Підвал будинку: ремонт гідроізоляції

Ремонт гідроізоляції підвалу будинку

Ремонт гідроізоляції в будинку — роботи, з якими рано чи пізно, стикаються всі господарі. Особливо це стосується приміщень, в яких відзначається підвищена вологість — наприклад, ванні кімнати, горища і, звичайно, підвальні приміщення. Ремонт гідроізоляції здатний захистити від протікань і істотно продовжити термін експлуатації встановлених гідроізоляційних матеріалів.

Чому гідроізоляція підвалів потребує ремонту

Якщо в підвалі утворюється конденсат, незважаючи на те, що зовсім недавно ви провели зовнішній ремонт фундаменту, це може означати лише те, що гідроізоляція підвалу терміново потребує ремонту. Адже в підвальному приміщенні немає постійних джерел вологи, як наприклад, у ванній, тому там повинно бути сухо.

Швидше за все, будуть потрібно серйозні роботи по гідроізоляції фундаменту і підлоги підвалу. Адже вогкість в підвальному приміщенні може стати причиною корозії і гниття всього, що піддається її впливу у всьому будинку. Крім того, на стінах і під лінолеумом може з’явитися цвіль, або грибок, які дуже небезпечні для здоров’я.

Надмірна вологість в підвальному приміщенні може:

 • зруйнувати фундамент;
 • стати причиною розтріскування стін;
 • призвести до повного руйнування будинку.

Тому з ремонтом гідроізоляції фундаментів, підвалів і цокольних поверхів затягувати не варто.

Ремонт гідроізоляції підвалу: що призводить до руйнування фундаменту та стін

Причин появи необхідності ремонту гідроізоляції фундаменту

Найпоширеніша причина — помилки при проектуванні або прокладанні трубопроводів, що проходять через підвал. Так само спровокувати порушення цілісності гідроізоляції можуть аномально сильні паводки — потоки грунтових вод створюють занадто великий тиск на фундаменти будівель. Через це можуть піти тріщинами навіть вельми міцні стіни і перекоситися окремі елементи конструкцій.

Гідроізоляцію фундаменту і підвалу також може порушити збій роботи дренажної системи, у зв’язку з чим стічні води потраплятимуть у підвал. Насправді існує безліч причин, за якими вам доведеться ремонтувати гідроізоляцію підвалу, проте в будь-якому випадку — проводити ремонтні роботи потрібно, і чим швидше, тим краще.

Етапи ремонту гідроізоляції підвалу

В першу чергу потрібно зачистити всій поверхні зовнішніх стін від пилу, грунту і жирних плям. Потім необхідно вирівняти поверхні, обробити ґрунтовкою і добре просушити. Всі ці дії потрібні для забезпечення 100% зчеплення матеріалу з поверхнею.

Фахівці не рекомендують сушити грунтовку за допомогою будівельного фену, а радять дочекатися висихання природнім шляхом. Подальші роботи можна буде продовжити через кілька діб.

Ремонт гідроізоляції фундаменту

Провівши аналіз стану фундаменту на предмет пошкоджень, і встановивши причини руйнування матеріалів, можна буде зрозуміти — чи є необхідність у допомозі професійної бригади. Адже якщо є серйозні зовнішні пошкодження, то буде потрібно проведення масштабних земляних робіт.

Ремонт гідроізоляції фундаменту краще виконувати із зовнішнього боку. Це дозволить виключити можливість взаємодії води з бетоном. Вода буде руйнувати його і проникати крізь слабкі місця, такі як робочі шви, пухкі ділянки бетону.

Важливо! Якщо неможливо підібратися до фундаменту зовні, тоді необхідно виконати ремонт гідроізоляційного покриття зсередини підвального приміщення.

Для зовнішньої гідроізоляції фундаменту використовуються матеріали:

 • рідка гума;
 • гідроізоляція, що наплавляється;
 • мембранна гідроізоляція.
Ремонт підвалу та фундаменту будинку за допомогою мембранної гідроізоляції

Для внутрішньої гідроізоляції підвалу використовуються:

 • ін’єкційні системи;
 • проникаючі склади;
 • обмазувальні гідроізолятори.

Гідроізоляція фундаменту зовні

Підготовка фундаменту до ремонту починається з демонтажу вимощення навколо будинку. Наступним етапом по периметру будівлі викопується траншея і аналізується стан колишньої гідроізоляції фундаменту. Не виключено, що буде потрібен всього лише локальний ремонт. Потрібно визначити, які матеріали використовувалися і що необхідно для їх відновлення.

Важливо! Ремонт гідроізоляції фундаменту повинен здійснюватися із застосуванням складів, що поєднуються з ремонтованою поверхнею. Якщо це бітум, то необхідна бітумна мастика, якщо цемент — потрібні мінерально-полімерні матеріали.

Також можна використовувати більш сучасні і якісні матеріали, наприклад, рідку гуму.

Може виявитися так, що стара гідроізоляція фундаменту прийшла в повну непридатність — покрилася тріщинами, зовсім зогнила. У такому випадку потрібно буде починати все з самого початку.

Зовнішні роботи при ремонті гідроізоляції фундаменту
Ремонт гідроізоляції підвалу та фундаменту будинку: зовнішні роботи

Для зовнішньої гідроізоляції фундаменту потрібні: гідроізоляційний матеріал, обладнання та інструмент для його нанесення.

Етапи роботи:

 • видаляється старе захисне покриття фундаменту — утеплювач, гідроізоляція і т. д;
 • на попередньо очищену стіну наноситься праймер;
 • потім накладається або напилюється гідроізоляційний матеріал;
 • якщо гідроізоляція рулонна — окрему увагу потрібно приділити швам, адже це найвразливіші місця (через них проникає волога, тому шви потрібно додатково ущільнювати, щоб ефективно захистити підвал від підземних вод).

Ремонт стін підвалу

Безперервний вплив вологи на стіни підвалу призводить до їх руйнування. Особливо цей процес активізується взимку — в морози рідина замерзає і, розширюючись, руйнує матеріал. В особливо важких випадках професіонали рекомендують не практикувати локальний ремонт, а одразу зайнятися перебудовою стін. Якщо все не настільки погано, то є сенс спробувати відреставрувати існуючі стіни.

Обробляємо підлогу в підвальному приміщенні

Найефективніше обробляти бетонну підлогу в підвальному приміщенні матеріалами, що напилюються. Для такого гідрозахисту раніше застосовувалася бітумна мастика. Але у неї є суттєвий недолік — поступове розтріскування внаслідок зменшення еластичних властивостей. Тепер використовуються чисті полімери або бітумно-полімерні і бітумно-латексні ізолятори (рідка гума).

Нерідко застосовують обклеювальну гідроізоляцію підлоги — її виконують поверх грунтовки перед останньою заливкою бетонної стяжки.

Всі ці дії проводяться за допомогою настилу листових матеріалів, що забезпечують багатошарову гідрозахисну конструкцію. Цей спосіб обробки вимагає використання клейових складів для полімерних плівок і гарячих мастик для бітумних матеріалів. Для якісного захисту в більшості випадків вистачає трьох шарів.

Просочувальна гідроізоляція підлоги в підвалі проводиться перед тим, як буде покладений оздоблювальний матеріал — лінолеум, плитка і т. д. Для цього використовують бітумні склади і полімерні лаки. Ще одним способом, причому, найнадійнішим, є лита гідроізоляція підвалу. Заливаючи мастики і розчини в простір між вертикальною поверхнею і спеціально обладнаною огорожею, отримують моноліт з єдиним дном і стінами.

Роботи, пов’язані з ремонтом гідроізоляції підвальних приміщень вимагають спеціальних знань і навичок. Тому в деяких випадках доцільніше звернутися до фахівців, щоб уникнути помилок і отримати 100% гарантований якісний результат.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *