Гаражні ворота: вибір типу, стандартні розміри, рекомендації експертів з монтажу

Гаражні ворота для будинку: типи, розміри, рекомендації з вибору та монтажу

Будівництво гаража для транспортного засобу завжди ведеться за проектом. У ньому важливо врахувати не тільки площу самого приміщення, а й додаткових конструкторських елементів, наприклад — розмір гаражних воріт. Від них залежить не тільки комфорт і зручність паркування, але і ризик пошкодження транспорту при в’їзді.

Майже всі виробники намагаються поставити свій стандарт розміру, проте, він залежить від типу автомобіля. Розглянемо види гаражних воріт популярних виробників і нюанси їх самостійного монтажу.

Гаражні ворота: стандарти розмірів для різних типів автомобілів

Стандарти розміру

Стандарту, як такого, не існує. Зараз є безліч автомобільних марок з різними габаритами, під які виготовляють в’їзд індивідуально. Вони можуть призначатися для будь-яких цілей: приватних і організаційних. Спосіб в’їзду теж може відрізнятися разом з розміром воріт для гаража. Кожен виробник встановлює свої стандарти, беручи до уваги особливості автомобілів і їх кількість.

Доступні варіанти дозволяють вибрати відповідні вироби, варто лише зазирнути в каталог продукції і підібрати висоту і ширину під габарити автомобіля. Серед всіх виробників можна помітити схожість стандартних розмірів, при яких ширина гаражних воріт — не менше 2,3 м, висота — не менше 2 м.

При проектуванні чи виборі допоможуть наступні рекомендації:

  • для уникнення зіткнень при в’їзді варто додавати мінімум 40 см. з кожного боку від габаритів автомобіля;
  • важливо враховувати кількість транспортних засобів з урахуванням вільного простору між ним;
  • тип воріт залежить від їх розташування в приміщенні.
Схема гаражних воріт: конструкція, розміри

Види гаражних воріт і їх стандартні розміри

Перед визначенням розміру виробу необхідно вибрати його тип за способом в’їзду, зручністю і складністю відкривання. Існують автоматичні — керуються дистанційним пультом. Після вибору оптимального способу в’їзду можна приступати до визначення розміру гаражних воріт. Стандарт передбачає розміщення одного автомобіля, але часто необхідно вмістити 2 чи більше. В цьому випадку розширюють в’їзд і визначаються з кількістю отворів. Він може бути 1, але досить широкий, чи 2 вужче. Ширина однієї великої секції повинна бути не менше 550 см. Висота воріт гаража підбирається індивідуально, залежно від габаритів і типу автомобіля.

Рулонні підйомні

Вони являють собою алюмінієві пластини, що скручуються в рулон при відкритті. Складаються в спеціальний короб з щільного і захищеного від пошкоджень матеріалу. Встановлюються як всередині будівлі, так і зовні. Механізм можна вмонтувати безпосередньо в отвір, однак, це зменшить їх висоту.

Типи гаражних воріт: рулонні підйомні

Керуються вручну і автоматично, це залежить від обраної комплектації і вартості. При ручному управлінні отвір виконується ширше, тоді як автоматика дозволяє трохи заощадити простір. Важливо, щоб складені пластини не перекривали частину прорізу гаража. Мінімальні розміри гаражних воріт — 80х80 см, максимальні — 1150х850 см. Для легкового транспорту цілком підійде розмір від 250х210 по ширині і висоті відповідно.

Класичні розпашні

Найпоширеніший і найдоступніший варіант представляє собою дві стулки, що розорюються на подвір’я чи на вулицю. Прості і надійні в експлуатації. Більшість виробників виготовляють їх за індивідуальними розмірами.

Підібрати висоту такого в’їзду простіше, ніж інших виробів, за рахунок дверей, які не забирають зайві міліметри при розміщенні. Важливо враховувати тип автомобіля і чи буде на ньому розміщуватися багажник зверху. Стандартний розмір для легкового транспорту — 300х190 см.

Типи гаражних воріт: класичні розпашні (орні)

Орні гаражні ворота виробляють з дерева, металу, також оббивають сендвіч-панелями. Найчастіше вибирають метал, тому що він найбільш міцний і довговічний. До того ж за ним не потрібен особливий догляд, щоб зберегти початкову міцність. При остаточному виборі важливо враховувати додаткове місце для стулок.

Відкатні гаражні ворота

Складаються з єдиної стулки, яка зсувається у бік паралельно стіні при відкритті. Існують і двостулкові відкатні ворота, що роз’їжджаються в різні боки гаража. Мінімальний розмір для легкового автомобіля — 300х190 см. по ширині і висоті відповідно. У виробничих будівлях вони встановлюються для розміщення великогабаритного транспорту, розміри можуть досягати 3000 см. по ширині і 4000 см. в висоту.

Підйомні цільні

Стають дедалі популярнішими за рахунок своєї простоти і зручності. Цілісне полотно з міцного матеріалу при відкриванні зрушується вгору до стелі. При виборі варто враховувати велику вагу такої конструкції і ціну матеріалу, з якого будуть виготовлені гаражні ворота. Мінімальні висота і ширина — 240х220 см. Стулка, що з’являється при відкритті, займає приблизно 30 см. висоти.

Типи гаражних воріт: підйомні цільні

Підйомні секційні

Вони схожі з підйомними, однак, економлять більше місця, і виготовляються з окремих секцій матеріалу. Бувають бічними і стельовими, різниця полягає в напрямку відкриття. При бічному гаражні ворота з’їжджають уздовж стіни, при стельовому — піднімаються. Встановлюються паралельно поверхні з розміщенням планок для руху.

Вся конструкція складається мінімум з трьох рухомих секцій, довжина яких не перевищує 70 см. Секції динамічні за рахунок шарнірів, за якими потрібен догляд. Їх необхідно своєчасно змащувати і чистити. Стандартний розмір для легкового транспорту — 200х200 см. Найбільш поширені автоматичні секційні ворота для двох і більше автомобілів.

Розміщення механізму управління воротами

Розмір гаражних воріт залежить від декількох факторів, найважливішим з яких є спосіб відкривання: ручний чи автоматичний. Важливо враховувати розмір для розміщення механізму управління.

Підйомні практично завжди управляються автоматично, за рахунок чого є необхідність виділення простору для механізму. Найчастіше такі ворота встановлюють в великі виробничі гаражі для великогабаритної техніки.

Механізм управління гаражними воротами — де розміщується

Рулонні і орні часто відкривають вручну. Такий спосіб не вимагає додаткового вільного простору при розміщенні. Конструкція механізму для рулонних воріт складається з міцних і невеликих панелей, що утворюють собою корпус для воріт.

Секційні, як правило, поставляються з автоматичним управлінням. Це обумовлено не тільки зручністю, але і надійністю — автоматика без зайвих рухів зафіксує секції воріт в надійному стані. При виборі важливо врахувати простір не тільки для розміщення секцій, а й механізму керування.

Найбільш відомі виробники воріт

Ринок виробників гаражних воріт досить широкий, кожна фірма прагне встановити свої стандарти розмірів. Найпопулярнішими виробниками вважаються:

  • російський DoorHan — виготовляє конструкції економ-класу;
  • білоруський Alutech з широким вибором різного типу воріт;
  • німецький Hormann, що виробляє преміум-клас.

Гарантія у цих компаній на продукцію також різна: у Alutech і Hormann — 2 роки, у DoorHan — лише рік.

Відомі виробники гаражних воріт: Alutech, Hormann і DoorHan

В Україні, через суворі зимові умови, найактуальніші ворота з якісної теплоізоляцією. Кожен бренд виробляє ворота з поліуретанової підшивкою. Найширша у Alutech — від 40 до 60 см. Дуже поступаються за теплоізоляційними характеристиками конструкції німецького виробника Hormann, тому що він не враховує погодні умови України. Однак, за рахунок своєї великої вартості, він все одно встановлює якісну теплоізоляційну прошивку.

Самостійний монтаж і виробництво воріт

Якщо варіант з готовими і встановленими гаражними воротами не підходить, при наявності часу і бажанні можна зайнятися цим самостійно. Найпростіше монтувати розсувні ворота. Необхідно лише розрахувати розмір, розробити проект з урахуванням конструктивних особливостей і виконати установку за допомогою кріпильних інструментів.

Стандартів розміру в такому випадку не існує — виготовляються і монтуються ворота індивідуально. Матеріал також підбирається з вподобаного. Надійніше за все — метал.

Рулонні встановлювати набагато складніше. Необхідні інженерні знання і навички. Будуть потрібні розрахунок і точне проектування. Недосвідченому користувачу оптимальним варіантом стане замовлення воріт у виробника і монтаж відповідно прикладеної інструкції.

Секційні дешевше замовити, ніж робити своїми руками. До того ж, як і в попередньому варіанті, будуть потрібні інженерні навички та досвід. Не факт, що конструкція буде коректно працювати. Проектувати ворота найкраще на етапі будівництва приватного будинку, коли закладаються всі розміри майбутньої споруди.

Коротко про головне

Не існує єдиного і головного стандарту для розміщення. Ширина і висота гаражних воріт може відрізнятися в залежності від габаритів транспортного засобу і доступного простору всередині приміщення. Розрізняють чимало видів гаражних воріт, які відрізняються способом відкривання і механізмом. Ручні простіше і дешевше, тоді як автоматичні зручніше, хоч і займають більше місця.

При самостійному виготовленні варто керуватися своїми інженерними навичками і досвідом. Проектувати розміри необхідно на етапі будівництва будинку в спільному проекті.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *