Створення проекту будинку чи котеджу під індивідуальні потреби замовника

Переваги індивідуального проектування будинку чи котеджу

Трапляється, що в каталозі типових проектів будинків майбутній домовласник не знаходить варіант, що задовольняє його вимогам. Або він вже приходить до архітекторів з усвідомленням того, яким хоче бачити своє житло. У таких випадках варто замовити індивідуальне проектування будинкучи котеджу. Тоді команда професіоналів розробить ексклюзивний проект, грунтуючись на особистісних перевагах замовника.

Бажаючи побачити свій будинок гарним, зручним, а головне — оригінальним, не варто відмовлятися від послуг фахівців. Вони допоможуть втілити в реальність ідеї і задумки.

Нові технології будівництва будинків і котеджів

Завдяки технічному прогресу часи, коли будівництво здійснювалося роками, вже пройшли. Тепер цей процес скорочений в рази. Нові технології застосовуються при зведенні будинків з газобетону, керамоблоков, пінобетону. Особливо популярне будівництво:

 • Модульне. Сучасна технологія дозволяє в стислі терміни створити проект будинку і звести житло з модульних блоків без капітального фундаменту (якщо передбачено не вище 3-х поверхів). Модульні будівлі відрізняються простотою виконання і можливістю змінити місце розташування. Крім того, їх зводять в будь-яких кліматичних зонах, споруди відповідають всім санітарним нормам і включають просунуті вентиляційну і опалювальну системи. Це альтернатива дорогому будівництву.
 • Каркасне. Будівництво можливо виключно за проектом будинку, який адаптовано під даний вид технології. Споруди зводяться з дерев’яних каркасів і спеціального утеплювача, яким наповнюється безпосередньо каркас, обшиваються стіни всередині і зовні. Проектування будинків, що зводяться за цією технологією, здійснюється за допомогою спеціальних програм — задаються певні параметри, і системи самі пропонують оптимальні конструкторські рішення. Такий підхід економить час і гроші, як клієнта, так і архітектора.
 • З клеєного бруса. Проектування будинків з клеєного бруса за фінською технологією має нюанси, не враховувати які не варто: тип і перетин деревини, технічну складову. Основні характеристики матеріалу: екологічно чистий, не піддається усадці, стійкий до вологи і різких перепадів температур. Будинок з клеєного бруса зводиться за один сезон, не потребує дорогого фундаменту. Для такого будинку створюють індивідуальні проекти як економ, так і преміум-класу.

Перераховані технології сприяють зведенню комфортабельних, затишних, теплих будинків, із застосуванням якісних матеріалів і інноваційних методів.

Етапи індивідуального проектування будинку

Робоча проектна документація включає в себе наступну інформацію:

 • загальну площу, форму і поверховість житлової споруди;
 • планування кімнат, допоміжних приміщень, вікон, дверей;
 • розміщення інженерних мереж;
 • специфікацію конструктивних елементів і матеріалів;
 • тривимірну візуалізацію.

Останній пункт робить співпрацю архітектора і замовника найбільш зручною, оскільки дозволяє побачити будинок з усіх боків. Дає змогу подивитися, як виглядають вибрані матеріали, фасадне оформлення і, звичайно ж, підібрати найбільш підходящі. Форми, кольорова палітра, розміри, розташування меблів, особливості освітлення — все в заданому просторі буде показано максимально наближено і реалістично.

Також це дозволить побачити чи вписується дизайн будинку в ландшафт ділянки. Створена 3D-модель допоможе поглянути на мрію ще до початку її втілення. Тільки сучасні розробки дозволяють надати реальну картинку.

Викладена в проекті будинку інформація дозволить без затримок і перешкод спочатку отримати дозвіл на будівництво, а потім і звести житло. Що стосується термінів виконання, то створення робочого проекту будинку чи котеджу може зайняти від декількох тижнів до місяця.

Замовник знайомиться з командою, обговорюються умови співпраці, пропонуються ідеї та можливості їх реалізації. Індивідуальне проектування включає почергове виконання 5 наступних етапів:

 1. Підготовку технічного завдання.
 2. Укладення договору.
 3. Створення ескізного проекту.
 4. Побудову 3D-моделі.
 5. Розробку архітекторського і конструкторського розділу, інженерних мереж та електроживлення.

В результаті трудомісткої роботи замовник отримує на руки пакет документів з планом ділянки і розміщення на ній будинку.

Переваги індивідуального проектування

Створення проекту будинку з врахуванням особливостей ділянки

Укладення договору на індивідуальне проектування будинків і котеджів має багато позитивних сторін:

 • Створюючи проект під конкретну ділянку, вдасться виділити переваги і нівелювати недоліки місцевості (рельєф, тип ґрунту). Особливо актуально, якщо поблизу є вже якісь будівлі або площа ділянки невелика.
 • Кількість кімнат, приміщень, їх розміщення і призначення буде визначатися відповідно до потреб клієнта. Якщо є необхідність побудувати гараж, мансарду, терасу, вони будуть внесені в проект.
 • Архітектор, виконуючи проект на замовлення, створить ексклюзивний будинок, з характерними виключно йому особливостями, а також зробить споруду яскравою, оригінальною. Таке житло гармонійно впишеться в навколишню природу.
 • Аналізуються наявні пропозиції і вибираються оптимально вигідні. Це стосується і планування, і вибору будматеріалів, утеплення стін і покрівлі. При цьому застосовується новітнє програмне забезпечення.

У робочій документації індивідуального проекту будинку прописується фінансове планування. Вибираючи оптимально підходящі будматеріали, замовник має можливість регулювати витрати на них, а відповідно, і впливати на підсумкову вартість будівництва.

Більше цікавої і корисної інформації на тему будівництва та ремонту можна знайти на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *