Довговічність та експлуатаційні характеристики пластикових вікон залежать від якості монтажу

Правильний монтаж — гарантія довговічності експлуатації металопластикових вікон

Найякісніші пластикові вікна будуть ненадійними, якщо вони змонтовані неправильно. Про технологію, матеріали і допоміжні пристосування для установки віконних систем.

Переконавшись на 100% у високій якості віконного профілю і склопакетів, не поспішайте радіти. Бездоганна репутація виробника ще не є гарантією того, що вікна будуть бездоганно служити своїм власникам протягом довгих років. Неякісний монтаж металопластикових вікон, виконаний з порушенням існуючої технології, здатний повністю перекреслити ті переваги, які вклав в конструкцію віконних систем їх виробник.

Розглянемо лише кілька прикладів того, як неякісний монтаж вікон здатний зробити неможливе: зіпсувати зовнішній вигляд, герметичність і стан віконних систем, на які виробник дав багаторічну гарантію, а споживач покладав великі надії.

Пластикові вікна потіють

Неякісний монтаж: потіють пластикові вікна

Бездоганні вікна, виготовлені з герметичного багатокамерного профілю, починають «лити сльози» над своєю гіркою долею при настанні перших же холодів. Простіше кажучи, нові вікна починають текти, не даючи надії на те, що ситуація коли-небудь нормалізується.

До слова сказати, вона і не може нормалізуватися, якщо вибір позиціонування віконного блоку в отворі обраний помилково, віконний отвір підготовлений всупереч існуючій технології, а утеплювач і монтажна піна не відповідають умовам експлуатації. Ситуацію попереджає проектування теплого монтажу пластикових вікон і правильний підбір монтажних матеріалів.

Неякісний монтаж пластикових вікон

Як неякісний монтаж впливає на експлуатацію та характеристики металопластикових вікон

Вікна після встановлення демонструють герметичність і чудово тримають тепло. Одне тільки бентежить замовника: через різницю в розташуванні віконних прорізів самі вікна зміщені відносно горизонтальної площини. Тут справа не в поганій якості монтажних матеріалів, а у винятковому непрофесіоналізмі самих монтажників.

Перший час після теплого монтажу нових пластикових вікон картина виглядає бездоганно: конструкції герметичні, а їх відповідність вертикальному і горизонтальному рівням тішить око. Однак через декілька років експлуатації картина змінюється, а вікна буквально провалюються до нижньої площини віконних прорізів з усіма наслідками.

Причина криється в халатності монтажників, які замість довговічних опорних колодок використовують підкладки з підручних матеріалів, наприклад, з деревини, яка дуже швидко гниє і починає деформуватися.

Відповіді на можливі проблеми

Свої відповіді на можливі проблеми, які виникають через неправильний теплий монтаж металопластикових вікон, підготували фахівці компанії REHAU. Це великий європейський виробник сучасних будівельних рішень (в тому числі і віконних систем). Його співробітники приділяють величезну увагу не тільки іміджу готової продукції, а й якості монтажних матеріалів. А вона, як ми вже з’ясували, так само як і якість віконних систем, має першорядне значення.

Першим пунктом в регламенті виробника йде неухильне дотримання технології. Розглянемо ключові принципи, на яких воно базується.

Якісна підготовка віконного отвору

Обов'язкова підготовка віконного отвору

Правильно підготовлений віконний отвір — це половина успіху в забезпеченні гідних експлуатаційних характеристик. Старі віконні прорізи можуть рясніти пухкою штукатуркою, нові — не завжди мають правильну геометрію і оптимальні розміри.

Незалежно від віку будинку віконні прорізи часто розташовуються далеко не на одному рівні. Перепад по висоті між двома сусідніми отворами може досягати декількох сантиметрів, що дуже помітно навіть неозброєним оком.

Для вирівнювання віконних прорізів по висоті існує готове рішення у вигляді опорних колодок REHAU. Міцний пластик, з якого ці колодки виготовлені, дозволяє вирівняти не тільки горизонтальний, а й вертикальний рівень. При цьому використання колодок гарантує, що з плином часу вікно не просяде під власною вагою. А його вага, до речі, в стандартній комплектації часто перевищує 50 кг.

Якщо перепади рівнів занадто сильні, для нарощування висоти використовуються спеціальні штукатурні склади. Якщо ж будь-яку частину віконного отвору, навпаки, необхідно видалити, на озброєнні у монтажників повинен бути відповідний інструмент (пилки, відбійні молотки і т. п.). Те ж саме стосується підготовки верхніх і бічних поверхонь віконних отворів.

Створення надійної теплоізоляції і усунення містків холоду

Підставочний профіль для якісного монтажу пластикових вікон

Забезпечення якісної теплоізоляції, усунення містків холоду і рівномірний розподіл навантаження на віконний проріз досягається шляхом застосування функціонального підставочной профілю. Підставочний профіль від компанії REHAU має інноваційну конструкцію, в якій враховані помилки аналогічних комплектуючих від інших виробників:

  • Підставочний профіль REHAU оснащується пазами для саморізів. Завдяки цьому забезпечується надійне сполучення профілю з віконною рамою і гарантується відсутність виступаючих металевих частин, що ускладнюють теплий монтаж пластикових вікон.
  • Новий профіль має змінену конструкцію виступу, призначеного для установки підвіконня. Проблеми з монтажем підвіконь знайомі більшості монтажників, яким доводилося працювати в період холодів. Конструкція зміненого профілю REHAU дозволяє значно полегшити працю будівельників.
  • Для того щоб під зовнішніми відливами не утворювалися містки холоду, в конструкції підставочной профілю повинно бути кілька повітряних камер. Підставочний профіль REHAU налічує одразу п’ять таких незалежних камер.
  • Нарешті, підставочний профіль REHAU дозволяє рівномірно розподіляти навантаження від віконного блоку по всій поверхні віконного отвору, що перешкоджає виникненню перекосів і пов’язаних з цим проблем.

Кілька слів про монтажну піну

Монтажна піна забезпечує якісний монтаж пластикових вікон

Професійну піну REHAU можна сміливо віднести до розряду найкращих монтажних матеріалів, які повністю задовольняють потреби будівельників і запити кінцевих споживачів.

Обумовлено це наступними якостями:

  • Монтажна піна REHAU при застиганні забезпечує безпрецедентно рівномірну структуру, що однаково добре захищає монтажні шви і від промерзань і від протягів.
  • Даний матеріал має чудову адгезію з різними будівельними матеріалами, що повністю виключає виникнення щілин і інших огріхів.
  • Монтажна піна REHAU володіє контрольованим розширенням при застиганні, що значно розширює сферу її застосування. Наприклад, вона може використовуватися для монтажу відливів, підвіконь, дверей, всіляких інженерних комунікацій, листів гіпсокартону, а також для закладення тріщин і швів між різними будівельними конструкціями. У якій би області даний монтажний матеріал не застосовувався, він завжди забезпечить стовідсоткову герметичність з гарантованим дотриманням цілісності будівельних конструкцій.

Як бачимо, монтажна піна REHAU — це не тільки герметичність, а й абсолютна якість монтажного шва.

Вся сила в кріпленні

Анкерні кріплення і віконні пластини REHAU повністю підходять під конструкцію однойменного віконного профілю. Анкерні болти створюють міцне зачеплення з будь-якими будівельними матеріалами, з яких виготовляються стіни сучасних споруд. Що ж стосується віконних пластин: вони мають перелік незаперечних переваг. Ось лише деякі з них:

  • висока міцність;
  • здатність компенсувати температурні деформації і механічні вібрації;
  • стійкість до навантажень, що виникають в перпендикулярній площині віконної рами.

Підіб’ємо короткі підсумки: ідеальних віконних прорізів не буває, але бувають бездоганні інструменти, якісні монтажні матеріали та відточені навички виконання робіт. Все це разом, при дотриманні інструкції по теплому монтажу пластикових вікон, здатне забезпечити якість і без того зразкових конструкцій з ПВХ.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *