Піноблок: характеристики, розміри, переваги та недоліки будівельного матеріалу

Що таке піноблоки: переваги і недоліки сучасного будматеріалу, розмір піноблоків

У малоповерховому будівництві особливу затребуваність отримали блоки з пінобетону. Ми розповімо, що це таке і як їх правильно використовувати.

Для індивідуального будівництва кожен намагається вибрати максимально ефективну технологію, яка дозволить звести міцну теплу будівлю в найкоротші терміни і з мінімальними витратами. Про нюанси будівництва з даного матеріалу, такі як розміри піноблоків за стандартом, переваги та недоліки методу, ми і поговоримо сьогодні.

Що таке піноблоки

Так називається будівельний матеріал, який виготовляються з пористого пінобетону. Зовні він схожий на ще одну варіацію пористого матеріалу під назвою газобетон. Однак корінна відмінність криється в методиці виробництва, що, власне, і визначає його властивості. Для отримання спіненого різновиду в суміш з цементу, води, піску додається спеціальна піна.

Вона може бути утворена двома способами:

 1. Коли використовується органічний піноутворювач на основі білка. В результаті виходять максимально міцні і екологічно чисті піноблоки. Але ця методика дорожче.
 2. Дешевший і не менш ефективний синтетичний піноутворювач. Правда, працюють з ним обережно, оскільки речовині присвоєно 4 клас небезпеки. Готові ж піноблоки абсолютно безпечні.
Піноблок виготовляється з додаванням синтетичного піноутворювача

Після того, як робиться заміс будь-яким з описаних способів, розчин заливається в невеликі стандартні форми, де він висушується в природних умовах. Як варіант може використовуватися одна велика загальна форма. Тоді після затвердіння масу розрізають на деталі певного розміру.

Технологія виробництва настільки проста, що часто цеглу зі спіненого бетону виготовляють прямо на будмайданчику.

Види і розмір піноблоків: стандарт і варіації

Для потреб будівництва випускається широкий асортимент «цегли» з спіненого бетону. Всі піноблоки діляться на кілька груп.

Типи матеріалу

Якщо при замішуванні до складу додаються глина, зола, інші дрібнофракційні речовини, в піноблоках зменшується кількість пор. Це збільшує їх міцність і теплопровідність, а також знижує собівартість. Виходячи з призначення і щільності розрізняють 3 види будівельних виробів:

 1. Конструкційні. Відрізняються високою щільністю. Мають максимальну міцність і невисокі ізоляційні характеристики. Призначені такі піноблоки для зведення стін, міжкімнатних перегородок і т. п.
 2. Теплоізоляційні. Мають мінімальну щільністю і низьку теплопровідність. Міцність мінімальна. Використовуються як утеплювач.
 3. Конструкційно-теплоізоляційні. Поєднують переваги обох попередніх варіантів. Застосовуються такі піноблоки в якості «теплого» будматеріалу. Запас міцності обмежений, в деяких випадках потрібне додаткове армування.
Піноблок — теплий будівельний матеріал, але потребує додаткового армування

Розмір піноблоків: різновиди габаритів

Розрізняється і розмір піноблоків. Основні варіації ми представили у вигляді таблиці.

Розмір, мм. Штук на 1 м. куб.Штук у кладці на 1 м. кв.
600х300х250 22 6,7
600х300х200 27 8,4
600х300х150 37 11,2
600х300х120 46 13,8
600х300х100 55 16,7

Піноблоки маркуються буквами і цифрами. Міцність позначається В і цифрою в межах від 0,5 до 60. Вона показує навантаження, яке витримує елемент при стисненні. Буква F з цифрами від 15 до 75 позначає морозостійкість. Деталі з числом до 25 можуть бути використані тільки для будівництва внутрішніх стін, перегородок. Інші придатні виключно для зовнішніх робіт.

Піноблоки: переваги і недоліки

Якість будматеріалу багато в чому залежить від місця його виробництва. Виготовлений кустарним способом чи недобросовісним виробником піноблок навряд чи буде мати хороші експлуатаційні характеристики. Це необхідно врахувати при виборі. Розглянемо основні недоліки і переваги будинків з піноблоків.

Піноблок: недоліки, переваги

Переваги піноблоків

Їх затребуваність пояснюється великою кількістю значущих переваг, до яких відносять:

 • Низьку теплопровідність, причому навіть у конструкційних деталей. Коли порівняти спінений бетон середньої щільності з цеглою, то перший буде «тепліше» приблизно в 2-2,5 рази. Таким чином, для аналогічного результату є можливість викласти стіну в два рази тонше, що дозволить істотно заощадити. Крім того, пориста структура піноблоків дає хороші звукоізоляційні властивості. Це використовується при зведенні перегородок і зовнішніх стін.
 • Морозостійкість. Будова матеріалу і додавання певних компонентів в процесі виготовлення дозволяють йому з легкістю витримувати безліч циклів розморожування/заморожування. Властивості деталей при цьому не змінюються.
 • Вогнестійкість. Блоки повністю пожежобезпечні. Вони не тліють, не горять і під впливом полум’я не виділяють токсичних речовин. Ця властивість особливо цінна при будівництві бань та саун.
 • Зручність у монтажі. Вироби легко обробляти. Вони добре розпилюються, свердляться і фрезеруються. Це дозволяє реалізовувати будь-які дизайнерські рішення, без проблем прокладати інженерні комунікації.
 • Висока швидкість укладання. Стандартний розмір піноблоків більше, ніж у цегли. Таким чином, для зведення певного обсягу їх необхідно набагато менше. Відповідно, і укладаються піноблоки швидше. Також економиться і клей чи цементний розчин для кладки, його розхід на порядок менше.
 • Економічність. Мала вага деталей, яка пояснюється їх пористою структурою, дозволяє робити полегшені фундаменти. Це неможливо, наприклад, для цегли. Нижче транспортні витрати, менше витрата клею і вартість робіт. Останнє обумовлено тим, що оплатити укладання одного піноблоку дешевше, ніж 18 цеглин. А обсяг вони займуть приблизно однаковий.
 • Низька вартість. Безумовно, ціна матеріалу різниться. Вона залежить від виробника, марки і т. п., але в цілому будинок зі спіненого бетону обійдеться дешевше, ніж із цегли будь-якого типу, бруса, колоди чи газосилікату.
Піноблок: вбирання вологи

Є у піноблоків дві властивості, які складно однозначно віднести до переваг чи до недоліків. Перша — відносно низьке вологопоглинання. Завдяки тому, що пори матеріалу закриті, він слабо вбирає вологу. Виробники люблять демонструвати, як виріб кілька годин плаває в ємності з водою. Проте, він здатен увібрати близько 5-10% вологи. Правда, сохне пінобетон набагато швидше, ніж, наприклад, цегла.

Друга спірна властивість — екологічність. Зрозуміло, що якщо купується продукція невідомого виробника, гарантувати її повну безпеку неможливо. Для зменшення собівартості в сировину можуть додавати відходи металургійного чи будівельного виробництва. Така можливість виключена? Пінобетон повністю безпечний.

Піноблок — безпечний матеріал для будівництва стін та перегородок

Недоліки піноблоків і як їх нівелювати

До значущих недоліків відносять наступне:

 • Усадка споруди. Це природний процес, який протікає протягом двох місяців після монтажу. Бетон набирає міцність, що призводить до рівномірної усадки. Вона становить приблизно 1-4 мм. на кожен метр висоти. Таким чином, з остаточною обробкою доведеться почекати до закінчення цього процесу.
 • Крихкість. У деяких випадках блоки можуть деформуватися, тріскатися і навіть розділятися на кілька фрагментів. Це можливо при низькій якості виробів чи помилках в розрахунках, також при недостатній щільності пінобетону. Щоб уникнути таких проблем, варто грамотно розраховувати конструкцію і не купувати продукцію недобросовісних виробників.
 • Непривабливий вигляд. Піноблоки представляють собою великі цеглини темного сірого кольору. Зведена з них будівля виглядає негарно. З цієї причини проводиться декоративне оздоблення. Перед цим бажано виконати додаткову гідроізоляцію, щоб захистити споруду від вологи.
Піноблок: сфери застосування будматеріалу

Де використовуються вироби

Сфера застосування пінобетону дуже широка. Найбільш затребуваний він для:

 • будівництва індивідуальних будинків, дач, господарських будівель;
 • зведення малоповерхових офісних і житлових споруд;
 • реконструкції та перебудови будівель.

Блоки використовуються для спорудження стін і перегородок. З них зводяться як комбіновані, так і несучі стіни та перегородки. Можуть застосовуватися для утеплення та звукоізоляції.

З піноблоків будуються стіни та перегородки

Що врахувати при виборі

Перед тим, як відправитися в магазин, потрібно визначитися з розміром піноблоків, точно розрахувати потрібну кількість матеріалу. Найпростіше це зробити на спеціальному калькуляторі, яких багато в інтернеті. Визначившись з кількістю, приступають до вибору. Фахівці впевнені, що виріб хорошої якості можна відрізнити за зовнішнім виглядом. Потрібно тільки звернути увагу на:

 • Колір. Він повинен бути рівномірно сірий, ближче до темного. Занадто світлий тон говорить про нестачу цементу.
 • Точність геометрії. Досить покласти один блок на інший, щоб побачити похибки.
 • Структуру. Вона повинна бути однорідною. Так, щоб кількість пір всередині елемента і на його поверхні була приблизно однаковою.
 • Вага. Уточніть масу одного виробу, а потім попросіть зважити будь-яку деталь. Є відмінність? Значить заявлена ​​щільність не відповідає дійсності.
Нюанси вибору піноблоків: вага та щільність

Пінобетон — практичний і недорогий будівельний матеріал, який стає все більш затребуваним. І це не дивно, якщо врахувати всі реальні плюси і мінуси стін з піноблоків. На зведення такого будинку в середньому йде близько півроку, що не може не приваблювати забудовників.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *