Поради, як вибрати міжкімнатні двері в будинок чи квартиру

Як вибрати міжкімнатні двері: гід покупця

Ремонт в квартирі або приватному домоволодінні зазвичай вимагає заміни старих міжкімнатних дверей на нові. Це може бути продиктовано і концепцією нового дизайну внутрішнього простору, і необхідністю поліпшити функціональність дверних конструкцій, і бажанням заощадити вільне місце під меблі.

Так чи інакше, вибір міжкімнатних дверей може виявитися непростим заходом. Щоб прийняти правильне рішення, потрібні хоча б мінімальні знання про те, якими бувають міжкімнатні двері, які з них краще і чому. Спробуємо розібратися в цих питаннях.

Види міжкімнатних дверей

Однією з ключових відмінностей будь-яких дверей є їх конструкція. Конструктивно міжкімнатні двері підрозділяються на наступні різновиди:

1. Каркасні двері

Продавці часто називають їх щитовими. Як випливає з назви, ці двері складаються з каркасу і полотна, нашитого на нього. Даний вид міжкімнатних дверей поширений в економ-класі, але саме тому у таких конструкцій нерідко є проблеми з якістю. Наведемо кілька побутових прийомів, які допоможуть вибрати міжкімнатні двері за якістю:

 • Пройдіть по залі від бюджетних до дорогих моделей і повідкривайте їх. Глухі тихі клацання замків говорять про належну якість фурнітури. І навпаки, дзвінкий і гучний механізм спрацьовування замикаючого пристрою служить сигналом — такі вироби не варто купувати.
 • Жорсткість каркасу можна перевірити, акуратно поставивши ногу в отвір і спробувавши при цьому закрити верхню частину дверей. Слабкий каркас одразу видко по вигину панелі.
 • Іноді продавці хитрують і оснащують бюджетні двері дорогими замками в шоу-румах. Запитайте їх про відповідність рівня замка і дверей по ціновому класу.

Матеріал виготовлення каркасу

Виготовлення каркасу міжкімнатних дверей: матеріали

Каркас щитових дверей може бути виконаний з цілісного брусу, брусу з клеєного шпону (LVL) чи клеєного профільованого брусу (Glulam). Останні два види брусу часто мають кращу якість і менше піддаються впливу вологи.

Glulam-брус складається з невеликих фрагментів масиву дерева, склеєних між собою під пресом. LVL-брус представляє собою багатошаровий шпон з хвойних порід. Сучасний метод склеювання і правильна орієнтація напрямку деревних волокон гарантують високу міцність і стійкість клеєних видів брусу до деформації.

У щитових дверей на каркас кріпиться зовнішня панель. Частіше вона представляє собою деревоволокнисту плиту MDF (Medium Density Fibreboard), облицьовану ламінатом, поліпропіленовою чи ПВХ-плівкою, шпоном. Вона може бути гладкою, мати рельєфну (фрезеровану) поверхню. Додатково в порожнині між каркасом і двома площинами зовнішніх панелей якісних дверей встановлюються ребра жорсткості, розташовується звукоізоляційний наповнювач.

Бюджетні варіанти — це гладкі пустотілі двері з недорогими МДФ-панелями. Їх можна зустріти майже в кожному будівельному магазині чи на ринку поряд з величезними написами, що обіцяють низькі ціни і значні знижки. Але функціональність і довговічність таких виробів дуже сумнівні.

Тільки при здачі будинків в найм чи при продажу готового житла такі двері виправдовують себе. Тому їх успішно застосовують будівельні компанії в якості тимчасових конструкцій. Пустотілі двері не несуть ні захисту, ні естетики, і, як правило, з часом коробляться і всихають, перекошуються і перестають закриватися. У той же час двері такої конструкції, зроблені якісно за всіма стандартами і зі смаком, виглядають презентабельно і експлуатуються довго без нарікань.

Це цікаво! Найнезвичайніші двері на сьогоднішній день — двері Tanaka. Вони обладнані датчиками наближення і розпізнавання контурів людини. Стулки роз’їжджаються в боки автоматично — на відстань, розраховану за силуетом людини що входить, з невеликим запасом.

2. Фільончасті — різновид збірно-розбірних дверей

Фільончасті двері: конструктивні особливості

Вони ділять популярність з щитовими, але принципово відрізняються як конструктивно, так і зовні. Фільонка — це декоративний елемент, що виготовляється з різних матеріалів (МДФ, фанера, масив дерева, скло), які вставляються всередину обв’язки (периметра, рами) полотен дверей.

Слід зауважити, що фільонка завжди тонша основного каркасу і утворює природне поглиблення в профілі дверей. Залежно від дизайнерського і конструктивного рішення в дверному полотні може бути використано від 2 до 10 фільонок, в тому числі і з різних матеріалів (наприклад, МДФ і матового скла) і різної геометричної форми.

На питання «Які міжкімнатні двері найкращі?» половина фахівців напевно скаже — фільончасті. До переваг цих дверей слід віднести:

 • стійкість до перепадів температур, вологи і інших типів усадок;
 • презентабельний зовнішній вигляд.

Якісні фільончасті двері експлуатуються десятиліттями і тільки прикрашають ваш будинок.

3. Царгові двері

Царгові двері: характеристики, конструктивні особливості

Так само, як і фільончасті, відносяться до збірно-розбірних конструкцій. Родзинка сучасного інтер’єру — саме такі двері. Чисто технічно вони представляють собою варіант фільонок, але виготовляються за іншою технологією. Полотно в таких дверях утворюють дві вертикальні боковини, з’єднані поперечними перекладинами (царгами) за допомогою вставних циліндричних шипів (шкантів) і стяжних гвинтів.

Горизонтальні елементи полотна (можна сказати, фільонки) вставляються один в одного і в вертикальні боковини за допомогою поздовжніх виступів на ребрі (шпунтів) і пазів. Горизонтальні елементи надають конструкції додаткову жорсткість. Всі деталі по-окремо покриваються захисними декоративними матеріалами (ПВХ, ПП-плівкою, емаллю, ламінатом) ще до збірки. Це забезпечує більш високу якість покриття — без кромок і видимих ​​стиків: після складання ніщо не відклеїться і волога не потрапить у внутрішні шари МДФ.

Візуально царгові двері збільшують отвір за рахунок горизонтального малюнку. Але можливість створювати прозорі вставки будь-якого розміру сприяє візуальному полегшенню конструкції. Царгові двері можна купити в діапазоні від середнього до вищого цінового сегмента. Їх відрізняє незвичайний зовнішній вигляд в поєднанні з монолітністю виробів.

4. Комбіновані двері

Що таке комбіновані міжкімнатні двері

Виготовляються за декількома технологіями і об’єднують в собі щитову і збірно-розбірну конструкції. Поява подібних дверей — це симбіоз інженерних рішень в спробі усунути недоліки, властиві тій чи іншій конструкції.

Комбіновані двері несуть в собі переваги кожного конструктивного рішення:

 • міцність;
 • жорсткість;
 • відмінні звукоізоляційні і естетичні якості.

Велика кількість різних варіантів обробки здатна догодити найвимогливішому покупцеві.

Часто продавці не виділяють змішану конструкцію дверей в окрему категорію. Але якщо подібні двері виготовлені за існуючими стандартами, вони будуть служити довго і безвідмовно.

Додатково всі двері комбінованих конструкцій найчастіше зсередини заповнюються «стільниками». Це необхідно для поліпшення звукоізоляційних якостей і зниження резонансного ефекту при експлуатації дверей. Порожнечі в таких конструкціях практично виключені.

Які міжкімнатні двері краще вибрати за матеріалом і типом конструкції

Рекомендації з вибору якісних міжкімнатних дверей

Різні елементи дверних конструкцій виготовляють з використанням як натуральних, так і синтетичних матеріалів.

Якщо виходити з показників міцності, зносостійкості і невибагливості, то на першому місці стоять штучні матеріали. Якісні міжкімнатні двері з масиву дерева, особливо цінних порід, — це дорого або дуже дорого. Вони підкреслять ваш статус і екологічність інтер’єру, але будуть досить примхливі в експлуатації і догляді.

Тому існує і компромісний варіант: похідні від 100% деревини, дуже близькі за структурою, але більш доступні покупцеві матеріали. До цієї категорії можна віднести клеєний брус, натуральний і «файн-лайн» (відновлений) шпон.

На замітку! Натуральний шпон — це шар деревини, який піддавався особливій ​​«вичинці», більш тонкий і однорідний за структурою, що розміщується на будь-яких підставах. Гарний шпон багаторазово перевершує оригінальний матеріал за естетичними властивостями.

Екошпон відрізняє полімерна основа з додаванням волокон натуральної деревини і спеціальних барвників. Така техніка дозволяє домогтися максимально природної фактури матеріалу. Крім того, екошпон приємний на дотик.

Єврошпон — нове слово у виробництві дверей. Це повністю штучний матеріал, що представляє собою багатошарову полімерну плівку, яка максимально точно імітує натуральну деревину будь-яких цінних порід.

Єврошпон:

 • не горить;
 • не виділяє токсичні речовини в повітря;
 • не гниє;
 • не вицвітає на сонячному світлі;
 • не викликає алергічних реакцій.

На замітку! Полімерні хімічні сполуки, такі як поліпропіленова ( «акрилат», «нанотекс», «сіплекс», «кортекс») чи ПВХ-плівка, не менш екологічні, ніж натуральні матеріали. Але варто уникати конструкцій з неякісних матеріалів — можливі шкідливі ефірні виділення (запахи) пов’язані з порушенням технології виробництва дверей і з використанням дешевих барвників, клеїв, відбілювачів і пластифікаторів.

Окремо стоять скляні двері з різним рівнем обробки скла. Існуючий міф про крихкість таких дверей стосується тільки дешевих моделей кустарного виробництва. На практиці скляні двері мають достатню міцність і оригінальний зовнішній вигляд. Найчастіше в них використовується небиткий триплекс чи загартоване скло. Розглядати скляні двері слід в середньому і вищому ціновому діапазоні.

Цифри і факти! Найдорожчі міжкімнатні двері продаються в Бухаресті і коштують 34 000 $. Ці двері — із зображенням Джоконди Леонардо да Вінчі — оброблені натуральною шкірою і кристалами Swarovski. Покупця на них поки не знайшлося.

Залежно від ваших потреб і особливостей планування житлової площі можна вибрати двері з різними принципами відкривання. Багато хто не замислюється про це і просто дотримується традицій. Але, можливо, інший спосіб відкривання дверей вбереже від незручності чи заощадить корисну площу в будинку. За типом відкривання міжкімнатні двері ділять на 4 види:

 1. Орні — найпоширеніший і консервативний тип міжкімнатних дверей. При наявності широкого отвору орною на постійній основі можна зробити тільки частину дверей — це заощадить місце при відкриванні. При встановленні нових меблів, завжди можна відкрити другу частину.
 2. Розсувні — конструкція таких дверей прийшла з Японії. За принципом пристрою вони можуть бути паралельно-зсувними і розсувними-складними. Перші за варіантами виконання — це двері-купе, касетні і каскадні міжкімнатні двері. Другі — «книжки» і «гармошки». За принципом монтажу розсувні двері можуть бути з верхніми, нижніми чи комбінованими напрямними. Недоліком таких дверей можна назвати низьку звукоізоляцію і, як правило, короткий термін експлуатації розсувного механізму — в межах 5 років.
 3. Хитні. Дана дверна конструкція мало поширена, але не позбавлена ​​переваг. Хитні двері здатні відкриватися в обидва боки, мають велику інерцію і вимагають уваги при відкриванні. Рекомендуються для встановлення в наскрізних прохідних отворах.
 4. Роторні — системи кріплення дверних полотен поєднують маятниковий, розсувний і орний принципи дії. Роторні двері в закритому вигляді виглядають так само, як і звичайні орні. Особливості такої конструкції виявляються тільки при відкриванні: двері відчиняються і одночасно по центру полотна зсуваються в бік отвору. При цьому можливе двостороннє відкриття — вправо або вліво. У відкритому вигляді половина полотна залишається в одному приміщенні, друга половина — в іншому. Такі системи відкривання коштують дуже дорого. Це обумовлено не тільки складністю механізму кріплення, але й тенденцією моди.

Як визначити розмір міжкімнатних дверей

Важливо визначити розмір міжкімнатних дверей перед купівлею

Демонтувати старий дверний блок краще до замовлення нових міжкімнатних дверей. Це варто зробити з двох причин:

 1. Необхідно визначити якість стіни, в яку буде встановлена ​​нова дверна конструкція.
 2. Так можна зняти точні виміри отвору.

Буває, що при знятті старих дверей виявляється недолік отвору, і тоді його потрібно посилювати чи розширювати. Можливо, це позначиться на розмірах нового дверного короба.

Обговорюючи з продавцем загальний дизайн, доцільно викликати замірника: він зробить точні вимірювання з поправками на дефекти стін, до яких буде кріпитися новий дверний короб. Це опція, як правило, безкоштовна, але за умови, що покупка буде здійснена в тій компанії, фахівець якої надав послугу.

Якщо можливості або бажання викликати замірника немає, то ось список необхідних параметрів при обмірі отвору:

 • висота від рівня підлоги;
 • ширина по максимальних «точках» отвору;
 • товщина стіни в місці монтажу дверей;
 • ширина майбутніх наличників;
 • рівні стикування підлог кімнат, якщо вони різняться.

Типову таблицю відповідності розмірів дверних прорізів габаритам дверей можна знайти в каталозі або на сайті будь-якого серйозного виробника.

У пошуках шумоізоляції: який варіант краще

Варіанти і матеріали для шумоізоляції дверей

Порожнини щитових і комбінованих міжкімнатних дверей іноді заповнюють пінополістиролом, який гарно ізолює від шуму і холоду, не боїться вологи і вирізняється легкістю. Двері з таким наповнювачем доцільно використовувати в дитячій кімнаті або кабінеті, іншими словами, там, де важлива звукоізоляція.

При цьому типові каркасні міжкімнатні двері, які часто можна зустріти на будівельних ринках, зазвичай поставляються взагалі без будь-якої шумоізоляції. Відомі виробники дверей, навпаки, ніколи не залишають свої конструкції порожнистими, просто в економ-класі використовується жорсткий стільниковий наповнювач.

Питання ціни та виробництва

Вибрати недорогі міжкімнатні двері, що відповідають вимогам діючих стандартів, досить просто. Для початку варто уважно вивчити ринок, чітко визначити свої потреби та фінансові можливості. На ціну міжкімнатних дверей впливає популярність бренду, матеріали виготовлення і технології виробництва.

Великі виробники, які постачають на ринок багато різних моделей міжкімнатних дверей, мають можливість запропонувати хорошу ціну і якість, оскільки їх технологічний процес поставлений на потік і високо стандартизований. Одночасно, більш дрібні компанії беруть унікальністю, за яку треба платити.

Окремо стоїть кустарне виробництво і контрафактні вироби: при низькій ціні дверних конструкцій не те щоб на дотримання стандартів, на елементарну якість розраховувати не доводиться.

Звичайно, відправною точкою у виборі міжкімнатних дверей є бюджет, розмір якого визначить ціновий сегмент виробів. Умовно дверні блоки — комплекти з полотна і дверної коробки з лиштвами, але без фурнітури і кріплення — представлені в чотирьох класах вартості:

 1. Економклас (від 800 до 2 000 грн.). Такі двері дозволяють за мінімальні гроші оновити внутрішній житловий простір в одному стилі. Наприклад, щитові двері товщиною 40 мм. з жорстким стільниковим наповнювачем всередині, облицьовані імпортним ламінатом, в комплекті з коробкою і лиштвами коштують близько 800 грн.
 2. Середній клас (2 000-4 000 грн.). Царгові глухі міжкімнатні двері, виконані в різних кольорах, є типовими представниками середнього цінового сегменту. Вони виготовляються з композитного меблевого щита з використанням LVL-бруса і МДФ-панелей, покритих антивандальним екошпоном із захисним лаком. Подібний комплект дверного блоку коштує близько 2 500 грн. Це гарний варіант за розумні гроші.
 3. Клас «вище середнього» (4 000-6 000 грн.). В даному сегменті представлені високоякісні двері, в тому числі з облицюванням з шпону. Приклад — продукція білоруської фабрики Vi LARIO. Так, міжкімнатні шпоновані двері «Сандро» в стилі модерн, покриті двокомпонентним поліуретановим лаком, з фігурною вставкою з білого сатинового скла і малюнком, виконаним за технологією polimer-line, в стандартному комплекті коштують близько 4 000 грн.
 4. Преміум-клас (від 6 000 грн. і вище). У даній ціновій категорії більшу частину займають вироби з масиву дерева і натурального шпону. Вага таких дверей — близько 25 кг. Вартість класичних дверей з обробкою натуральним шпоном дубу 40-міліметрового полотна, склінням і декором у вигляді патинованого «золотом» багету ручної роботи з масиву дубу, наближається до 8 000 грн. За ці гроші можна придбати конструкції виробництва фабрики «Білоруські двері».

Висновки

Вивчаючи ринок і розмірковуючи про те, які міжкімнатні двері купувати — імпортні чи вітчизняні, — варто розуміти: вдале співвідношення параметрів «ціна-якість» має продукція українського і білоруського виробництва. При однаковій якості наші двері дешевше, наприклад, італійських або фінських в 3-5 разів, а при аналогічній вартості — якісніше китайських.

Англійська приказка «Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі» аж ніяк не висловлює суть придбання міжкімнатних дверей, якщо тільки ви не звертаєтеся за покупкою до дилетантів і нечистих на руку перекупників. У відповідального виробника невисока ціна на міжкімнатні двері є лише відображенням вартості матеріалів, з яких вони виготовлені, і ніяк не натякає на погану якість продукції. Українські фабрики дверей давно використовують найсучасніші технології, що знижують собівартість продукції, і високоякісні облицювальні матеріали. Залишається вибрати кращого виробника.

Думка редакції

Купуючи міжкімнатні двері безпосередньо у виробника, можна заощадити 10-30% їх вартості, в тому числі за рахунок акцій чи розпродажів, чи дозволити собі моделі в більш високому ціновому сегменті. Крім того, так ви можете бути впевнені, що обрані двері є в наявності.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *