Чим закрити радіатори у будинку чи квартирі, щоб приховати батареї опалення

Як і чим закрити батареї опалення, щоб приховати радіатори у квартирі чи будинку

Питання «чим закрити батареї опалення?» виникає з двох причин. Перша — суто декоративна: не всі радіатори ефектно виглядають. Друга пов’язана з безпекою експлуатації приміщень. Найбільш гостро ця тема простежується там, де є маленькі діти. Малюки можуть поранитися об жорсткі кути. Розглянемо найпопулярніші і найцікавіші ідеї декору, а також їх особливості з урахуванням переваг і недоліків кожної.

Чим закрити батарею опалення: цікаві ідеї

Плануючи закрити радіатор опалення, необхідно врахувати ряд наступних умов:

 • Через порушення повноцінної циркуляції повітря відбудеться зниження ККД батарей опалення. Це трапиться в будь-якому випадку, незалежно від обраного вами способу. Різниця полягає лише в процентному співвідношенні втрати теплової енергії.
 • Мінімальна циркуляція конвекційних потоків повинна зберегтися. Недолік відіб’ється на нерівномірному обігріві приміщення і запотіванні вікон.
 • Ніхто не застрахований від можливих протікань та інших надзвичайних ситуацій. Тому всі з’єднання і самі радіатори опалення повинні знаходитися в зоні досяжності. Декором може виступати знімна чи легко розбірна конструкція.
 • Також слід заздалегідь продумати можливість вільного доступу до кранів, термоголівок і інших елементів опалювальної системи.
Батарею опалення можна замаскувати, пофарбувавши її
Пофарбований радіатор

Корисна порада! Збільшити коефіцієнт тепловіддачі радіаторів опалення можна простим способом. Для цього між ними і стінами розміщуються фольговані матеріали, які будуть відображати теплову енергію в бік будинку, тим самим покращуючи циркуляцію повітря всередині приміщень.

Варіантів того, як заховати батарею опалення в спальній, дитячій чи на кухні, безліч. Проаналізуємо найбільш затребувані з них:

 • навісні і приставні екрани;
 • штори;
 • декорування текстилем;
 • фарбування, художній розпис;
 • екрани з тканини.

Навісні і приставні екрани

Це практичний і затребуваний метод. Відрізняється різноманіттям способів і широким вибором моделей, класифікація яких здійснюється за кількома ознаками. Перш за все — це матеріали виготовлення:

 • Метал. Екран виготовляється з листового перфорованого металевого листа. Заготівля покривається шаром порошкової фарби, якість якої залежить від терміну експлуатації виробу. При якісному фарбуванні здатен прослужити не одне десятиліття. У плані практичності метал — оптимальний вибір для збереження нормального обігріву приміщень. Він швидко нагрівається, після чого сам починає віддавати теплову енергію.
 • Кований метал. Декоративна решітка на батарею опалення дуже ефектно виглядає. Через те, що вона візуально не закриває радіатор, всередині використовується фонова заставка. Найчастіше цю роль виконує класична перфорована решітка з листового металу. Для посилення краси кованих ліній, фон може фарбуватися в певний, відповідний інтер’єру колір. Перевага такого декору в естетичності, недолік — висока ціна (в порівнянні зі звичайними гратами на радіатори опалення).
 • Дерево. Натуральний матеріал сприймається як символ розкоші і елегантності. Широкий вибір кольорів, стилів і форм дозволяє підібрати решітку для батареї опалення практично під будь-який стиль інтер’єру. Ціновий діапазон також широкий, починаючи з простих економ варіантів і закінчуючи преміум-класом, зробленим з елітних сортів дерева. Через те, що поверхня радіатора опалення виходить більш прихованою, обігрів приміщення здійснюється повільніше, ніж у випадку з металом.
 • МДФ, ХДФ — ламіновані дерев’яні поверхні, виготовлені ​​з розм’якшених деревних частинок. Відрізняються одна від одної міцністю (остання більш жорстка і не так схильна до пошкоджень механічного характеру). Через те, що поверхня решітки батареї опалення виходить більш перфорованою, ніж зроблена з натуральної деревини, панелі володіють більшою тепловіддачею.
 • Пластик. З точки зору зручності в експлуатації, матеріал є дуже практичним. Термостійка пластмаса несприйнятлива до тривалого нагрівання до + 80ᴼС, вологого прибирання, стійка до застосування хімічно активних миючих речовин. За пропускною здатності нічим не відрізняється від щитів ХДФ, поступаючись лише металу.
 • Скло. Найгірший варіант виготовлення решітки для радіатора опалення, якщо ви плануєте заощадити на оплаті за тепло. Має низький показник пропускної здатності тепла, але відрізняється ефектним зовнішнім виглядом, на користь якого висловлюються багато власників відповідних інтер’єрів. Абсолютно безпечні, оскільки виготовляються із загартованого скла, можуть мати не тільки матову поверхню, але і оригінальний візерунок чи малюнок.
 • Комбіновані. Виготовляються з використанням двох матеріалів. Найбільш популярні решітки для батарей опалення з дерев’яними каркасами і декоративними поверхнями з ХДФ.
Приставні або навісні екрани на батареї опалення: варіант 1
Екран радіатора, який прикладається до стіни
Приставні або навісні екрани на батареї опалення: варіант 2
Навісний екран на радіатор з внутрішньою циркуляцією

Це цікаво! Зустрічається в матеріалах для решіток радіаторів і екзотика. Бамбукові чи ротангові панелі хоч і рідкісні, але не є винятком.

Наступна класифікація здійснюється за рахунок конструкції виробів, від якої залежить зовнішній вигляд і спосіб монтажу. Список теж великий, з найпопулярніших варіантів відзначимо такі:

 • Пласкі. Застосовуються в конструкціях з гіпсокартону, коли батарея опалення встановлена ​​в ніші. Рівна площина решітки фіксується уздовж брусків, підведених по її периметру. Вироби зі скла кріпляться за допомогою штирів, вмонтованих в стіни. Інша назва таких решіток — фасади для радіаторів опалення.
 • Навісні. Зустрічаються два види: з цільної верхньою кришкою чи без неї. Встановлюються на батареї опалення, які виступають з площини стін. У більшості випадків фіксуються за верхні частини радіаторів спеціальними гачками.
 • Короби. Відрізняються найгіршим показниками пропускної здатності тепла. Повністю закривають не тільки видимі частини батарей опалення, але і перекривають циркуляцію повітря. Рух теплого повітря здійснюється тільки за рахунок перфорації, якої для якісного обігріву приміщень може виявитися недостатньо. Зустрічаються два види: у формі своєрідної міні-шафи-комода, туляться до стіни і стоять на власних ніжках. Другий варіант — підвісного типу — фіксується на стіни.
Закрита дерев'яним коробом батарея опалення
Декор своїми руками, зроблений з ламінату

Всі представлені варіанти екранів для радіаторів опалення можна охарактеризувати наступним чином:

 • просте рішення повністю чи частково «заховати» батарею;
 • їх можна використовувати в якості окремих елементів декору;
 • прості в монтажі і подальшій експлуатації;
 • захищають від опіків і інших ушкоджень;
 • по-різному впливають на ККД роботи систем опалення.

Перераховані варіанти декоративних решіток для радіаторів опалення — це не повний список, а тільки найпопулярніші моделі. Крім них зустрічаються вироби, виготовлені самостійно і зовнішній вигляд, спосіб кріплення і функціональні характеристики у них можуть бути абсолютно різними.

Штори до підлоги

Найпопулярнішим способом приховати радіатори опалення вважається завішування шторами. Це дозволяє не тільки прибрати їх із зони прямої видимості, але і (в деяких випадках) забути про їхнє існування. Головне — підібрати оптимальний матеріал і колір, які підходить під стиль приміщення.

Фарбування, художній розпис радіаторів опалення

Методика вважається однією з найпривабливіших з точки зору збереження тепловіддачі. До того ж вона не вимагає виконання монтажних робіт по встановленню коробів. Недолік полягає в тому, що фарбування батарей опалення не забезпечує безпеки для дітей. Гострі металеві кути радіаторів залишаються неприкритим.

Розписаний фарбою радіатор опалення
Художній розпис

Асортимент різновидів термостійких фарб дозволяє підібрати найбільш відповідний під ваш інтер’єр колір і досить швидко зафарбувати білу поверхню радіатора. Результат не змусить себе чекати, навіть якщо не вийде повністю повторити фон стін. Трохи світліше чи темніше — не важливо. Головне, що це вже не біла «пляма» на тлі, наприклад, темної стіни.

Не обов’язково надавати батареям опалення колір поверхонь стін. З їх допомогою можна створити унікальний елемент декору. Досить намалювати на них палаючі каміни, полички з будь-якими предметами чи щось інше. Малюнки можуть бути різним, починаючи з банальних зображення елементів меблів і закінчуючи оригінальними пейзажами чи натюрмортами.

Екрани з тканини

Ще один варіант ефективного способу декорування радіатора опалення — пошив екранів-ширм з тканини. Методика вигідна тим, що в порівнянні з жорсткими перфорованими екранами пропускає більше тепла, поступаючись за цим показником тільки відкритим пофарбованим батареям.

Найпростіший спосіб кріплення матеріалу — встановлення звичайних липучок під підвіконнями чи в їх нижніх частинах. Робити їх знизу чи ні, залежить від обраної матерії. Важкі полотна можуть висіти під своєю вагою, легкі будуть колихатися в результаті найменшого руху повітря і липучки тоді потрібні обов’язково.

Для кухні

Приклад того, як заховати радіатори опалення на кухні.

Так за допомогою екрану з тканини можна заховати батарею опалення на кухні
Камін, намальований на кухоннім радіаторі

Приклад декору батареї опалення, що символізує саме те, для чого вона тут потрібна. Тепло і затишок, які асоціюються при погляді на палаючі в каміні поліна, вигідно підкреслює «одомашнене» приміщення. Елементи художнього розпису для радіаторів на кухні можуть бути різними: квіти, пейзажі, оригінальні візерунки — на скільки вистачить вашої фантазії.

Увага! Використовуючи такий прийом застосовуйте тільки фарбу, стійку до тривалого нагрівання (термостійку).

Приставний дерев'яний декор для приховання радіатора опалення
Декор радіатора у інтер’єрі кухні

Приставний декор для радіатора. Фіксація до стіни здійснюється за рахунок кронштейнів, розташованих усередині конструкції, для чого середня частина виймається. Варіантів таких моделей багато, тому підібрати підходящий не складе труднощів.

Навісні екрани такого типу можуть застосовуватися в приміщеннях різного призначення. Оригінальна лицьова поверхня робить їх своєрідною індивідуальною задумкою дизайнера. Відбувається це за рахунок того, що ці моделі поки ще не так популярні, як версії з горизонтальними чи класичними хрестоподібними покриттями.

Для оформлення приміщення в стилі Лофт буде корисний такий приклад: конструкція складається зі звичайного вбудованого екрану, встановленого в раніше підготовлені каркаси з гіпсокартону, цегли чи іншого матеріалу. Зверніть увагу на присутність вентиляційних вушок у верхній частині корпусу. Без них нормальна циркуляція повітря неможлива.

Як заховати батарею опалення з допомогою вбудованого екрану: ідея 1
Навісний екран для батареї
Як заховати батарею опалення з допомогою вбудованого екрану: ідея 2
Кухня у стилі Лофт зі схованим радіатором
Як заховати батарею опалення з допомогою вбудованого екрану: ідея 3
Радіатор у кухні-вітальні

Для створення вдалого інтер’єру не обов’язково прибирати радіатор опалення із зони видимості. У деяких випадках, наприклад, при його розташуванні в еркері, буде досить акцентувати його іншим кольором. Так як це показано в інтер’єрі цієї кухні-вітальні.

Для спальні

Декоративна решітка для спальні може бути виготовлена ​​з різних матеріалів. Стиль оформлення також різноманітний. Вибір в даному випадку повинен дотримуватися принципу решти інтер’єру приміщення. На прикладі наведено декор кімнати, витриманої в строгому класичному стилі.

У спальній, як і в будь-якому іншому приміщенні, радіатори опалення можуть бути вбудованими в стіну. Для цього використовуються спеціальні ніші, залишені на етапі зведення стін або каркаси з гіпсокартону, зібрані своїми руками. Основна поверхня конструкції має колір стін, в отвір для батареї вставляється декоративна решітка з пластика, МДФ чи ХДФ.

Як заховати батарею опалення у спальні: ідея 1
Декор радіатора опалення для спальні в класичному стилі
Як заховати батарею опалення у спальні: ідея 2
Радіатор, вбудований у корпус з гіпсокартону
Як заховати батарею опалення у спальні: ідея 3
Екран для батареї з натурального дерева

Непоганим варіантом декору стане конструкція з дерев’яних ламелей. Їх розташування може бути як вертикальним, так і горизонтальним — залежить від уподобань власників.

Ще один приклад декору батареї, який підійде як для класичного, так і для багатьох інших стилів інтер’єру. Зробити таку конструкцію своїми руками буде проблематично. Набагато простіше замовити в готовому вигляді. Варіація виконання може бути різною, виходячи з стилістичної спрямованості приміщення.

Ховати джерело обігріву в шафу чи закривати його екранами не обов’язково. Власник цього приміщення вирішив застосувати інший, не менш оригінальний спосіб. Облаштувавши над радіатором повноцінний лежак, він разом з тим вирішив 2 завдання:

 1. Організував додаткове місце відпочинку.
 2. Прибрав батарею із зони видимості.
Батарея опалення, захована у шафу
Шафа для декору радіатора опалення
Радіатор опалення, закритий екраном у вигляді лежака
Оригінальний і практичний декор батареї

Для дитячої

Розглянемо кілька популярних методів декору батарей в дитячих кімнатах.

Металевий екран, здатний захистити вашого малюка від гарячої поверхні і гострих кутів. Таку або аналогічну композицію можна пошукати в будівельних магазинах або купити класичну і перефарбувати її в потрібний колір. Ефект буде однаковий.

Як закрити батарею опалення у дитячій кімнаті: варіант 1
Металевий екран для дитячої кімнати
Як закрити батарею опалення у дитячій кімнаті: варіант 2
Декор батарей в інтер’єрі дитячої кімнати

Фарбування радіатора в колір стіни для дитячої кімнати може здатися банальним. Тому можна скористатися запропонованим прикладом і створити повноцінну картину. Правда через особливості малюнка, щоб зрозуміти його сенс, доведеться уважно вдивлятися в намальоване.

Батарея може виявитися повністю захованою під вікном, як це відбувається в цій кімнаті. В даному випадку дерев’яний каркас більше схожий на своєрідну шафу і тільки уважно придивившись можна зрозуміти його призначення.

Класичний металевий корпус екрану повністю позбавлений декоративних елементів. В якості прикраси виступає магнітна наліпка у вигляді набору різнокольорових олівців, що нагадує про інтер’єри радянських дитячих садів, де кожна секція чавунного радіатора фарбувалася у вигляді окремого олівця.

Батарея опалення у дитячій кімнаті, закрита дерев'яним коробом з поличками
Батарея, захована під вікном
Батарея опалення, закрита металевим екраном, розфарбованим під кольорові олівці
Металевий екран з декоративною наліпкою
Розфарбована під "чавунні олівці" батарея опалення у дитячій кімнаті
Нове життя чавунного радіатора у дитячій кімнаті

Ті самі класичні «чавунні олівці». Колір може бути різним.

Висновок

Методів, як закрити батарею опалення, існує безліч. Можна підібрати класичний варіант навісного чи приставного екрану або виготовити його самостійно, за індивідуальним проектом. Для створення останнього досить скористатися своїми дизайнерськими фантазіями чи взяти в якості шаблону один з варіантів, запропонованих нами.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *