10 порад, які допоможуть заощадити на ремонті квартири чи будинку

Як заощадити на ремонті квартири чи будинку: 10 порад для малобюджетних проектів

Кожне житло час від часу потребує планового ремонту, не кажучи вже про косметичні поліпшення. Саме тому будівельні компанії і бригади почуваються досить стабільно навіть в умовах кризи. При цьому ремонт квартири чи будинку — складний та досить витратний захід. Але є чимало шляхів для економії, про які багато хто не знає.

1. Гранична точність

Грамотний розрахунок і планування — основне правило при обмеженому бюджеті, яке дозволяє економити в процесі ремонту квартири, будинку. Продати потім рулон шпалер або керамічну плитку буде дуже важко. Тому ретельно виміряйте кімнати, складіть таблицю і тільки потім ідіть в магазин за матеріалами. Але економити потрібно в міру: буде неприємно, якщо чогось не вистачить.

2. Економія на дизайн-проекті

Послуги професійного дизайнера — це не ваш вибір, якщо бажаєте заощадити. Рекомендується обмежитися власними знаннями, порадами знайомих і готовими проектами, яких безліч в журналах та інтернеті. Тому перед початком робіт доведеться провести не один вечір за вивченням матеріалів і підготовкою.

3. Час для ремонту

Найчастіше ремонтом квартир чи кімнат в будинках займаються влітку, але для максимальної економії рекомендується почекати до осінньо-зимового періоду. Причин для цього достатньо:

 • бригади будівельників взимку не мають замовлень, тому пропонують непогані знижки на свої послуги;
 • монтажники кондиціонерів і вікон також влаштовують акції в холодну пору року;
 • передноворічні розпродажі побутової техніки та будівельних матеріалів, які стали буденною справою.

Якщо все розрахувати і передбачити, можна заощадити 10000-15000 грн.

4. Ремонт квартири «під ключ»

Найвигідніше в плані економії співпрацювати з однією компанією, яка займається ремонтом «під ключ». Знижки часом досягають 10%, а це суттєва економія. Але є ще одна перевага: керівник робіт не зможе перекласти відповідальність на іншу бригаду. Тому всі роботи будуть виконані якісно, з дотриманням вимог технологій.

5. Самостійна підготовка до ремонту будинку чи квартири

Виконуйте максимум робіт власними силами. Йдеться про ті етапи, які не вимагають професійних навичок. Наприклад, кожен здатний зекономити, знявши самостійно старі шпалери, демонтувавши стелю або підлогове покриття і т. д. Це дозволить суттєво заощадити. Адже процес підготовки приміщення займає багато часу і оплачується окремо.

6. Вибір доступних за ціною матеріалів

Щоб заощадити на ремонті, потрібно вибирати доступні за ціною матеріали

Важливу роль відіграють виробники матеріалів. Щоб зекономити, спробуйте утриматися від дорогих іспанських брендів керамічної плитки, а візьміть вітчизняну. Як правило, якість у неї цілком прийнятна, а ціна відрізняється істотно. Це стосується й сантехніки та інших матеріалів для ремонту квартири чи будинку.

7. Ремонтна бригада

Кращий спосіб знайти бригаду — за рекомендацією близьких і друзів. Також не забувайте укладати офіційний договір, який вбереже від додаткових витрат і безлічі спірних ситуацій. Контролюйте всі етапи робіт і використання матеріалів особисто.

8. Обмеження

Обмеження, які дозволять заощадити і досягнути хорошлго результату

У деяких випадках бажання заощадити якомога більше не призводить до хороших результатів. Фахівці не рекомендують купувати дешеві матеріали при прокладанні інженерних мереж:

 • трубопроводу;
 • гідроізоляції;
 • електрики і т. д.

В майбутньому це загрожує серйозними проблемами і аваріями з подальшими збитками.

9. Увага до деталей

Професійні дизайнери часто застосовують методику, яка допомагає їм видати бюджетну обстановку за середній сегмент: використовують дешеві матеріали з незвичайними декоративними елементами. Наприклад, можна взяти стандартні шпалери, але встановити дизайнерські світильники. Як стверджують фахівці, в справу вступає психологія: кінцеве враження про інтер’єр складається з дрібниць.

10. Додаткові поради

Наостанок ще кілька практичних порад, як зекономити у процесі ремонту:

 1. Побудуйте гардеробну замість шаф. Найчастіше її вартість на порядок нижче замовлення і складання корпусних меблів.
 2. Уникайте індивідуальних предметів інтер’єру, спроектованих за унікальними мірками. Шукайте в магазині вже готові меблі.
 3. Залишки рулонних шпалер розпродаються за зниженою ціною — спробуйте їх знайти. І не бійтеся експериментувати з різними кольорами. Наприклад, оклейте низ темними шпалерами, а верх — світлими.
 4. Так звані «дитячі» шпалери — дороге задоволення. Для економного ремонту квартири чи будинку вони навряд чи підійдуть. Вигідніше просто купити яскравіші. До того ж, коли дитина підросте, не доведеться знову робити ремонт — подвійна економія.
 5. Цемент, брус та інші чорнові матеріали не обов’язково замовляти в магазині. Перечитайте оголошення в місцевій газеті чи на будівельному форумі: там можна знайти дійсно вигідні пропозиції від приватних осіб.
 6. Замініть акрилову шпаклівку гіпсовою. Якість майже не відрізняється, а ціна — істотно.

Не менш важливо після завершення ремонтних робіт дбайливо ставитися до обробки. Тоді нова обстановка прослужить довгі роки без нарікань і додаткових вкладень.

Більше цікавих і корисних матеріалів про будівництво та ремонт — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *