Стулки не розчиняються і не відкидаються, а зсуваються по горизонтальних направляючих. Вони заходять за розташовані поруч елементи, що дозволяє заощадити вільне місце. Їх часто вибирають для скління балконів і лоджій у хрущовках. Особливості розсувного механізму не дозволяють зробити їх герметичними. Тому для утеплених лоджій, наприклад, вони не підходять. Найчастіше розсувні каркаси роблять з алюмінієвого профілю.

Існують і інші типи рам: з фрамугами, підвісні, складні, поворотні по горизонтальній осі і т. д. Вони використовуються рідко, для вирішення нестандартних архітектурних завдань.

Як краще засклити балкон або лоджію: робимо висновок

Приймати остаточне рішення треба з урахуванням ряду моментів. Перш за все, визначити технічний стан споруди і з’ясувати, чи можливі додаткові навантаження на бетонну плиту. Якщо так, то можна вибирати будь-який варіант. В іншому випадку буде потрібно додаткове посилення підстави, що значно збільшить витрати, або установка без утеплення.

Тепла система ставиться тільки в ефективно утепленому приміщенні. Немає сенсу витрачати на неї гроші, якщо стіни, підлога і стеля не мають теплоізоляції. У всіх інших випадках треба склити балкони або лоджії однокамерними склопакетами. Можливий монтаж розсувних рам. Треба розуміти, що комфортні температури на балконі чи лоджії в таких умовах будуть тільки в теплу пору року. Тому використовувати їх як житлову площу можна.

Звертають увагу на вибір способу відкривання стулок. Для мініатюрного балкончики в хрущовці найкраще розсувні. Оптимальне рішення — комбінація поворотно-відкидних стулок з глухими. Треба їх об’єднати так, щоб забезпечити доступ до всіх зовнішніх поверхонь. Інакше доглядати за склом буде неможливо.

Точно визначити, яке скління балкону або лоджії краще, може тільки його власник. Він повинен з’ясувати для себе переваги і недоліки різних варіантів і підібрати найкращий для своєї квартири. Але треба пам’ятати, що важливо не тільки правильно вибрати скління, але і грамотно його встановити. Помилки монтажу значно зменшують термін експлуатації скляних конструкцій.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *