Рекомендации экспертов по ремонту квартир и домов, какие выбрать пластиковые окна

Металопластикові вікна і двері: переваги, недоліки ПВХ та деревини

Металопластикові двері і вікна підвищують комфорт. Вони покращують інтер’єри наших квартир, будинків та офісів з кінця 90-х років XX століття. У Європі та Америці конструкції з ПВХ використовують ще з 50-х років минулого століття. За цей час вони зарекомендували себе з позитивного боку: продемонстрували відмінні характеристики, довели свою екологічність, функціональність та гармонічність поєднання з будь-якими елементами дизайну.

На нашому ринку користуються попитом 2 види вікон і дверей:

 1. Металопластикові.
 2. Дерев’яні («євровікна»).

Як перші, так і другі мають свої переваги та не позбавлені недоліків. Давайте розглянемо їх.

Вибір ПВХ дверей і вікон, їх переваги та недоліки

Більшість виробників ПВХ конструкцій гарантують, що їх продукція надійно експлуатуватиметься на протязі 40-60 років. Але не варто довіряти рекламі. Перед тим як вибрати якісні металопласткові вікна і двері, потрібно звернути увагу не тільки на обіцянки продавців та їх ціну. Головне — щоб вони були виготовлені з надійних профілів та якісної фурнітури.

Зразки профілів і склопакетів для металопластикових вікон та дверей
Профіль з двокамерним склопакетом для якісного металопластикового вікна.

Переваги вікон і дверей з ПВХ:

 1. Екологічність. Цей матеріал абсолютно нешкідливий для здоров’я людей. У Німеччині, наприклад, такі вікна та двері рекомендують монтувати у дитячих установах як найбільш безпечні. ПВХ, використовуваний для їх виробництва, майже не відрізняється за складом від пластику, який застосовується при виробництві пляшок для напоїв та питної води, а також дитячих іграшок.
 2. Металопластикові вікна та двері не піддаються негативному впливу зовнішніх факторів. Вони не виділяють небезпечних речовин і практично не горять. Їх безпечність підтверджена результатами гігієнічних досліджень та сертифікатами відповідності України і європейських країн.
 3. Функціональність, практичність. Металопластикові двері і вікна зберігають тепло, унеможливлюють протяги. Немає необхідності фарбувати рами, не розсихаються штапики. Вони майже ідеально ізолюють шум з вулиці. Після встановлення ПВХ вікон, дверей та балконних блоків у квартирах чи будинках стає значно тихіше. Не потрібно щозими заклеювати щілини в рамах металопластикових вікон, їх легко мити. Дизайн ПВХ конструкцій може бути практично будь-яким, від найпростішого до найоригінальнішого.
 4. Металопластикові вікна та двері виготовляються будь-яких розмірів и кольорів. Їх встановлюють у квартирах та офісах, заміських будинках, котеджах, магазинах, зимових садах, будь-де, щоб забезпечити тишу та комфорт. Скління металопластиковими вікнами балконів і лоджій дозволяє зменшити втрати тепла у квартирах в осінньо-зимовий період. Вікна та двері з ПВХ — ідеальний варіант, щоб втілити будь-які задуми в дизайні житлових приміщень.
 5. Вибір конфігурацій та комплектацій. Можна замовити конструкції з однокамерними, двокамерними чи трикамерними склопакетами. Є склопакети, які заповнені інертним газом, укомплектовані енергозберігаючим склом. З глухими, поворотними, відкидними і поворотно-відкидними стулками.

Якщо вам недостатньо всіх цих переваг, тоді ось ще одна: металопластикові вікна, виявляється, дешевше дерев’яних «євровікон».

Недоліки металопластикових вікон

Зараз металопластикові вікна коштують дешевше дерев’яних «євровікон», але все рівно їх ціна зависока для звичайних власників помешкань. Цю проблему досить легко вирішити — їх можна придбати у кредит. Споживчі позики видаються практично на всі товари та послуги, в тому числі на придбання і монтаж металопластикових вікон та дверей.

Приміщення, в яких встановлені металопластикові вікна або балконні блоки необхідно провітрювати. Навіть конструкції, оснащені системами «дихаючі вікна», при тривалій відсутності провітрювання, здатні пітніти.

За виробами з ПВХ потрібно постійно доглядати. Для цього використовуються різні засоби. Основний — силіконова змазка для гумових ущільнювачів. Якщо раз у три місяці обробляти нею гумові ущільнювачі вікон, дверей і балконних блоків, то це значно подовжить термін їх експлуатації.

Дерев’яні вікна та двері

Зараз багато людей надає перевагу натуральним матеріалам, зокрема, дереву. Воно знову стало затребуваним будматеріалом. З нього виробляють СІП панелі для каркасного будівництва, зводять цілі котеджні селища з брусів чи оциліндрованих колод. Дерев’яні матеріали використовують при зовнішній і внутрішній обробці споруд та приміщень. Звичайно ж, з дерева виготовляють двері та вікна.

Профілі для виготовлення дерев'яних вікон і дверей
Зразки профілів та двокамерних склопакетів для виготовлення якісних дерев’яних вікон і дверей.

Переваги та недоліки дерев’яних вікон і дверей

Сучасні вікна з дерева не мають нічого спільного з радянськими аналогами. На зміну громіздким конструкціям, схильним до гниття і розпаду, прийшли витончені, високоякісні і дуже міцні дерев’яні профілі.

Переваги дерев’яних вікон:

 1. Якісні конструкції дерев’яних вікон надійно захищають приміщення від негоди і шуму. Вони вирізняються високою міцністю. Вікна та двері з деревини експлуатуються на протязі декількох десятиліття.
 2. Дерево — це екологічний натуральний будівельний матеріал.
 3. Профілі з деревини забезпечують гарну теплоізоляцію, не промерзають при низьких температурах. Їх висока герметичність повністю відкидає ймовірність потрапляння у будинок протягів або пилу.
 4. Оброблена спеціальними складами деревина стійка до різких температурних перепадів.
 5. Важливою перевагою дерев’яних вікон є їх стійкість до утворення конденсату.
 6. Такі віконні конструкції забезпечують чудову вентиляцію і гарний повітрообмін у приміщеннях.
 7. Різноманітність порід деревини, яка використовується при виготовленні профілів, обумовлює багату кольорову гаму готової продукції. У споживачів є можливість підібрати потрібний відтінок і відповідну текстуру під будь-який інтер’єр.
Профіль для виготовлення якісних дерев'яних вікон
Зразок дерев’яного профілю для вікна або дверей.

Дерев’яні вікна — ознака гарного смаку. Вони неймовірно естетичні, виглядають більш затишно і елегантно, ніж пластикові аналоги.

Недоліки дерев’яних вікон

Кожна продукція має своє «слабке місце», і дерев’яні вікна — не виняток. Недоліків небагато, але про них потрібно згадати:

 1. Вікна, як і будь-які дерев’яні вироби, не можуть коштувати дешево. Висока собівартість деревини, суттєві трудовитрати на її обробку — ось складові «кусючої» ціни.
 2. Дерев’яні вікна з часом можуть ставати водопроникними і піддаватися незначній деформації. Та сучасні методи обробки матеріалів зводять таку ймовірність до мінімуму.
 3. Дерев’яні профілі потребують ретельного догляду — підфарбовування, просочення спеціальними захисними складами. Ці профілактичні заходи сприяють збереженню їх чудового зовнішнього вигляду та довговічності.

Які вікна краще купувати: металопластикові чи дерев’яні

Певних висновків ми робити, мабуть, не будемо. Кожна людина обирає ті чи інші товари виходячи зі своїх переваг або потреб. Одних привабить багатофункціональність і доступна ціна пластикових вікон, інших — естетичність дерев’яних. Загалом, при виборі потрібно керуватися особистим смаком і можливостями.

Однозначно можемо сказати одне: будь-яке дерев’яне вікно буде вище в ціні, ніж пластикове, завдяки своєму натуральному походженню. Стандартна ПВХ конструкція дешевше дерев’яної на 30%, а якщо з незвичайним забарвленням (наприклад, та ж ламінація під дерево), то ціна буде на 20% нижче вартості вікна з сосни чи іншої деревини.

Більше цікавих та корисних матеріалів можна знайти на головній сторінці нашого сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *