Типи, переваги, недоліки, експлуатаційні характеристики розсувних міжкімнатних дверей

Розсувні міжкімнатні двері: види, переваги та недоліки

Встановлення розсувних міжкімнатних дверей — оптимальний варіант для тих, хто хоче раціонально використовувати площу власної квартири. Завдяки ним можна зберегти і візуально збільшити простір, на відміну від традиційних дверей.

Типи розсувних дверей

Основна перевага цих дверних конструкцій полягає в максимально економному використанні площі житла.

За конструктивними особливостями виділяють паралельні і складні розсувні двері, кожні з них укомплектовані спеціальною фурнітурою:

 • У паралельному типі може бути одна чи кілька стулок (не більше чотирьох). Встановлюються вони виходячи з переваг споживача. При облаштуванні одностулкових розсувних міжкімнатних дверей полотно зсувається паралельно по відношенню до стіни, чи заходить в передбачений в ній простір. Багатостулкові моделі мають іншу, більш складну конструкцію.
 • У складному механізмі розсувних дверей стулки складаються з рівнозначних по ширині панелей. Їх кількість може варіюватися від трьох до семи. Серед власників житла поширена назва цього типу «гармошка». Власне принцип дії нагадує цей інструмент. При відкритті стулки групуються і фіксуються в бічній частині дверного отвору. Якщо дозволяють розміри стіни, то можна передбачити варіант, коли стулки будуть укладатися в її порожнину.

З чого виготовляють розсувні двері

Матеріали, з яких виготовляють розсувні двері

Найпоширеніші матеріали для виробництва розсувних дверей:

 • деревина;
 • пластик;
 • деревна рамка з різними перекриттями;
 • скло.

Стандартні габарити виробів: висота — 2,05 м, ширина — 0,6-1 м, товщина — від 4 см.

Як не дивно, але скляні розсувні міжкімнатні двері зараз дуже популярні. При всій візуальній крихкості, конструкції практичні, зафіксовані на роликах по направляючих верхніх профілів. Виготовляються із загартованого скла. Можуть поставлятися в обрамленні і без нього. Як правило, в комплекті йде фурнітура високої якості.

Додаткова фурнітура

Якісна фурнітура для виготовлення розсувних міжкімнатних дверей

Дверна фурнітура полегшує експлуатацію розсувних міжкімнатних конструкцій, а також візуально покращує загальний вигляд дверей. Тому важливо вибирати якісні елементи.

Стандартна комплектація складається з:

 • направляючих верхнього і нижнього профілів;
 • комплекту кріплень;
 • набору роликів;
 • обмежувачів;
 • стулок-купе для паралельних моделей, чи панелей для типу «гармошка»;
 • наличників і доборів;
 • декоруючих планок, що приховують ролики і направляючі профілі;
 • фіксаторів для утримування стулок в потрібному положенні;
 • ручок, замків, якими будуть оснащуватися розсувні міжкімнатні двері.

Щоб двері працювали безшумно, краще вибрати силіконові ролики з розрахунку дві штуки на одну стулку, якщо їх загальна вага не перевищує 75 кг. Якщо більше, тоді необхідно оснащувати одну стулку чотирма роликами.

Характеристики розсувних дверей

Експлуатаційні характеристики міжкімнатних розсувних дверей

У таких конструкцій є не тільки переваги, а й деякі недоліки, які слід враховувати при покупці.

Переваги:

 • розсувні двері можуть самостійно автоматично відкриватися і закриватися;
 • не відчиняються при протягах, сильному вітрі;
 • безшумна робота;
 • економне використання простору кімнати.

Недоліки розсувних міжкімнатних дверей:

 • не можна встановити врізні замки — передбачено використання спеціальних дорогих замкових механізмів;
 • не забезпечують теплоізоляцію, через що їх встановлюють тільки всередині приміщень;
 • не ізолюють сторонні шуми;
 • в просторах стін, призначених для укладання стулок розсувних дверей, з часом буде накопичуватися багато пилу, а прибирати його звідти важко.

Порада: краще вибирати ті моделі розсувних міжкімнатних дверей, в яких передбачено зняття хоча б однієї частини «кишені». При самостійному встановленні таких конструкцій, варто вивчити технологію монтажу і врахувати всі рекомендації фахівців. Це дозволить уникнути проблем з експлуатацією в подальшому. Особливу увагу потрібно звернути на те, що на робочій стіні не повинно бути електропроводки (вимикача, розетки).

Оптимальне місце для встановлення розсувних дверей

Конструкції призначені для встановлення між кімнатами в приміщеннях житлового (спальні, дитячі кімнати) і технічного (гардеробні, комори) типу. Найбільш підходящим варіантом вважаються двостулкові моделі. Для людей з обмеженими можливостями розсувні двері дуже зручні, оскільки стулки не заважають переміщуватись на інвалідному кріслі.

Також є можливість автоматично або дистанційно керувати дверима. Тобто вони будуть відкриватися/закриватися самостійно. Якщо в квартирі є спортивний куточок чи інша зона, яку хочеться відгородити, то розсувні міжкімнатні двері стануть просто знахідкою.

Як встановити міжкімнатні двері різних видів своїми руками

Перед початком монтажу розсувних дверей необхідно визначитися з обсягом робіт. Наприклад, самостійно зробити поглиблення в стіні для укладання важких стулок досить проблематично, тому краще залучити фахівців. Своїми руками вийде встановити тільки традиційні купейні двері.

Поетапне керівництво з монтажу розсувних дверей:

 1. Необхідно заміряти дверне полотно. До отриманого значення висоти потрібно додати 7 см. Потім рулеткою треба відміряти на стіні від низу по напряму вгору отриману суму, поставити позначку.
 2. По позначці проведіть паралельно підлозі пряму лінію за допомогою рівня. Її довжина дорівнює висоті дверного отвору з невеликим захопленням робочої стіни (на ній поставити позначку).
 3. Тепер чітко по наміченій смузі прикладіть брус з дерева і зафіксуйте його саморізами.
 4. По низу бруса закріпіть направляючий профіль. Дверне полотно буде нормально ковзати, якщо залишити проміжок між стулкою і стінкою.
 5. Закріпіть ролики, зберіть каретки і спробуйте рухати стулки. Профільну направляючу змащувати не потрібно.
 6. За профільними торцями зафіксуйте обмежувачі руху.
 7. Підготовка паза, призначеного для направляючої знизу: прикладіть будівельний схил до краю направляючої зверху, дочекайтеся його зупинки, покладіть позначку. Це потрібно зробити і з іншого боку. З’єднайте позначки лінією — це зовнішня межа для пазу. Пропиляйте його пилкою для паркету чи фрезером, встановіть направляючу і зафіксуйте її.
 8. Каретки в полотні розсувних дверей встановлюються виключно в центрі при відступі 2 мм від бічної частини стулок.
 9. Після встановлення всіх кріплень можна приступати до монтажу полотна. Без залучення сторонньої допомоги обійтися не вийде. Удвох з напарником підніміть полотно і прикладіть до профіля, щоб поєднати поглиблення болт-каретки. Прикрутіть скоби до болтів за допомогою гайок.
 10. У нижню направляючу введіть дверне полотно.
 11. Коли полотно встановлене і зафіксоване, на верхній профіль накладаються лиштви.
 12. Тепер встановіть замкову фурнітуру, ручки, елементи декору.

Встановити самостійно розсувні двері стандартного типу цілком можливо. Потрібно попередньо вивчити технологію монтажу, подивитися навчальне відео і дотримуватися всіх рекомендацій.

Порада: якщо не впевнені в своїх здібностях, тоді краще скористайтеся послугами спеціалізованої бригади. Це заощадить не тільки час. Ви можете зіпсувати не тільки розсувні двері, а й стіни чи підлогу.

Зараз представлений величезний асортимент розсувних міжкімнатнихдверей на будь-який смак і ціну. Можна звернутися безпосередньо до виробника чи в магазин, щоб співробітники проконсультували і порадили які двері краще вибрати.

Вони покажуть, які є в наявності моделі, продемонструють дизайн і відповідну фурнітуру для купе і дверей-гармошок. Як правило, в таких магазинах працюють фахівців, які займаються монтажем дверних конструкцій. При необхідності можна скористатися їх послугами. Вони також підкажуть, як правильно користуватися розсувними дверима, щоб продовжити термін їх експлуатації.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *