Оздоблений натуральним мармуром фасад будинку

Оздоблення фасадів будинків мармуром: види, сорти, назви штучного, натурального каменю, рекомендації щодо монтажу

Ще не визначились із вибором матеріалу? Почитайте тут чим можна декорувати стіни будинку зовні. У цій статті ми розглянемо, що таке оздоблення фасадів мармуром і які є його види, сорти та назви. Розкажемо, як вибрати якісний натуральний чи штучний камінь. Порадимо, як правильно облаштувати фасад із мармуру, щоб захистити стіни будинку та надати споруді вишуканий зовнішній вигляд.

Види натурального та штучного мармуру

Штучний та натуральний мармур: види, сорти, назви

Спочатку натуральний мармур за хімічним складом був схожий на вапняк. Але у процесі формування гірська порода ущільнилася. Залежно від наявності у структурі природного каменю тих чи інших органічних та мінеральних домішок різні сорти мармуру можуть мати різний колір:

 • оксид заліза надає породі червоного або рожевого відтінку;
 • завдяки сульфіду заліза натуральний мармур може бути чорно-синім;
 • інші мінеральні та органічні домішки надають породі блакитного, сірого, білого, чорного, бурого, жовтого або зеленого відтінків.

Всі види мармуру м’якші ніж натуральний граніт, тому легше піддаються обробці.

Переваги натурального мармуру

Один із головних плюсів цього матеріалу — чудовий зовнішній вигляд. До переваг також можна зарахувати:

 1. Довговічність. Завдяки кристалічній структурі цей матеріал зберігає свої властивості протягом кількох століть.
 2. Невисоку щільність каменю. Він легко піддається механічній обробці, причому в структурі не з’являються тріщини, на поверхні не утворюються відколи.
 3. Стійкість до негативної дії високих, низьких температур, вологи, агресивних хімічних речовин.
 4. Екологічну безпеку. Камінь не радіоактивний, не виділяє шкідливих для здоров’я людей та навколишнього середовища речовин, на ньому не розвиваються та не накопичуються бактерії.

Основний недолік: на структуру та зовнішній вигляд натурального мармуру негативно впливають кислоти та ультрафіолетові промені.

Як вибрати натуральний мармур

Рекомендації щодо вибору якісного натурального мармуру

Є певні рекомендації, які допоможуть обрати якісні плити з мармуру для оздоблення фасаду будинку. Ось 4 моменти, на які важливо звернути увагу:

 1. Оригінальність матеріалу. Недобросовісні виробники та продавці під виглядом плит для фасаду з мармуру можуть продавати брекчії або вапняки. Це менш стійкі до вологи матеріали, їхня структура пориста, вони дуже швидко вигоряють на сонці, втрачаючи колір. В цьому випадку потрібно знайти натуральний відкол та подивитися на структуру каменю. Матеріал нагадує пресоване борошно чи глину? Це полірований вапняк. У структурі є кристали? Це натуральний мармур.
 2. Натуральний чи штучний колір. У процесі фінішної обробки плити з мармуру піддаються поліруванню та резинатурі. Для яскравості кольору в лак можуть бути додані різні барвники, які під час експлуатації матеріалу вигорять на сонці. Тому потрібно обов’язково порівнювати кольори зворотних сторін плит із відтінками лицьових. Колір однаковий, на торцях немає підтікань епоксидної смоли чи лаку? Камінь не фарбували.
 3. Якість обробки поверхні. При визначенні якості плити для оздоблення фасаду будинку мармуром необхідно провести по ній рукою. Тріщини та западини — брак, плита має бути рівною та ідеально гладкою.
 4. Правильна геометрія. Якісно виготовлені плити з мармуру повинні мати прямі, а не дугоподібні торці. Важливо також перевірити їхню товщину по чотирьох кутах і по всій площині. Вона має бути однаковою. Дугоподібні плити неоднакової товщини купувати не варто.

Штучний мармур для оздоблення фасадів

Штучний ливарний мармур для оздоблення фасадів будинків

Щоб зрозуміти, що таке ливарний мармур, потрібно розібратися в технології його виготовлення. У процесі виробництва матеріалу використовуються відходи натурального каменю, поліефірні чи акрилові смоли. При виготовленні штучного мармуру крихта засипається у спеціальні форми, заливається смолою та остигає. Далі плити поліруються до потрібного стану. Як наповнювачі також можуть використовуватися вапняні склади, будівельний гіпс або цементний розчин.

Основні види та назви штучного мармуру:

1. Оселковий. Основа — гіпс і сполучний склад (найчастіше це водорозчинний клей). Поверхня забарвлюється у відповідний колір, після чого шліфується та полірується. Цей штучний мармур дуже міцний та легкий за вагою.

2. Ливарний (литтєвий) — штучний камінь з мінерального наповнювача та сполучної поліефірної смоли. Як основні наповнювачі також можуть використовуватися кварцовий пісок або мармурова крихта.

Переваги плит зі штучного мармуру для оздоблення фасаду будинку:

 • низький коефіцієнт теплопровідності, відповідно хороші теплоізоляційні характеристики;
 • штучні фасади під мармур витримують великі навантаження та не піддаються механічному впливу;
 • шумопоглинання та відсутність вібрацій;
 • штучний мармур на стіні не втрачає своїх характеристик під впливом температури від -50 до +80ºC;
 • матеріал не піддається негативному впливу хімічних сполук та кислот, при обрізанні або свердлінні не утворюються відколи та мікротріщини;
 • у структурі відсутні мікропори, тому мармурові стіни не вбирають вологу та не накопичують бактерії.

Зверніть увагу, це важливо! Хоч штучний мармур і міцніше натурального каменю у 4 рази, але його термін експлуатації не перевищує 50 років.

Як монтується фасад із мармуру

Є 3 технології монтажу фасаду з мармуру: механічне кріплення кам’яних плит, мокрий та вентильований фасади. Найбільш популярна та практична технологія — мокрий спосіб облицювання. Процес обробки стін будинку натуральним каменем за цією технологією можна розділити на кілька етапів:

1. Підготовка поверхонь

Підготовка поверхні для монтажу фасаду з мармуру

Перед оздобленням фасаду мармуром важливо якісно підготувати стіни будинку. Якщо на них є штукатурка або будь-яке інше оздоблення, потрібно все видалити. Кам’яні плити мають кріпитись безпосередньо на кладку. Після цього поверхні перевіряють на наявність дефектів. На стінах не повинно бути тріщин.

Увага! Причина появи тріщин у стінах — просідання фундаменту через недостатню міцність. Якщо вони є, то фахівці не рекомендують обробляти фасад мармуром, оскільки важкий натуральний камінь надасть додаткове навантаження на основу будинку.

При підготовці поверхонь також дуже важливо виключити можливість появи у майбутньому під обробкою плісняви. Якщо на стінах є мокрі ділянки, їх обов’язково обробляють ґрунтовками з антисептиками.

2. Армування стін

Для максимально якісного зчеплення клейового розчину з поверхнею стін на них монтується сітка з оцинкованого дроту. Кріплення проводиться анкерами, відстань між ними — не більше 60 см. Армуюча сітка повинна щільно прилягати до поверхні. Якщо є опуклості — їх усувають за допомогою додаткових анкерів.

3. Мокрий монтаж плит із мармуру

На початку обробки фасаду мармуром на кожному куті стіни монтуються 4 плити, які виконують роль маяків. Правильність їх встановлення обов’язково перевіряється по вертикалі та горизонталі. Далі знизу-вгору рядами монтуються послідовно інші плити. Правильність встановлення кожного елемента обов’язково перевіряють будівельним рівнем.

Для монтажу плит з мармуру використовується якісний фасадний клей. Його рекомендується наносити в достатній кількості, щоб повністю покрити сітку для армування.

Завершальний етап обробки фасаду мармуром — затирання швів. Потрібно зачекати добу (щоб клей повністю висох), після чого обробити щілини між плитами замазкою, в основі якої є бітум або епоксидна смола, що забезпечують водостійкість швів.

Більше цікавих фактів та корисних порад — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *