Декоративний камінь, штукатурка, фарба, дерево, сайдинг — чим краще і недорого обробити фасад будинку

Є різні варіанти, чим обробити фасад будинку швидко, якісно і недорого. На вибір пропонується дерев’яний сайдинг, штукатурка, фасадна фарба, декоративний камінь. Всі вони не тільки надають привабливості будівлям, але і захищають стіни, покращують тепло- і звукоізоляційні характеристики будинків. Але як з цього асортименту вибрати найбільш надійний, красивий, простий в роботі і доступний за ціною матеріал?

У цьому огляді розглянемо, чим обробити фасад будинку, продемонструємо фото, опишемо характеристики, переваги та недоліки:

 1. Натурального каменю.
 2. Штукатурки.
 3. Агломерату (штучного каменю).
 4. Фарби.
 5. Дерева.

Ми не тільки запропонуємо чим можна обробити фасад будинку, але і продемонструємо, як краще це зробити.

Оздоблення фасаду будинку натуральним і декоративним каменем: переваги і недоліки матеріалів

Вибираючи чим обробити фасад приватного будинку, варто розглянути в якості варіанту натуральний камінь. Він надає будівлі солідності, свідчить про достаток власників.

Найбільш популярні види натурального каменю:

 1. Граніт або мармур. Вони дуже красиві, міцні та довговічні. Але коштують недешево. Тому найчастіше ними обробляють стіни не повністю, а тільки деякі зовнішні елементи будівель, наприклад, віконні або дверні прорізи.
 2. Ракушняк, піщаник і вапняк — досить довговічні, міцні і недорогі камені, які легко піддаються обробці.
 3. Доломіт — ще один варіант, чим обробити фасад будинку. Цей натуральний мінерал надає будівлі привабливого вигляду і презентабельності. Але потрібно враховувати, що, як і граніт та мармур, цей натуральний камінь досить дорогий, а також складно піддається обробці.
 4. Травертин — природний камінь з пористою структурою, що віддалено нагадує кору дерева. Зазвичай ним обробляють будівлі в античному стилі. Важливо обробляти поверхню з травертину спеціальною мастикою — для запобігання руйнуванню структури вологою і температурними перепадами.

Оздоблення фасаду будинку штучним агломератом, керамічним мармуром або гранітом, декоративним каменем з бетону

Зараз на ринку широко представлені 3 види декоративного штучного каменю для оздоблення фасаду будинку:

 1. Агломерат — штучний, порівняно недорогий облицювальний камінь. Основа — поліефірні сполучні смоли, кварцовий пісок, перемелені відходи натурального каменю. У складі агломерату також є барвники та наповнювачі що надають штучному каменю колір і фактуру.
 2. Керамічний мармур і граніт — недорогі полімербетони, що виготовляються з піщано-цементних сумішей. В якості сполучного матеріалу використовуються поліефірні смоли. Для кольору додаються барвники. Популярний різновид — керамограніт. Виготовляється з глини різних видів. У складі є мінеральні наповнювачі з додаванням пігментів для кольору. Структура керамограніту частіше матова, зустрічаються рельєфні поверхні, є і глянцеві. Керамічний граніт або мармур для оздоблення фасаду будинку декоративним каменем візуально не відрізняється від природних аналогів. Вони досить міцні, але важкі. Тому, щоб мінімізувати навантаження на конструкцію будинку, виробники виготовляють тонкі плити.
 3. Декоративний камінь з бетону. У структурі також є барвники та пластифікатори. Це найлегший і доступний за ціною з усіх аналогів матеріал. Поверхня, як правило, колота, покрита спеціальним захисним складом.

Оздоблення фасаду будинку мінеральною, акриловою або силікатною штукатуркою

Ще один варіант, чим обробити фасад приватного будинку — мінеральна штукатурка. Вибираючи її потрібно враховувати, що зовнішній вигляд і характеристики стін будівлі будуть залежати від складу матеріалу.

Зараз виробники пропонують 3 види штукатурки для обробки фасаду будинку:

 1. Мінеральна — найдоступніший за ціною матеріал, у складі якого цемент і хімічні добавки. Це досить міцна і стійка до впливу вологи штукатурка. З недоліків можна виділити обмежений асортимент фактур і кольорів.
 2. Акрилова — довговічне і дуже міцне покриття, за допомогою якого можна реалізувати практично будь-який дизайн. Склад — акрилові смоли, силікон і рідке скло. Практично не вбирає вологу, дуже еластична штукатурка, стійка до впливу опадів і температурних перепадів.
 3. Силікатна — на основі рідкого скла. «Дихає», тому забезпечує випаровування зайвої вологи зі стін. Фахівці рекомендують проводити обробку фасаду будинку силікатною штукатуркою, якщо його стіни побудовані з пористих матеріалів, на які негативно впливає волога.

Переваги штукатурок:

 • Стійкість до негативного впливу вологи. Склади не вбирають і не пропускають її, тому надійно захищають стіни будівлі.
 • Міцність — штукатурки здатні витримувати істотні механічні навантаження без втрати технічних характеристик і погіршення зовнішнього вигляду.
 • Стійкість до негативного впливу опадів, вітру, ультрафіолетових променів, температурних перепадів.
 • Паропроникність — здатність не тільки захищати стіни від негативного впливу опадів, але і пропускати зайву вологу назовні.
 • Відмінні теплоізоляційні і звукоізоляційні характеристики.
 • Простота обробки фасаду будинку штукатуркою — можливість зробити все своїми руками і заощадити гроші.
 • Доступна ціна, широкий асортимент, що дозволяє вибрати відповідну фактуру і колір.

Фарбування фасаду будинку — найдоступніший і швидкий спосіб обробки

Є 3 основних види ЛФМ для фарбування фасаду будинку, всі вони відрізняються за складом, характеристиками і призначенням:

 1. Акрилова фарба. Основа — акрилова смола. Нетоксичний, невбираючий вологу і стійкий до забруднень склад. При фарбуванні фасаду будинку акрилову фарбу рекомендується наносити на металеві або дерев’яні стіни, вкриті органічними шпаклівками або мінеральними грунтовками. Виняток — оброблені силікатними або вапняними складами поверхні.
 2. Силікатна фарба. Основа складу — калійне скло. Не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів, вирізняється високою еластичністю, паропроникністю і вологостійкістю. Призначається для обробки оштукатурених, цегляних, кам’яних або бетонних стін.
 3. Силіконова фарба — довговічний матеріал для фарбування фасаду будинку. Склад забезпечує максимальний захист стін від вологи, перешкоджає їх забрудненню, оскільки здатний самоочищуватися. Це дуже якісна, приваблива зовні, але разом з тим і найдорожча фарба.

Вибираємо матеріали для оздоблення фасаду будинку деревом

Ще один варіант, чим обробити фасад будинку недорого — дерево. На вибір пропонується 4 основних матеріали з натуральної деревини:

 1. Вагонка.
 2. Блок-хаус.
 3. Планкен.
 4. Сайдинг.

Вагонка

Вироблена з натуральної деревини вагонка — спеціально оброблені і висушені в камерах дошки для обробки фасаду будинку деревом. Вони мають ряд переваг:

 • невелика вага, тому на фундамент і стіни немає великого навантаження;
 • гарний вигляд (зовні оброблена дерев’яною вагонкою будівля не відрізняється від дерев’яного будинку);
 • дерев’яна вагонка «дихає», створюючи оптимальний мікроклімат всередині приміщень;
 • це відмінна теплоізоляція, яка також перешкоджає проникненню всередину приміщень шуму з вулиці;
 • тривалість експлуатації та міцність (при належному догляді);
 • широкий асортимент захисних складів, лакофарбових покриттів;
 • технологія монтажу і характеристики матеріалу дозволяють забезпечувати вентиляцію фасадів.

Важливо! Потрібно враховувати, що при обробці деревом за ним буде потрібен періодичний догляд. Раз на 4-5 років, вагонку потрібно оглядати, якщо необхідно — просочувати захисними складами, підфарбовувати і лакувати.

Блок-хаус

Дерев’яний блок-хаус — облицювальна дошка, пласка зі зворотного боку і опукла з лицьового. Монтується на спеціально створені в процесі виробництва пази і шипи. З переваг важливо відзначити:

 1. Екологічність — виготовляється з безпечної для здоров’я людей і навколишнього середовища натуральної деревини.
 2. Надійність і механічну міцність. Подібне оздоблення фасаду будинку деревом не тріскається в процесі експлуатації, стійке до механічних навантажень і легко відновлюється за допомогою шліфування і подальшого фарбування. Блок-хаус порівняно легкий, тому немає великого навантаження на фундамент і стіни будівлі. Легко і швидко монтується, не піддається негативному впливу перепадів температур.
 3. Естетична привабливість — зовні будівля виглядає як дерев’яний зруб.

З недоліків оздоблення фасаду будинку блок-хаусом можна виділити необхідність регулярного догляду — просочення захисними складами, фарбування і лакування. У нього низька паропроникність, тому існує ризик скупчування конденсату під обшивкою стін. Натуральна деревина добре горить, піддається негативному впливу вологи.

Планкен

Найчастіше планкен виготовляють з сибірської модрини. Це дошка з косим профілем і знятими з кутів фасками. До переваг планкену можна зарахувати:

 • високу щільність і міцність, які можна порівняти з аналогічними характеристиками дубових дошок, при цьому матеріал значно легше;
 • присутність в структурі планкену з сибірської модрини натуральних фітонцидів, що негативно впливають на шкідливі мікроорганізми;
 • гарна структура і колір натуральної деревини надають будівлі презентабельності;
 • планкен не піддається гниттю, стійкий до вологи і температурних перепадів;
 • натуральна деревина — відмінний теплоізолятор.

Корисна порада: не дивлячись на наявність в сибірській модрині натуральних смол, планкен рекомендується просочувати спеціальними складами. Це значно підвищить його вогнезахисні характеристики.

Сайдинг

Декоративне оздоблення фасаду будинку сайдингом надає будівлі чудовий зовнішній вигляд. Але при виборі цього матеріалу потрібно керуватися певними рекомендаціями, щоб придбати якісно висушені і добре оброблені елементи, на яких згодом не буде утворюватися цвіль.

Переваги сайдингу:

 • екологічна безпека;
 • чудовий зовнішній вигляд і структура натуральної деревини;
 • відмінний теплоізоляційний матеріал;
 • перешкоджає проникненню всередину приміщень шуму з вулиці.

Але у обробки фасаду будинку сайдингом є й недоліки: недовговічність матеріалу, необхідність постійного догляду, досить висока вартість і горючість.

У цьому огляді запропоновані найбільш популярні матеріали для оздоблення фасаду приватного будинку каменем, штукатуркою, фарбою або деревом. При їх виборі звертайте увагу не тільки на ціну і зовнішній вигляд, але й на характеристики. Аналізуйте переваги, недоліки, керуйтеся рекомендаціями експертів. Це дозволить вибрати найбільш якісний матеріал для оздоблення стін зовні, надавши споруді не тільки гарний вигляд, але й поліпшивши теплоізоляційні і звукоізоляційні характеристики будинку.

Більше цікавих матеріалів по темі будівництва і ремонту — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *