Ці поради експертів допоможуть вам вибрати якісні склопакети для вікон

Як вибрати якісні та теплі склопакети для вікон? Поради експертів

Згідно зі статистикою, вікна в квартирі чи будинку змінюють на нові приблизно один раз у 25 років. Щоб прожити весь цей час з комфортом, важливо правильно вибрати склопакети для конструкцій. Адже вони займають близько 90% площі вікон.

Майже кожен виробник вікон прагне наділити свою продукцію особливими «маркетинговими» характеристиками, розширеними функціями і підвищеною надійністю. Спробуємо розібратися, як вибрати дійсно якісні склопакети.

Склопакет — не вікно, а його частина

Деякі клієнти використовують слово «склопакет», маючи на увазі вікно у зборі. Навіть менеджери з продажу віконних фірм іноді допускають таку помилку.

Склопакет — це всього лише один з елементів вікна, що представляє собою 2 і більше листа скла, з’єднаних герметично в одну камеру. Між ними є повітряний прошарок, який виконує роль ізолятора.

Вперше такі конструкції стали використовуватися в залізничних пасажирських вагонах.

Елементи, з яких складається склопакет

Сучасний склопакет складається з наступних елементів:

 • Скло. Його товщина зазвичай варіюється від 3 до 6 мм. Найпопулярнішими є конструкції з двома, трьома чи чотирма скляними площинами (відповідно, 1-о, 2-х чи 3-х камерні). При цьому вони можуть володіти додатковими характеристиками: світло-або теплоізолюючими шарами, армуванням, підвищеною міцністю, пожежостійкістю і іншими.
 • Дистанційні рамки (спейсери). Вони виготовляються з пологих алюмінієвих чи пластикових вузьких профілів. Ширина рамок — від 6 до 24 мм. На поверхнях спейсерів є дегідратаційні отвори для проникнення вологи, яка може утворитися всередині. Найбільш поширені алюмінієві рамки, але вони погано зберігають тепло, утворюючи «містки» холоду. Ефективним сьогодні вважається застосування полімерних композитів, так званих «теплих» рамок. Крім стандартних, також можуть бути використані декоративні кольорові спейсери.
 • Вологопоглиначі (адсорбенти, молекулярні сита). Вони заповнюють простір всередині рамок. Виглядають, як дрібні кульки. Вбирають в себе вологу і запобігають корозії металу, а скляні короби захищають від накопичення рідини.
 • Герметики. Використовуються два типи герметиків: для внутрішньої ізоляції (приклеюють внутрішні площини) і для зовнішньої ізоляції (повністю герметизують периметр). У першому випадку в якісних виробах використовується бутил (первинний ізолятор що не твердне), у другому — двокомпонентний полісульфідний склад, що має еластичність і міцність гуми. Від їх якості залежить термін служби склопакетів, їх тепло- і шумоізоляційні параметри.

Повітряні камери можуть бути заповнені стисненим повітрям чи інертним газом, іноді — вакуумом. З газів найчастіше застосовуються: аргон, криптон чи ксенон. Кожна з цих речовин володіє підвищеними теплоізоляційними властивостями і зменшує інтенсивність конвекції між внутрішнім і зовнішнім середовищем. Однак ефективність їх застосування максимальна за умови використання скла зі спеціальним низькоемісійним покриттям.

Виробники запевняють: інертний газ дозволить збільшити теплоізоляцію вікна на 10-30%. Тут важливо розуміти, що будь-який газ поступово розсіюється (протягом ~ 10 років), і теплоізоляційні характеристики таких вікон можуть знижуватися.

Як вибрати склопакети для нашого клімату

Так як клімат у регіонах України суттєво відрізняється, то і вікна, як правило, для цих областей вибираються різні. Враховувати варто не тільки параметри супутніх ПВХ-профілів, але і показники енергоефективності склопакетів:

 1. Кількість камер — 2-7.
 2. Товщину скла — 3-6 мм.
 3. Ширину повітряних камер — 4-16 мм.

Безумовно, це орієнтовні дані, які вимагають коректування в кожному окремому випадку. Застосування скла з додатковими опціями дозволяє підвищити показник опору теплопередачі, так само, як і застосування інертних газів. І навпаки. Поєднання повітряних подушок різної ширини також дозволяє впливати на тепло- і шумоізоляцію.

Маркування склопакета: де і як читати

Виробники склопакетів зазвичай розміщують на склі, або у вигляді лазерних написів на спейсерах наступні дані:

 • Характеристики скла. Воно буває різних типів з унікальною літерною абревіатурою і своїм класом захисту (їх основні типи ми зібрали в таблиці нижче по тексту). Цифра перед літерним символом вказує на товщину. Додаткові спеціальні властивості зазвичай вказують у вигляді 1-2 перших букв слова: шумоізолюючі — Ш, міцні — УД.
 • Відстань між площинами в числовому вираженні.
 • Тип газонаповнення латинськими буквами: Ar, Kr, Xn.
 • Номер нормативного документа.

До речі, сама дистанційна рамка може бути оснащена термовставками, що позначається маркуванням «ТД» чи «ТР».

Таблиця з характеристиками скла (маркування):

Вид Позначки
Листове (без кольору) М0, М1
Армоване А
Армоване поліроване Ап
БагатошаровеПротиударне —Р_А. Зламостійке — Р6В, Р7В, Р8В. Куленепробивне — П1-П6а. Вибухостійке — SB, EXV. Безпечне — СМ1-4
Кольорове Т0, Т1
ТриплексМС (вказується товщина скла, наприклад, 55 чи 3.4.3, чи 4-3-4, чи 3(4)3)
Вогнестійке E, EW, EI
СвітловідбиваючеЗ твердим шаром — Св
Тоноване — Т, тон.мас, Ton, також з значенням відтінку чи кольору: Bronze, Сатин чи Satin, Matelux та інші фірмові позначки
З м'яким покриттям Зм
НизькоемісійніЗ твердим покриттям — К
З м'яким металевим покриттям — И (i) чи Low-e, Top (деколи виробники застосовують своє фірмове маркування)
Де можна прочитати, як розшифрувати інформацію про склопакет

Покращені властивості склопакетів

На особливу увагу заслуговують сучасні технології поліпшення якості скла. Вони дійсно значно підвищують рівень комфорту за рахунок додаткової функціональності:

 • Покращують теплоізоляцію. Таку здатність мають металізовані покриття (тверді — K, м’які — I, багатофункціональні). I і K-скла мають тонкий шар складу, що містить срібло, який відображає тепло. Тобто не дає нагрітому повітрю з приміщень охолоджуватися через отвори. Його, як правило, наносять на внутрішній шар. Мультифункціональні багатошарові покриття зі срібла, нікелю, хрому не тільки мають таку властивість, а й відбивають сонячне світло в спекотні дні. При цьому прозорість не змінюється, але вирощувати квіти на підвіконні вже не вийде — недостача світла змусить рослини витрачати всі сили на зростання. Ні пишної красивої зелені, ні квітів ви не дочекаєтеся.
 • Підвищують шумоізоляцію. Рівень шуму з вулиці іноді досягає 75 дБ. Для порівняння: шепіт дорівнює 35 дБ. Подвійний асиметричний склопакет з листами скла товщиною 5-6 мм, розміщеними на різних відстанях (наприклад, 6 і 10 мм), знижує рівень шуму до 40-30 дБ. Також для підвищення звукоізоляції використовується триплекс (скляні листи, склеєні у три шари). Камери таких склопакетів заповнені інертним газом.
Склопакет з надійного триплексу з двома камерами для інертного газу у розрізі
 • Не потрібно купувати штори. Скло захищає від яскравого сонця і створює інтимну атмосферу. Вбудованими автоматичними жалюзі вже нікого не здивуєш. Крім звичайного тонування, яке може бути дзеркальним, матовим, різнобарвним, сьогодні широко використовуються «розумні» матеріали. Вони здатні змінювати рівень прозорості відповідно до заданих параметрів, наприклад, з настанням сутінків.
 • Захищають від грабіжників. Той же ударостійкий триплекс зі спеціальним полімерним прошарком здатний забезпечити шостий (високий) клас захисту. А ще скла армуються, загартовуються і їм надаються вогнетривкі властивості, що значно збільшує їх міцність.
 • Дозволяють зробити інтер’єр унікальним. Різні фальш-палітурки, вітражні вставки, художнє матування і інші способи оригінального декору привносять індивідуальний естетичний акцент в оформлення інтер’єру будь-якого будинку чи квартири.
 • Позбавляють від турбот. Існують вікна, які можна не мити. Їх зовнішня поверхня покрита діоксидом титану. Ця речовина є фотокаталізатором і активує розщеплення органічних частинок під дією сонячного світла. У підсумку, такі забруднення, як масляниста плівка від вихлопних газів і сліди від птахів, легко змиваються дощем. Звичайно, протирати їх все одно доведеться, але в рази рідше звичайних склопакетів.

Вище вказані лише найпоширеніші варіанти. Але у деяких виробників можна замовити скління з іншими вбудованими опціями: підсвічуванням у формі красивих малюнків, електронними термометрами і датчиками погоди, ігровими екранами для дітей.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *