Керамічна плитка: як вибрати покриття для підлоги, переваги та недоліки матеріалу

Керамічна плитка для підлоги: переваги, недоліки, особливості вибору

Керамічна плитка залишається одним з найбільш поширених матеріалів для обробки підлоги. Вона популярна через надійність, тривалий терміну служби, гарний зовнішній вигляд і різноманітність дизайну. Сьогодні керамічна плитка для підлоги використовується в різних приміщеннях будинків та квартир, підкреслюючи інтер’єр і забезпечуючи власникам міцну і надійну підлогу.

Якою буває керамічна плитка для підлоги

Сьогодні існує кілька видів кераміки, яка широко застосовується для обробки підлоги:

  • Клінкер. Вона може бути глазурованою або неглазурованою. Вона виготовляється за технологією пресування або екструзії з випалюванням матеріалу при дуже високій температурі. Клінкерна плитка керамічна для підлоги стійка до різних хімічних речовин, вологи, води, морозу.
  • Кахель. Така керамічна плитка виробляється з глини, піску і мінералів, обпалюється, а далі такий «бісквіт» (підстава) покривається глазур’ю для нанесення декоративного шару.
  • Керамограніт. Поглинає мінімум вологи і гранично стійкий до морозу. Склад керамограніта майже повністю ідентичний фарфору. Керамограніт дуже стійкий до впливу різних зовнішніх факторів, а також до зносу протягом усього періоду його використання. На відміну від інших видів плитки керамічної, коли такий матеріал поб’ється, можна помітити, що всередині його структура рівномірна і однакова.
  • Котто. Це керамічна плитка для підлоги, яка виробляється з червоної глини екструзією. Як правило, її не покривають глазур’ю, вона має теплий відтінок і дуже часто використовується в якості підлогового покриття.

Як вибрати плитку для підлоги

Як вибрати якісну, гарну і недорогу керамічну плитку для підлоги

Керамічна плитка для підлоги представлена ​​в розмаїтті форм, фактур і кольорів. Але як вибрати відповідну плитку для вашого приміщення?

Важливо! Незалежно від того, для якої кімнати вибирається плитка керамічна для підлоги, важливо звертати увагу на її фактуру. Якщо на гладку поверхню потрапить вода — вона стане дуже слизькою і небезпечною. Тому краще вибрати структурований варіант для перешкоджання ковзанню.

Якщо розглядати візуальне сприйняття приміщення, то важливий розмір керамічної плитки для підлоги: велика плитка розширить велике приміщення, а в маленькому буде виглядати непривабливо, тому краще для нього вибрати середній варіант. Вибираючи відтінок кольору, потрібно орієнтуватися на власний смак і уподобання, але варто пам’ятати, що яскраві кольори будуть прикрасою кімнати. Вони доречні на будь-якій площі приміщення, а їх відтінок вибирається на основі якості освітлення: якщо воно занадто яскраве — і відтінок керамічної плитки буде більш насиченим.

Дуже важливо врахувати маркування: керамічна плитка для підлоги має значок ноги. Якщо стоїть знак сніжинки — то плитка морозостійка. Навряд чи доцільно переплачувати за цю властивість, якщо ви збираєтеся ставити її в квартирі.

Переваги і недоліки керамічної плитки

Керамічна плитка: недоліки та переваги матеріалу для облаштування підлоги

Керамічна плитка для підлоги часто застосовується в обробці приміщень різного призначення, тому що має ряд переваг:

  • стійка до негативного впливу вологи і температурних перепадів;
  • довговічна і зберігає привабливий зовнішній вигляд протягом усього періоду використання;
  • пожежостійка і нездатна горіти;
  • є величезний асортимент розмірів;
  • екологічно безпечна, оскільки виготовляється з натуральних матеріалів (до цих пір матеріали виготовлення плитки не змінилися, тільки за старих часів її робили вручну і сушили на сонці, а сьогодні цей процес більш автоматизований і швидкий);
  • широкий діапазон цін.

На жаль, керамічна плитка для підлоги не позбавлена ​​недоліків. Для її укладання потрібно підготувати суху і рівну основу. Взимку по такій плитці холодно ходити босоніж — адже кераміка є хорошим провідником температури. Але цей недолік виправить тепла підлога. Незважаючи на це, сьогодні керамічна плитка для підлоги є найпопулярнішим матеріалом для обробки таких приміщень, як ванна, кухня, коридор. І з кожним роком виробники вдосконалюють технології її виготовлення.

Відео: як вибрати якісну керамічну плитку для підлоги

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *