Монтаж стелі з гіпсокартону власними руками: інструкція

Монтаж стелі з гіпсокартону своїми руками: інструкція + поради досвідчених майстрів

Хороший спосіб дешево і якісно вирівняти стелі як в міській квартирі, так і в заміському будинку — монтаж гіпсокартону своїми руками. Це естетичне і недороге рішення, що має безліч переваг:

 • Листи ГКЛ приховають всі горби, тріщини і западини — після монтажу стелі з гіпсокартонубудь-яка кривизна зникне. Поверхня стане рівнішою, а приміщення — візуально світлішим.
 • Листами цього матеріалу можна закрити проводку, систему вентиляції, труби і т. д.
 • Якісний монтаж гіпсокартону своїми руками — відмінне рішення для облаштування дворівневої стелі, встановлення одиночних освітлювальних приладів та інших цікавих дизайнерських ідей.

Використовуючи цей матеріал в ремонті, ви не будете турбуватися про рівень вологості в приміщеннях: можна монтувати стелі з гіпсокартону як у звичайних житлових кімнатах, так і в приміщеннях, де в повітрі накопичується багато вологи (у ванній, на кухні і т. д.).

Для цього існує спеціальний вид ГКЛ, який стійкий до вологи. Матеріал універсальний і простий у використанні — стеля з гіпсокартонуоблаштовується без спеціальних навичок і особливих зусиль.

Що знадобиться для монтажу гіпсокартону

Які інструменти потрібні для монтажу стелі з гіпсокартону

Роботу можна поділити на дві частини: створення металевого каркасу і монтаж гіпсокартону на нього. Під час цього вам знадобиться наступний інвентар:

 • комплект металевих профілів (з нього буде зроблений каркас);
 • дюбелі, саморізи по металу і по дереву (з їх допомогою профілі кріпляться до стелі; для бетонної основи підійдуть дюбелі, для дерев’яної — саморізи);
 • підвіси (за допомогою цих пластин з отворами профілі прикріпляться до основи);
 • перфоратор та шуруповерт;
 • ножиці по металу, ніж для різання облицювання;
 • будівельний рівень (за допомогою цього інструмента потрібно перевіряти рівність встановлених профілів, пізніше перевіряється стеля з гіпсокартону);
 • рубанок (ним обробляють нерівні краї листів ГКЛ після різання);
 • рулетка та олівець.

Після створення каркасу з металевих профілів монтуватиметься стеля з гіпсокартону, і на цьому етапі будуть потрібні:

 • стандартні листи ГКЛ (їх звичайні розміри — 2500×1200×9,5 мм, однак варто уточнити ці цифри перед покупкою);
 • шпаклівка (з її допомогою остаточно вирівнюється поверхня).

Можна брати листи більшої товщини: у продажу ви можете знайти ГКЛ товщиною до 12,5 мм. Така стеля буде важче, отже, металевих профілів для каркасу під неї буде потрібно більше. Якщо профілів виявиться недостатньо, то з часом, особливо у приміщеннях з мінливими температурою і вологістю, на стелі з гіпсокартону можуть з’явитися тріщини. Матеріал буде провисати і врешті-решт пошкодиться — в такому випадку всі роботи по встановленню стельового покриття доведеться проводити заново.

Етапи роботи: каркас

Каркас своїми руками для монтажу стелі з гіпсокартону

Перед створенням каркасу і монтажем гіпсокартону потрібно зробити розмітку: відступ між старою стелею і новою залежить від того, наскільки об’ємну конструкцію ви хочете під нею приховати. Найчастіше відстань не перевищує 200 мм, але якщо ГКЛ тільки для вирівнювання поверхні, то цілком вистачить і 100 мм. Користуйтеся рівнем і не починайте встановлювати профілі, поки не окреслите все приміщення.

Робота зі стартовим каркасом починається з кріплень, які встановлюються на відстані 400 мм. одне від одного (в залежності від товщини ГКЛ і особливостей поверхні-основи крок між кріпленнями може змінюватися). Короб вентиляції також вимагає додаткової направляючої лінії каркасу.

Прикріплення підвісів виконується в шаховій послідовності: спочатку накреслюються паралельні лінії через все приміщення, відстань між ними — 400 мм. На лінії наносяться мітки, крок між мітками на першій лінії — 500 мм, на другий — стільки ж, але з відступом від стіни в 250 мм, на третій крок — теж 500 мм. Такий спосіб розміщення підвісів найкраще підходить для монтажу стелі з гіпсокартону: він практичний під час ремонтних робіт та гарантує надійність і стійкість всієї конструкції.

Є спосіб скоротити кількість підвісів за рахунок металевих профілів, що мають форму літери «L». При такому варіанті надійність конструкції не зміниться: можна міняти відстань між профілями на свій розсуд, але загальна міцність стелі з гіпсокартону повинна зберігатися на тому ж рівні. Вибір способу залежить від зручності монтажу і наявності відповідних матеріалів. Досвідчені майстри зможуть облаштувати якісну стелю з гіпсокартону і за допомогою підвісів, і за допомогою L-образних профілів.

Далі переходимо до монтажу несучих профілів. Для цього встановлюємо підвіси за допомогою дюбелів або саморізів (вибір залежить від матеріалу, з якого виготовлена ​​основа) і готуємо відрізки профілів потрібної довжини (для цього довжину приміщення потрібно зменшити на 10 мм).

Отримані відрізки потрібно вставити у встановлені раніше підвіси і закріпити за допомогою саморізів. Знову стежимо за тим, наскільки рівно ми кріпимо елементи конструкції, — це допоможе визначити будівельний рівень (існують також лазерні пристрої на кшталт рівня — вони можуть його замінити).

Основні елементи каркасу майбутньої стелі з гіпсокартону встановлені. Але важливо закріпити їх поздовжніми профілями — від цього стійкість конструкції тільки виграє. Для поздовжніх кріплень підійдуть залишки профілю не менше 400 мм. в довжину, які ми і будемо кріпити поперек основи. Відстань між поздовжніми профілями — 500 мм.

Для того щоб міцно і без зусиль встановити на каркас додаткові поздовжні елементи, слід скористатися «крабами» — спеціальними елементами кріплення. Для надійності можна продовжувати користуватися рівнем, проте основа вже повинна бути розташована горизонтально.

Етапи роботи: монтаж гіпсокартону

Монтаж гіпсокартону: поради майстрів

В результаті попереднього етапу у нас повинна вийти рівна горизонтальна основа з металевих профілів, на яку будуть встановлюватися листи ГКЛ. Саме час здійснювати монтаж гіпсокартону на стелю — для цього зазвичай потрібно дві людини.

Увага! При різкому механічному навантаженні від гіпсокартону можуть відколюватися шматки, він буде тріскатися і кришитися. Тому кидати його точно не варто.

Гіпсокартон слід підняти до висоти конструкції з профілів і встановити поперек поздовжніх ліній каркасу. Важливо: листи повинні ставати встик і щільно примикати до стін. Закріпити їх на каркасі допоможуть саморізи, розташовані на відстані 200 мм. один від одного. Матеріал добре ріжеться ножем, тому розміри листів можна коригувати, після чого краї слід обробити за допомогою рубанка. Якщо вам доведеться нарізати потрібні шматки, то краї потрібно розшити (зрізати фаски) — в іншому випадку, коли ви будете закривати стики, стеля може дати тріщину.

Після монтажу стелі з гіпсокартону потрібна фінальна обробка отриманої поверхні. Процес шпаклівки не займе багато часу, однак варто приділити увагу місцям кріплення листів ГКЛ до каркасу, а також стикам. Ретельно зашпакльована поверхня буде ідеально рівною.

Шпаклювання стелі з гіпсокартону

Шпаклювання — вирівнювання стелі з гіпсокартону

Цей етап, незважаючи на уявну простоту, має свої особливості. Найкраще закрити кріплення і стики спеціальною сіткою і вже потім братися за нанесення шпаклівки. Щоб домогтися максимальної рівності стелі з гіпсокартону, майстер наносить суміш широким шпателем. Потім чекає, поки вона висохне, і шліфує поверхню дрібною наждачною шкіркою. Після всіх описаних процедур поверхню можна фарбувати або обклеювати шпалерами — в залежності від дизайнерської задумки.

Уважно дотримуючись інструкції з монтажу стелі з гіпсокартону, будь-який майстер, початківець чи професіонал, зможе назавжди вирішити проблему нерівної потрісканої поверхні. Це також дозволить надійно приховати електричні та сантехнічні конструкції і домогтися естетичного вигляду приміщення на довгі роки.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *