Вражаючі та цікаві факти про Велику Китайську стіну

Велика Китайська стіна: вражаючі факти про цю мегаспоруду

Найцікавіші факти про один з найбільш впізнаваних символів Піднебесної: Велика Китайська стіна увійшла в список Нових Семи Чудес Світу. Під час вашої поїздки в Китай, обов’язково відвідайте, приміром, мальовничу і повністю відновлену ділянку Великої Китайської стіни Мутяньюй.

 • Назва по-китайськи: 长城 (Chángchéng «Довга Стіна»).
 • Інша назва: 万里长城 (Wàn-Lǐ Chángchéng «Стіна Довжиною в 10 000 лі», тобто близько 5 000 км).

Факти про Китайську стіну:10 цікавих величини

Яка загальна довжина Великої Китайської стіни

1. Після того, як були заміряні всі ділянки Китайської стіни, за офіційними даними довжина цієї найвідомішої військово-оборонної споруди — 21 196.18 км.

Для порівняння: Довжина екватору — приблизно 40 075 км. Поцікавтеся, яка довжина Великої Китайської стіни і чому в різних джерелах дані настільки різняться.

2. Велика частина збережених і відвідуваних сьогодні ділянок Великої Китайської стіни була побудована в епоху династії Мін — 8 851 км.

3. Історія Китайської стіни налічує більше 2300 років. Вона будувалася і перебудовувалася за часів правління більш ніж 7 династій.

4. Велика Китайська стіна часів династії Мін пролягає по території 9 провінцій, автономних районів і міст центрального підпорядкування:

 • Ляонін;
 • Хебей;
 • Тяньцзінь;
 • Пекін;
 • Внутрішня Монголія;
 • Шаньсі;
 • Шеньсі;
 • Нінся;
 • Ганьсу.

5. Ділянка Бадалін Великої Китайської стіни вважається найпопулярнішою серед туристів (63 000 000 відвідувачів тільки у 2001 році). Наприклад, за перший тиждень травня чи жовтня потік туристів може досягати 70 000 людей за день.

6. Середня висота Великої стіни на ділянці Бадалін і перевалі Цзюйюн становить 7.88 метра, у найвищому місці — 14 метрів.

7. Майже 1/3 Великої Китайської стіни зникла без сліду.

8. Починаючи з 1644 року, коли була повалена династія Мін, не проводилося ніяких робіт чи будівництва в військово-оборонних цілях (деякі ділянки Китайської стіни були відновлені для розвитку туризму).

Велика Китайська стіна: невідремонтована ділянка

9. Реконструкція, а також розробка програм з охорони Великої Китайської стіни як пам’ятки культурної спадщини Китаю почалися з ділянки Бадалін у 1957 році.

10. У грудні 1987 року Велика Китайська стіна була включена до Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Велика Китайська Стіна: ще 10 незвичайних фактів

1. Китайську стіну не видно з космосу без використання спеціальних приладів.

2. Велика Китайська стіна не є безперервною. Вона складається з бічних, зовнішніх і навколишніх споруд, допоміжних будівель і навіть секцій без будов (це переважно райони високих гір чи річок, які утворюють природні огорожі).

Деякі ділянки Великої Китайської стіни — природні огорожі у високогірних районах

3. Хто побудував стіну? Робочу силу складали солдати, селяни, яких приводили на будівництво примусово, засуджені (часто — бунтівники), а також військовополонені.

4. Часто можна почути, що Велику Китайську стіну побудував перший правитель імперії Цинь. Насправді він не був першим, хто почав її будувати. Цинь Ши Хуанді об’єднав ділянки великої стіни на північному кордоні Китаю — землях, які він завоював.

До речі: Ім’я імператора Цинь Ши Хуанді відоме ще і завдяки знаменитій Теракотовій армії у м. Сіань. Саме йому вдалося об’єднати Китай 2200 років тому.

5. Найвідоміша легенда про Китайську стіну — легенда про Мен Цзян Нюй, чий чоловік загинув, будуючи стіну. Там, де падали сльози жінки, частина стіни завалилася. Мен Цзян Нюй змогла знайти тіло свого чоловіка і поховати.

6. На ділянці Губейкоу Великої Китайської стіни збереглися кульові отвори, які свідчать про останні битви. Ви зможете побачити цю частину стіни в пішому турі з Чайна Хайлайтс.

7. Під час Культурної революції в Китаї (1966-1976 роках), цеглу Великої Китайської стіни використовували для будівництва будинків і ферм.

8. Існує ймовірність того, що через 20 років деякі ділянки Великої стіни на північному заході Китаю (наприклад, у провінціях Ганьсу і Нінся) зникнуть. Причини — перетворення на пустелю і зміна характеру використання землі людиною. Звичайно, урядом КНР вживаються заходи з охорони Великої Китайської стіни.

9. Цзянькоу — ділянка Китайської стіни, яку можна побачити на багатьох листівках. Це дуже важкий і небезпечний маршрут.

Цзянькоу — найнебезпечніша та найважча ділянка Великої Китайської стіни

10. Ділянка Бадалін Великої Китайської стіни — найвідоміша. ЇЇ відвідали більше 300 глав держав і знаменитостей з усього світу. Першим з них був радянський державний діяч Клім Ворошилов у 1957 році.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *