7 кроків при ремонті ванної кімнати в хрущовці

Ремонт ванної кімнати в хрущовці: 7 важливих кроків

Визначаємо потреби сім’ї, робимо дизайн-макет, вибираємо обробку, сантехніку та меблі для ванної в хрущовці. Розповідаємо про переваги і недоліки об’єднання ванної та туалету.

Ремонт ванної в хрущовці завжди ускладнюється невеликою площею приміщення. Адже на цих 3-4 квадратних метрах необхідно розмістити сантехніку, комунікації та меблі, а ще передбачити місце для аксесуарів і декору.

Як правильно зробити ремонт ванної кімнати в хрущовці

Дуже важливо ще до початку ремонту ванної кімнати в хрущовці врахувати всі нюанси і передбачити складнощі. Що саме потрібно знати і вміти, щоб оформити грамотний і довговічний інтер’єр? Підготовка до роботи, безпосередньо ремонт, заповнення готового простору — про все по порядку.

1. Визначте потреби

Визначення потреб мешканців квартири перед ремонту ванної у хрущовці

Зрозуміло, що санвузол служить в загальному для одних і тих же цілей, але все ж тут є свої нюанси. Наприклад, хтось звик приймати душ на бігу, а іншому важливо полежати в пінній ванні годинку-другу. Логічно, що в першому випадку має сенс заощадити місце і поставити душову, а в другому — розташувати повноцінну ванну.

Якщо ви живете самі, варто розглянути варіант суміщення санвузла. Але цей прийом не завжди вдало працює в разі, коли у вас велика сім’я. Зазіхання на ваш особистий час стануть постійними, а пробитися в туалет, поки хтось чистить зуби, може бути вельми проблематичним. Словом, продумайте потреби членів сім’ї, відштовхуючись від звичок і способу життя кожного.

2. Зробіть дизайн-макет

Оптимальним рішенням для ремонту у ванній кімнаті в хрущовці буде проект від дизайнера, який вже працював з подібними проблемними плануваннями і знає, як виграшніше скоректувати простір. Хочете заощадити? Тоді спробуйте зробити його самостійно: сьогодні є безліч як професійних інструментів проектування, так і програм для новачків.

Проект, навіть схематичний, — це завжди вдала ідея, тому що дозволяє наочно продемонструвати:

 • як будуть виглядати предмети в тій чи іншій комбінації;
 • чи вистачить місця;
 • чи будуть вони поєднуватися, забезпечуючи ергономіку.

Накресліть комунікації, створіть обмірний план і відзначте відстані між предметами — від цього залежить, наскільки зручно вам буде користуватись кімнатою. Також на цьому етапі варто прорахувати вартість ремонту ванної кімнати в хрущовці і оцінити, чи вистачить у вас грошей.

3. Виберіть обробку для ремонту ванної та туалету в хрущовці

Керамогранит, звичайна керамічна плитка — матеріали обробки для ремонту ванної кімнати

Найпопулярніший матеріал — плитка. Це може бути як керамограніт, так і звичайна кераміка. Перша буде дорожче, але міцніше. До речі, керамограніт теж укладають на стіни. Плитка знайшла широке коло шанувальників завдяки своїй варіативності. Є абсолютно різні:

 • розміри;
 • кольори;
 • малюнки;
 • стилі оформлення.

Плюс, це досить доступний матеріал обробки, який не піддається негативному впливу вологи.

Якщо не хочете слідувати класичним сценарієм, можете поекспериментувати. Фото ремонту у ванній кімнаті в хрущовці наочно демонструють вдалі інтер’єри з цеглою, фарбою, шпалерами, штукатуркою, бетоном. Але не забувайте про те, що санвузол — досить тісне приміщення — в ньому не варто робити занадто яскраву, строкату чи активну обробку.

4. Виберіть сантехніку

Перед ремонтом ванної в квартирі виберіть сантехніку

Після того, як основні етапи ремонту завершені, настає момент подумати і про наповнення. І ключову роль тут, звичайно, грає сантехніка. Які моделі допоможуть заощадити простір? В першу чергу придивіться до підвісних моделей — унітазів та раковин, що ніби ширяють у повітрі і візуально полегшують простір, плюс, під ними зручно мити підлогу.

Підвісний унітаз і раковина у об'єднаному санвузлі

Варто вибирати підвісні унітази з додатковими функціями:

 • біде;
 • підігрівом сидіння;
 • автоматичним зливом;
 • підсвічуванням.

Форма з кольором повинні підходити загальному стилю приміщення.

Що стосується розмірів: від центру унітазу до всіх інших поверхонь і предметів має бути як мінімум 45 см, а раковину найзручніше розташовувати на висоті 85 см.

5. Продумайте системи зберігання

Система зберігання у відремонтованій ванні в хрущовці

Зручна, містка система зберігання — це дуже важливо, а в малометражці — особливо. Намагайтеся використовувати для цього кожен вільних куток чи нішу. Часто на фото після ремонту ванної в хрущовці видно, що залишається маса невикористаних місць для зберігання, в той час як корисний простір захаращений зайвими речами.

Тумба під раковиною для зберігання речей

Додаткові полиці можна оформити:

 • над дверима;
 • під раковиною вмістити кошик, декілька боксів;
 • на двері повісити гачки;
 • стіну за унітазом використовувати для зберігання побутової хімії.

6. Виберіть техніку

Чи варто говорити, що перед покупкою будь-якої побутової техніки для санвузла необхідно розрахувати розміри і визначитися з місцем, де вона буде стояти. Грамотне планування дозволить вам вмістити на парі квадратних метрів, крім усього іншого, навіть пральну машину — під раковиною. Крім того, після об’єднання двох кімнат з’явиться можливість поставити сушильну і пральну машини вертикально, в колону чи навіть розмістити їх в закритій шафі над підлогою.

7. Додайте аксесуари

Варіанти ремонту ванної в хрущовці повністю залежать від ваших уподобань і потреб. Це стосується всього: стилю, палітри, декору. Останній робить інтер’єр завершеним, підкреслює його характер. Постери з правилами чистоти, дизайнерські мильниці і стильні шторки для душу — навіть в таких маленьких приміщеннях є можливість поекспериментувати.

Чи потрібно об’єднувати санвузол

Переваги і недоліки об'єднання санвузла при ремонті ванної у хрущовці

Знести суміжну стіну і зробити з двох роздільних приміщень одне спільне — найпростіший, разом з тим і найпопулярніший варіант ремонту. Зустрічаються і планування в панельних хрущовках, де санвузол вже загальний. Та чи гарна це ідея?

Переваги об’єднання:

 • ширші можливості для дизайну;
 • реальний спосіб збільшити корисну площу;
 • ергономічний простір — можливість легко переходити з однієї зони в іншу;
 • варіативність планування може забезпечити ширма: її встановлюють для візуального поділу приміщення, або прибрають, як тільки набридне;
 • економічність — не потрібно обробляти ще одну стіну, ставити додаткові двері.

Недоліки:

 • не підходить для великих сімей;
 • немає можливості усамітнитися.

Висновок

Отже, перед початком ремонту ванної кімнати в хрущовці необхідно визначити потреби, як свої, так і інших членів сім’ї. Це дозволить створити максимально комфортне для всіх мешканців квартири приміщення. Самостійна розробка дизайн макету — можливість зекономити простір і кошти. В якості матеріалу для обробки потрібно вибирати плитку — практичний і довговічний матеріал для ремонту.

Підвісні моделі унітазів і раковин заощадять корисну площу і дозволять облаштувати системи зберігання речей. Грамотне планування дасть можливість розмістити у санвузлі необхідну побутову техніку і аксесуари. Об’єднання туалету з ванною значно розширить корисну площу, знизить витрати на ремонт ванної кімнати в хрущовці, але не дозволить усамітнитися, якщо в квартирі проживає велика кількість людей.

Більше корисної та цікавої інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *