Вибір компонентів для комплектації вхідних дверей

Вибір основних компонентів вхідних дверей

Вхідні двері — це поняття має трохи більше значення, ніж прийнято вважати в повсякденному житті. Вони складаються з декількох основних компонентів, від якості виконання яких і їх конструктивних можливостей безпосередньо залежить якість вхідних дверей.

Компоненти вхідних дверей:

  • Саме дверне полотно.
  • Рама, до якої кріпиться дверне полотно.
  • Петлі.
  • Замки.
  • Фурнітура.
  • Оздоблення.

Всі ці елементи окремо створюють необхідний рівень якості вхідних дверей. І навіть обробка, яким би дивним це не здалося — адже майже всі декоративні панелі створюються на основі плит МДФ, що мають різну товщину — як правило, від 6 до 16 міліметрів. Встановлені на дверні полотна, крім своєї безпосередньої функції — декоративної обробки, вони збільшують шумоізоляційні і теплоізоляційні властивості вхідних дверей.

Про кожен із цих елементів варто написати окремо, адже це досить великі теми. Тут будуть дані загальні описи.

Дверне полотно

Полотно для вхідних дверей

Це одна з найважливіших частин вхідних дверей. Від якості виконання дверного полотна безпосередньо залежить ваша безпека. Полотна виготовляються виходячи з різних умов. Існують двері, до яких пред’являються підвищені вимоги до пожежної стійкості. Для загального використання виробляються металеві двері.

Хтось встановлює металевий лист тільки зовні полотна, хтось з двох сторін. Для збільшення зломоскойкості виробляють спеціальні броньовані двері, з наповненням полотна вставками з ЦСП (цементно-стружкова плита). Такі вхідні двері, крім підвищених захисних властивостей, мають і кращі шумоізоляційні характеристики.

Дверна рама

Існують різні способи виготовлення дверних рам. Це і простий гнутий профіль, який не має порожнини всередині, і зварний профіль, що має порожнину. Перший тип менш жорсткий, тому недостатньо стійкий до злому. Другий тип має велику жорсткість, тому більш стійкий до силового впливу.

Петлі

На даний момент існує безліч модифікацій петель. Але конструктивно всі вони схожі, відмінності пов’язані зі способом встановлення петель на рами і конструкцією підшипника.

Замки

Надійні замки для вхідних дверей

Найкраще ставити саме два замки. Причому один сувальдний, другий циліндровий — з наступною метою: принцип роботи замків повинен бути різний. У кожного з них є свої переваги і недоліки, і про це буде окрема розмова. Але два замки забезпечують високу надійність вхідних дверей від злому, дають можливість в разі виходу одного із замків з ладу не залишитися без замка взагалі.

Фурнітура

До фурнітури відносяться:

  • ручки;
  • захисні броньовані накладки на замки;
  • оглядові вічка, що грають в сучасному світі дуже значну роль в загальній системі безпеки;
  • нічні засувки, обмежувачі відкривання.

Все це в сукупності створює єдиний моноліт захисту від злому.

Оздоблення

Як вже було сказано, обробка відіграє роль не тільки декоративного матеріалу, а й підвищує шумоізоляцію і теплоізоляцію дверного полотна. Але, тільки в разі встановлення на основі плити МДФ. Якщо, наприклад, плівка клеїться на метал в якості декоративного оформлення, або метал забарвлюється, то ніякого значення крім естетичного ці способи оформлення полотна не мають.

При виборі полотна потрібно враховувати і матеріал, з якого зроблені ваші стіни. Адже вага різних типів вхідних дверей варіюється досить значно. Але на даний момент існують технології, що дозволяють посилити отвір для встановлення в нього будь-яких видів полотен без обмеження.

Орієнтуючись на вибір вхідних дверей, найкраще «йти в ногу з часом», з огляду на сучасні технології і ноу-хау, які застосовуються, як в матеріалах, так і в технічних новаціях. Не варто вибирати за принципом «Мене це не торкнеться!» — те, що легше і простіше. Це все одно, що зараз купити телевізор з кінескопом, замість плазмового телевізора. І якщо телевізор потрібен тільки для перегляду, то функція вхідних дверей полягає в тому, щоб дати можливість спокійно і до кінця додивитися свою улюблену передачу.

Більше цікавих та корисних матеріалів на теми будівництва та ремонту — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *