Квартира після закінчення ремонту

Ремонт квартири: етапи, поради та рекомендації

Ще двадцять років тому ремонт квартири являв собою сумну неминучість. Що могли купити середньостатистичні громадяни в умовах дефіциту? Тільки найнеобхідніше. Але сьогодні капітальний ремонт квартири або будинку своїми руками — це можливість втілити будь-який дизайн і фантазії власників помешкань .

Для того щоб реалізувати ідеї з благоустрою, треба знати кілька нехитрих правил, а точніше — що за чим йде. З чого краще починати ремонт квартири під ключ своїми руками, чим його закінчити. Давайте розберемося разом.

Етап перший — демонтаж

Створення дизайну під час ремонту квартири
Розроблений дизайн квартири.

Після того як визначено дизайн квартири, складено кошторис і придбані по вигідній цініякісні будматеріали, ви підходите до важливого етапу — підготовки кімнат до ремонту. Етап демонтажу включає в себе:

 • зняття штукатурки чи оздоблення стін або змив побілки;
 • демонтаж дверних конструкцій і, при необхідності, перегородок;
 • зняття покриття підлоги.

Увага! Важливо нічого не пропустити на цьому етапі комплексного ремонту квартири своїми руками. Потім буде складно щось демонтувати, не зіпсувавши попередньо виконану роботу.

Етап другий — металопластикові вікна і склопакети

Двокамерний склопакет для вікна з ПВХ
Двокамерний склопакет для ПВХ вікна.

Це один з найважливіших етапів дизайнерськогоремонту квартири під ключ своїми руками. І якщо ви хочете зробити його якісно, то без заміни старих дерев’яних на металопластикові вікна не обійтися.

Нові склопакети давно перестали бути розкішшю. Сьогодні це необхідність номер один. Від якості вікон з ПВХ, склопакетів і матеріалів їх виготовлення буде залежати клімат у приміщеннях, і, відповідно, комфортність помешкання та здоров’я членів сім’ї.

Важливо! Купувати чи замовляти виготовлення металопластикових вікон рекомендується тільки у перевіреного виробника. Він повинен гарантувати надійність конструкцій з ПВХ, склопакетів і якість монтажу.

Демонтаж старих вікон

Для початку необхідно демонтувати старі віконні рами. Це можна зробити своїми руками. Але краще запросити фахівців фірми, в якій ви купуєте металопластикові вікна і замовляєте їх монтаж. Вам дадуть гарантію не тільки на конструкції з ПВХ, але й на демонтаж та встановлення.

Зауважте! Послуги демонтажу у більшості фірм що займаються виготовленням та встановленням металопластикових вікон надаються безкоштовно. Ідеальна пора року для виконання цього етапу робіт —зима. Одразу можна перевірити якість конструкцій і їх монтажу. Перед перевезенням готові вікна з ПВХ краще закрити плівкою, захистивши їх від бруду і пошкоджень.

Третій етап ремонту квартири — штукатурка і вирівнювання стін

Для якісного штукатурення стін при комплексному ремонті квартири своїми руками застосовують маячкові профілі. Вони прості, зручні в роботі і формують ідеально рівну поверхню.

Маячковий профіль для штукатурки стін
Виставлення “маячків” при штукатурці стін.

Що таке маячкові профілі

Це спеціальні металеві оцинковані направляючі відповідного профілю, які виготовлені з сталі з високою корозійною стійкістю. Встановлюючи маяки під штукатурку, можна задати рівень та товщину штукатурного шару, щоб забезпечити необхідну площину поверхні.

Характеристики маякових профілів

Це профілі спеціальної форми з отворами та з L-образними чи T-образними перерізами. Довжина профілів — 3.0 м. Висота полички у T-образного профілю — 6 або 10 мм, ширина — 20-18 мм.

Переваги використання маячків при комплексному ремонті квартири своїми руками:
 • штукатурні роботи можна виконувати, не володіючи необхідними знаннями;
 • низька ціна;
 • простота використання;
 • можливість формувати термошви, які запобігають появі тріщин при коливанні температур;
 • немає необхідності демонтувати маячки після закінчення робіт;
 • використання профілів зменшує шар штукатурки, що дозволяє заощаджувати матеріали.

Якщо ви вирішили використовувати гіпсокартон, то штукатурити таку поверхню не варто — вона, як правило, бездоганна. Що стосується грунтування стелі, то штукатурні роботи проводяться тільки після розведення електрокабелів та інших комунікацій.

Етап четвертий — розведення електрики та сантехнічні роботи

Розведення електричної проводки в квартирі
Розведення електричних дротів при ремонті квартири.

Встановлювати радіатори опалення, розводити електричні дроти, підключати телефонію, інтернет у процесі дизайнерського ремонту своїми руками треба виважено і неквапливо:

 1. На оштукатурених стінах виконайте розмітку для прокладення дротів, встановлення розеток і вимикачів.
 2. Підготуйте виїмки і канавки для укладки кабелів.
 3. Встановіть розподільну коробку поза зоною досяжності (подалі від дітей і тварин), змонтуйте електричний блок.
 4. Щоб в подальшому не було помилок — намалюйте схему проводки. Тоді під час свердління чи забивання цвяхів ви не пошкодите кабелі.
 5. У місцях особистого користування і на кухні, перед монтажем проводки, встановіть труби і стояки.

Етап п’ятий — підлога

Якщо ремонт квартири своїми руками передбачає монтаж теплої підлоги, то його наступний етап — стяжка і вирівнювання поверхні підлоги. Матеріали для стяжок можуть бути різними, тому час їх повного висихання теж різний. Обов’язково дочекайтеся, щоб поверхні повністю просохли.

Етап шостий — обробка приміщень

Наступний етап комплексного дизайнерського ремонту квартири своїми руками — чорнова обробка приміщень. Ваше завдання — перетворити похмурий лофт на інтер’єр мрії.

На цьому етапі послідовність робіт залежать від використовуваних матеріалів і застосованої технології. Наприклад, якщо ви вирішили пофарбувати чи побілити стелю, то це потрібно зробити перед обробкою стін, а якщо стеля буде натяжна, то після.

Порада! Покриття підлоги встановлюється в останню чергу, після того, як закінчені роботи зі стінами і стелею. Інакше ви пошкодите його в процесі інших робіт.

Далі встановлюйте дрібні декоративні елементи:

 • розетки;
 • плінтуси;
 • сантехніку, змішувачі.

Не варто забувати і про вхідні металеві (залізні) або дерев’яні двері. Їх також як і металопластикові вікна краще міняти і встановлювати до проведення оброблювальних робіт.

Як правило, зробити ремонт квартирипід ключ своїми руками одразу у всіх кімнатах практично неможливо. Тому його потрібно виконувати поетапно, починаючи з найдальшого приміщення і закінчуючи найближчим до вхідних дверей . Завершальний етап комплексного ремонту квартири — роботи в передпокої і коридорі.

Більше цікавих матеріалів на тему ремонту та будівництва можна знайти на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *