Типи переваги та недоліки дерев'яних вікон

Як вибрати дерев’яні вікна: типи, конструктивні особливості, переваги і недоліки

Незважаючи на доступність і популярність пластикових конструкцій, домовласники часто обирають для своїх квартир або будинків старі добрі, екологічно чисті і естетично привабливі вікна з дерева. Чому так? Чим пояснюється популярність цих конструкцій?

Ми попросили експертів будівельної галузі розповісти про різні типи, конструктивні особливості, переваги та недоліки дерев’яних вікон, які існують на сьогодні. Сподіваємося, це допоможе вам зробити правильний вибір.

Переваги дерев’яних вікон

Профілі для виготовлення дерев'яних вікон

Якщо порівнювати зі старими, схильними до розпаду і гниття громіздкими конструкціями радянського періоду, то сучасні дерев’яні вікна не мають з ними нічого спільного. Це дуже міцні, якісні вироби з надійних і теплих профілів з натурального матеріалу, які мають низку переваг:

 • відмінні тепло- і шумоізоляційні характеристики;
 • це екологічно чисті і повністю безпечні для здоров’я людей вироби;
 • якісні дерев’яні профілі, що забезпечують високий рівень теплоізоляції, виключають ймовірність утворення протягів, потрапляння в приміщення пилу;
 • підвищена стійкість до негативного впливу температурних перепадів, вологи і утворення конденсату;
 • вікна з дерева «дихають», сприяючи повітрообміну в приміщеннях, що забезпечує оптимальний мікроклімат в квартирах і будинках;
 • широкий асортимент і багата кольорова гамма — різні породи деревини відрізняються текстурою поверхонь і кольором, що дозволяє підібрати вікна під будь-який інтер’єр.

Такі вироби свідчать про наявність у домовласників смаку. Естетично ці конструкції значно привабливіше металопластикових виробів.

Недоліки дерев’яних вікон

Як і у будь-якої іншої продукції, у дерев’яних вікон є й недоліки. Вони несуттєві, але варто про них згадати:

 • досить висока ціна через вартість витрат на купівлю і обробку матеріалу;
 • хоч сучасні технології обробки матеріалу і зводять цей ризик до мінімуму, але з часом вікна з дерева можуть деформуватися;
 • потрібен постійний догляд: поверхні необхідно обробляти захисними складами і фарбувати.

Типи дерев’яних вікон

Сучасні вікна класифікуються не тільки в залежності від конструктивних особливостей. Їх поділяють за типом деревини, з якої вони виготовляються. Вироби також класифікуються за способом відкриття і обробки поверхонь.

Норвезькі дерев’яні вікна

Норвезькі дерев'яні вікна: як вибрати, переваги та недоліки

Матеріал виготовлення норвезьких дерев’яних вікон — цілісний масив хвойних порід: сосни, модрини та інших. У таких конструкціях немає листового скла, вони комплектуються склопакетами.

Стандартна ширина норвезьких вікон з дерева — 98 мм, ширина стулок — 68 мм. Це забезпечує максимальний захист приміщень будинків або квартир від морозу. Найчастіше такі вікна комплектуються фурнітурою з відкриванням назовні і системами попередження конденсату. Це молекулярні сита, які вбирають надмірну вологу, запобігаючи деформації рам.

Переваги норвезьких дерев’яних вікон:

 • виготовляються виключно з якісної сировини;
 • комплектуються теплими склопакетами і гумовими прокладками (замість акрилового або силіконового герметика);
 • деревина просочується складами, що перешкоджають гниттю і забезпечують вогне- та біозахист конструкцій, покривається морилками або атмосферостійкими лаками;
 • міцність і невелика вага конструкцій;
 • привабливий зовнішній вигляд.

Але у норвезьких вікон є і суттєвий недолік — штапики з зовнішнього боку. Є ризик несанкціонованого проникнення в приміщення будинку або квартири. Тому такі вікна не рекомендується встановлювати на перших поверхах.

Німецькі вікна

Конструктивні особливості, переваги та недоліки німецьких дерев'яних вікон

Основа будь-якого німецького дерев’яного вікна — якісний тришаровий брус радіального розпилу. Він може виготовлятися з червоного дерева, модрини, дуба, сосни тощо. Євровікна цього типу комплектуються одне, двох або трикамерними склопакетами, якісною німецькою фурнітурою і водовідливами.

Переваги німецьких дерев’яних вікон:

 • надійність, конструктивна міцність;
 • відмінні шумо- і теплоізоляційні характеристики;
 • тривалий термін експлуатації;
 • підвищена стійкість до деформації.

Єдиний недолік німецьких вікон з дерева — висока ціна. Вони коштують значно дорожче металопластикових конструкцій.

Фінські вікна

Як вибрати фінські вікна, їх переваги та недоліки

Рами і внутрішні стулки фінських дерев’яних вікон виготовляються з просоченого захисними складами багатошарового клеєного бруса. Це забезпечує стійкість конструкцій до негативного впливу підвищеної вологості і температурних перепадів.

Рами фінських вікон посилюються алюмінієвими екранами. Вони захищають деревину від низьких температур, вологи і збільшують термін експлуатації конструкцій. Матеріал виготовлення зовнішніх стулок — алюміній. Завдяки цьому вони не деформуються, не провисають, в процесі експлуатації не порушуються технологічні зазори.

Переваги фінських дерев’яних вікон:

 • високі теплоізоляційні характеристики;
 • відмінна звукоізоляція;
 • стійкість до негативного впливу вологи і температурних перепадів;
 • хороший повітрообмін завдяки наявності вентиляційних клапанів;
 • широкий асортимент текстур і кольорів, оскільки вікна виготовляються з різних порід деревини.

Недоліки фінських вікон з дерева

Основні недоліки дерев’яних вікон за фінською технологією — необхідність постійно оновлювати захисний шар покриття (фарбувати або лакувати) і більша в порівнянні з металопластиковими конструкціями вартість.

Комбіновані вікна з дерева та алюмінію

Профілі для виготовлення комбінованих вікон з деревини та алюмінію

Безперечні переваги комбінованих вікон — екологічність, високі тепло- і звукоізоляційні характеристики і конструктивна міцність. Дерево — натуральний, екологічно безпечний і привабливий зовні матеріал. Алюміній — метал, що не деформується і не піддається корозії. Він захищає конструкцію від впливу зовнішніх факторів і підсилює її.

Найбільш поширені типи комбінованих вікон з дерева та алюмінію:

 1. Шведські — 2 рами, спарені внутрішньою і зовнішньою палітурками. Внутрішня — з дерева, з двокамерним склопакетом, зовнішня — з алюмінію, також з двокамерним склопакетом. Товщина коробок шведських комбінованих вікон варіюється в межах 90-105 мм.
 2. Фінські — 2 роздільні стулки у віконному блоці: дерев’яна внутрішня і алюмінієва зовнішня. Між ними можуть встановлюватися сонцезахисні жалюзі. У внутрішні стулки вставляються склопакети, в зовнішні — протиударні, сонцезахисні, дзеркальні, тоновані або звичайні скла. Товщина коробок фінських комбінованих вікон може варіюватися в межах 95-210 мм.
 3. Німецькі — на одинарні дерев’яні рами вікон (впритул або з допомогою спеціальних кліпс) встановлюються захисні накладки з алюмінію. Кріплення за допомогою кліпс краще — зазори між рамами і накладками відводять зайву вологу і забезпечують вентиляцію приміщень.

Переваги комбінованих вікон

Комбіновані вікна — екологічно безпечні конструкції, які:

 • забезпечують відмінну тепло- і звукоізоляцію приміщень;
 • гармонійно поєднуються з будь-якими інтер’єрами;
 • не піддаються негативному впливу корозії;
 • міцні і легкі;
 • зберігають експлуатаційні характеристики при температурних перепадах.

Комбіновані вікна об’єднали в собі всі переваги алюмінієвих і дерев’яних конструкцій і практично не мають недоліків.

На що звертати увагу при виборі дерев’яних вікон

На що обов'язково потрібно звертати увагу при виборі дерев'яних вікон

При виборі дерев’яних вікон для будинку, квартири або офісу потрібно керуватися такими основними критеріями:

 1. Ціна. Вартість виробів залежить від якості матеріалів виробництва. Чим дорожче і якісніше деревина і комплектуючі, тим дорожче вікна. Але не варто економити. Від якості та надійності конструкцій залежить термін експлуатації і зручність їх використання.
 2. Фурнітура. Вибирайте якісну, на цьому також не варто економити. Дешева фурнітура може вийти з ладу після закінчення гарантійного терміну. Її заміна і ремонт вікон обійдуться значно дорожче тієї суми, яку ви заощадите, купивши вироби з недорогою фурнітурою.
 3. Кількість камер в склопакетах і якість ущільнюючих елементів. Чим більше камер і якісніше ущільнювачі, тим тепліше і тихіше буде в будинку або квартирі. Це також позитивно позначиться на рахунках за енергоносії.

Якщо не знаєте, як вибрати дерев’яні вікна, які конструкції підходять до житлових приміщень, а які до офісних, то потрібно проконсультуватися у фахівців фірми, в якій ви будете їх купувати або замовляти виготовлення. Надійні компанії дбають про свою репутацію, тому завжди готові надати вичерпну інформацію про характеристики, призначення та вартість своєї продукції і надати на неї гарантію якості.

Всі вище перераховані типи дерев’яних або комбінованих вікон можуть додатково комплектуватися різними системами і аксесуарами. Одні з них призначаються для дистанційного закриття/відкриття фрамуг, управління жалюзі і вентиляцією. Інші — забезпечують надійний захист приміщень від несанкціонованого проникнення.

Більше цікавих та корисних матеріалів по темі будівництва і ремонту — на головній сторінці сайту.

One comment

 1. Ранiше я не бачила рiзницю мiж дерев’яними вiкнами. Дерево, та й дерево…Тепер зрозумiла. Дякую)

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *