Укладання паркетної дошки на «теплу підлогу»

Паркетна підлога — гарне і комфортне підлогове покриття, виготовлене з натурального дерева. Є два основні варіанти такої підлоги — з цілісних плашок або тришарової паркетної дошки, в якій, зазвичай, з’єднують кілька сортів деревини. Багатьох цікавить питання про те, чи можна класти систему «теплої підлоги» під паркет чи паркетну дошку.

Найпоширеніша думка полягає в тому, що паркет і «тепла підлога» — поняття несумісні. Чи так це? І якщо так, то чому? А якщо дуже хочеться їх поєднати, може, все-таки можна? Яка система «теплої підлоги» найкраще поєднується з паркетними планками або дошками — водяна, електрична, інфрачервона? Спробуємо детально розібратися у цих питаннях.

Причини поганої сумісності паркетної підлоги і системи «тепла підлога»

Причина перша — низька теплопровідність деревини

Дерев’яні матеріали мають гарні теплозберігаючі характеристики, тобто вони вирізняються низьким коефіцієнтом теплопровідності. А для опалювальної системи важливо, щоб більша частина теплової енергії безперешкодно надходила в приміщення. Кращим коефіцієнтом теплопровідності володіє керамічна плитка для підлоги. А ось натуральна деревина знижує ефективність роботи опалювальної системи, перешкоджаючи потраплянню тепла в приміщення.

До того ж, тепло, якому паркет заважає поширюватися вгору, буде прагнути вниз, в грунт чи перекриття, розміщене знизу. В цьому випадку для запобігання витоку тепла необхідні певні теплоізоляційні заходи, а це вимагає додаткових витрат і скорочує висоту кімнати.

Причина друга — естетичні проблеми з покриттям підлоги

Натуральна деревина — матеріал, який активно реагує на перепади температури і вологості змінами розмірів. Оптимальна вологість повітря для паркету — 40-65%. У сезон роботи опалювальних приладів, якщо не використовуються зволожувачі, вологість знижується до 20%. Дерев’яні паркетні дошки в умовах сухого повітря і обігріву знизу стискаються, між ними утворюються видимі проміжки. Чим вище температура опалювальної системи, тим більшими будуть ці проміжки.

Більш стабільно поводиться паркетна дошка завдяки тому, що вона виготовлена ​​з трьох шарів деревини. Волокна верств взаємно перпендикулярні. Але і в цьому випадку існують жорсткі обмеження по температурі нагріву через присутність формальдегіду в клейовому складі, за допомогою якого з’єднуються шари деревини. До +26°C формальдегід знаходиться в зв’язаному стані. Якщо ця температура перевищується, шкідливі для здоров’я формальдегідні пари починають надходити в приміщення. Стандартна температура підігріву підлоги — +40°C.

Вимоги до проектування та укладання паркетної дошки на «теплу підлогу»

Монтаж підлоги з паркетної дошки
Монтаж паркетної дошки на електричну «теплу підлогу».

Якщо ви з якихось причин зупинили свій вибір на паркетних планках чи дошці, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Температура покриття не повинна підвищуватися більш ніж до +26°C.
 2. Температура обігріву по всій поверхні має бути приблизно однаковою.
 3. У системах «теплої підлоги» не рекомендується застосовувати деревину з клена або бука, оскільки ці породи при коливаннях температури і вологості схильні до інтенсивних змін розмірів.
 4. Оптимальний варіант — «плаваюча підлога» з паркетної дошки. Схема збірки — укладання підкладки (оптимальна товщина — 2-3 мм) і подальший монтаж паркетної дошки на замковому з’єднанні.
 5. У системах водяної «теплої підлоги» недостатньо присутності стандартного блоку змішувача. Необхідний монтаж датчиків, які будуть відстежувати температуру підлогового покриття. Також необхідний сервопривід регулюючого клапана, що забезпечує точне регулювання температури теплоносія.
 6. У холодний період року необхідно підтримувати оптимальну вологість за допомогою штучного зволоження повітря.
 7. Бажано, щоб система «теплої підлоги», змонтована під паркет чи паркетну дошку, була додатковою, а основним джерелом тепла слугували радіатори.

Вибір паркету і паркетної дошки для монтажу на систему «теплої підлоги»

Для такого підлогового покриття підходять тільки деревні породи, що відрізняються стабільністю розмірів при коливаннях температури і вологості. Це граб, дуб, горіх, ясен, тик. Бук і клен для цієї мети не підходять.

Зауважте! Оптимальна товщина паркетної дошки — 13-17 мм. Більш тонка дошка легко деформується, а товща дуже погано пропускає тепло від «теплої підлоги» всередину приміщення. Рекомендована товщина паркетних дошок — 16-18 мм.

Правила монтажу паркету на водяну «теплу підлогу»

Водяна опалювальна система забезпечує рівномірний поступовий прогрів фінішного підлогового покриття, відсутність різких температурних коливань. Але і клопоту таке рішення може завдати чимало.

Етапи пристрою паркетної підлоги поверх водяної «теплої підлоги»:

 1. На бетонну основу монтують утеплювач, з одного боку якого розташована термовідбиваюча фольга.
 2. Пластикові труби, по яких буде циркулювати вода, укладають за встановленою схемою спіраллю або «змійкою».
 3. Заливають цементно-піщаний розчин товщиною приблизно 50 мм.
 4. Після повного затвердіння цементно-піщаного розчину (приблизно 28 днів) зверху кріплять фанеру, яка буде основою для паркетних планок/дошок.
 5. Укладають паркетне покриття для підлоги.

Температура теплоносія складає приблизно +55°C, температура підлогового покриття — + 22-24℃, температура в кімнаті — приблизно +20°C.

Недоліки цього варіанту:

 1. Імовірність протікання водяної теплої підлоги. Тривалий контакт з великою кількістю води може повністю вивести з ладу паркетне покриття для підлоги.
 2. Складність проведення ремонтних робіт.
 3. Складність точного контролю температури теплоносія без встановлення додаткового датчика і сервопривода регулюючого клапана.
 4. Технічна складність монтажу.
 5. Така конструкція «краде» 10-13 см висоти приміщення.

Порада! За відгуками користувачів, які вирішили змонтувати водяну «теплу підлогу» під паркетну дошку, вони залишилися задоволені результатом. Головне — не використовувати занадто товсту дошку.

Облаштування електричної «теплої підлоги» під паркет або паркетну дошку

Електрична кабельна система нагрівається дуже швидко. Це негативно впливає на стан деревини — вона може не тільки покоробитися, але навіть тріснути через високе термічне навантаження. Для часткового вирішення цієї проблеми нагрівальний електричний кабель прокладають в бетонному стягуванні, яке згладжує різкі температурні коливання.

Етапи монтажу кабелю і паркетного покриття підлоги:

 1. Підготовка бетонної основи.
 2. Монтаж теплоізоляційного матеріалу.
 3. Укладання багатошарового кабелю в термостійкій ізоляційній оболонці.
 4. Заливка цементно-піщаного розчину товщиною 20-50 мм.
 5. Видимою частиною цієї системи є терморегулятор.

Максимальна температура теплоносія — +65°C, при цьому поверхня покриття нагрівається приблизно до +30℃.

Облаштування інфрачервоної «теплої підлоги» під паркет і паркетну дошку

Інфрачервона тепла підлога під паркетну дошку
Графітові смуги для облаштування інфрачервоної «теплої підлоги» під паркетну дошку.

Інфрачервона «тепла підлога» — полімерна плівка певної товщини, в яку впаяні графітові смуги. Вони з’єднані з мідними та срібними нагрівачами малого електричного опору. Переваги цього виду опалення:

 • тривалий робочий період;
 • можливість використання в приміщеннях різної площі;
 • можливість точно регулювати температуру;
 • безпека для людей і домашніх тварин;
 • простота пристрою.

Етапи монтажу плівкової інфрачервоної «теплої підлоги» і паркетних планок/дошок:

 1. Підготовка підстави (дерев’яної, бетонної), яка повинна бути рівною, сухою і чистою.
 2. На підготовлену основу укладають гідроізоляційний матеріал, яким служить поліетиленова плівка товщиною 50 мкм.
 3. Поверх гідроізоляції монтують теплоізоляційний матеріал.
 4. Після теплоізоляційного шару прокладають інфрачервону плівку, що закріплюється на утеплювачі будівельним скотчем.
 5. В якості підстави для паркетного шару служить фанера.

Завдяки рівномірному прогріванню підлогового покриття і можливості точного регулювання температури, інфрачервона система «теплої підлоги» краще поєднується з паркетною підлогою.

Відео укладання паркетної дошки на інфрачервону теплу підлогу:

Більше корисних матеріалів по темі будівництва і ремонту можна знайти на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *