Ще двадцять років тому ремонт квартири являв собою сумну неминучість. Що могли купити середньостатистичні громадяни в умовах дефіциту? Тільки найнеобхідніше. Але сьогодні капітальний ремонт квартири або будинку своїми руками — це можливість втілити будь-який дизайн і фантазії власників помешкань .
Для того щоб реалізувати ідеї з благоустрою, треба знати кілька нехитрих правил, а точніше — що за чим йде. З чого краще починати ремонт квартири під ключ своїми руками, чим його закінчити. Давайте розберемося разом.
Зміст:
Етап перший — демонтаж

Після того як визначено дизайн квартири, складено кошторис і придбані по вигідній цініякісні будматеріали, ви підходите до важливого етапу — підготовки кімнат до ремонту. Етап демонтажу включає в себе:
- зняття штукатурки чи оздоблення стін або змив побілки;
- демонтаж дверних конструкцій і, при необхідності, перегородок;
- зняття покриття підлоги.
Увага! Важливо нічого не пропустити на цьому етапі комплексного ремонту квартири своїми руками. Потім буде складно щось демонтувати, не зіпсувавши попередньо виконану роботу.
Етап другий — металопластикові вікна і склопакети

Це один з найважливіших етапів дизайнерськогоремонту квартири під ключ своїми руками. І якщо ви хочете зробити його якісно, то без заміни старих дерев’яних на металопластикові вікна не обійтися.
Нові склопакети давно перестали бути розкішшю. Сьогодні це необхідність номер один. Від якості вікон з ПВХ, склопакетів і матеріалів їх виготовлення буде залежати клімат у приміщеннях, і, відповідно, комфортність помешкання та здоров’я членів сім’ї.
Важливо! Купувати чи замовляти виготовлення металопластикових вікон рекомендується тільки у перевіреного виробника. Він повинен гарантувати надійність конструкцій з ПВХ, склопакетів і якість монтажу.
Демонтаж старих вікон
Для початку необхідно демонтувати старі віконні рами. Це можна зробити своїми руками. Але краще запросити фахівців фірми, в якій ви купуєте металопластикові вікна і замовляєте їх монтаж. Вам дадуть гарантію не тільки на конструкції з ПВХ, але й на демонтаж та встановлення.
Зауважте! Послуги демонтажу у більшості фірм що займаються виготовленням та встановленням металопластикових вікон надаються безкоштовно. Ідеальна пора року для виконання цього етапу робіт —зима. Одразу можна перевірити якість конструкцій і їх монтажу. Перед перевезенням готові вікна з ПВХ краще закрити плівкою, захистивши їх від бруду і пошкоджень.
Третій етап ремонту квартири — штукатурка і вирівнювання стін
Для якісного штукатурення стін при комплексному ремонті квартири своїми руками застосовують маячкові профілі. Вони прості, зручні в роботі і формують ідеально рівну поверхню.

Що таке маячкові профілі
Це спеціальні металеві оцинковані направляючі відповідного профілю, які виготовлені з сталі з високою корозійною стійкістю. Встановлюючи маяки під штукатурку, можна задати рівень та товщину штукатурного шару, щоб забезпечити необхідну площину поверхні.
Характеристики маякових профілів
Це профілі спеціальної форми з отворами та з L-образними чи T-образними перерізами. Довжина профілів — 3.0 м. Висота полички у T-образного профілю — 6 або 10 мм, ширина — 20-18 мм.
Переваги використання маячків при комплексному ремонті квартири своїми руками:
- штукатурні роботи можна виконувати, не володіючи необхідними знаннями;
- низька ціна;
- простота використання;
- можливість формувати термошви, які запобігають появі тріщин при коливанні температур;
- немає необхідності демонтувати маячки після закінчення робіт;
- використання профілів зменшує шар штукатурки, що дозволяє заощаджувати матеріали.
Якщо ви вирішили використовувати гіпсокартон, то штукатурити таку поверхню не варто — вона, як правило, бездоганна. Що стосується грунтування стелі, то штукатурні роботи проводяться тільки після розведення електрокабелів та інших комунікацій.
Етап четвертий — розведення електрики та сантехнічні роботи

Встановлювати радіатори опалення, розводити електричні дроти, підключати телефонію, інтернет у процесі дизайнерського ремонту своїми руками треба виважено і неквапливо:
- На оштукатурених стінах виконайте розмітку для прокладення дротів, встановлення розеток і вимикачів.
- Підготуйте виїмки і канавки для укладки кабелів.
- Встановіть розподільну коробку поза зоною досяжності (подалі від дітей і тварин), змонтуйте електричний блок.
- Щоб в подальшому не було помилок — намалюйте схему проводки. Тоді під час свердління чи забивання цвяхів ви не пошкодите кабелі.
- У місцях особистого користування і на кухні, перед монтажем проводки, встановіть труби і стояки.
Етап п’ятий — підлога
Якщо ремонт квартири своїми руками передбачає монтаж теплої підлоги, то його наступний етап — стяжка і вирівнювання поверхні підлоги. Матеріали для стяжок можуть бути різними, тому час їх повного висихання теж різний. Обов’язково дочекайтеся, щоб поверхні повністю просохли.
Етап шостий — обробка приміщень
Наступний етап комплексного дизайнерського ремонту квартири своїми руками — чорнова обробка приміщень. Ваше завдання — перетворити похмурий лофт на інтер’єр мрії.
На цьому етапі послідовність робіт залежать від використовуваних матеріалів і застосованої технології. Наприклад, якщо ви вирішили пофарбувати чи побілити стелю, то це потрібно зробити перед обробкою стін, а якщо стеля буде натяжна, то після.
Порада! Покриття підлоги встановлюється в останню чергу, після того, як закінчені роботи зі стінами і стелею. Інакше ви пошкодите його в процесі інших робіт.
Далі встановлюйте дрібні декоративні елементи:
- розетки;
- плінтуси;
- сантехніку, змішувачі.
Не варто забувати і про вхідні металеві (залізні) або дерев’яні двері. Їх також як і металопластикові вікна краще міняти і встановлювати до проведення оброблювальних робіт.
Як правило, зробити ремонт квартирипід ключ своїми руками одразу у всіх кімнатах практично неможливо. Тому його потрібно виконувати поетапно, починаючи з найдальшого приміщення і закінчуючи найближчим до вхідних дверей . Завершальний етап комплексного ремонту квартири — роботи в передпокої і коридорі.
Більше цікавих матеріалів на тему ремонту та будівництва можна знайти на головній сторінці сайту.