Заміський приватний будинок з дерева

Будинки з дерева: переваги і недоліки

Дерево — класичний будматеріал для зведення заміських будинків. У нього є безліч дуже вагомих переваг в порівнянні з іншими будматеріалами, такими як камінь, цегла, газобетон і т. д. Наприклад, в будинках з дерева завжди тримається максимально комфортний рівень вологості, а вже про затишок такого житла і говорити не доводиться.

У даній статті ми не будемо порівнювати штучні, природні, сучасні, класичні будматеріали, а проаналізуємо будинки з дерева. При цьому розглядатимемо не тільки звичайний брус, колоду, а й сучасні будматеріали з деревини типу клеєного бруса.

Переваги будинків з дерева

Давайте розглянемо переваги зведення заміської садиби з матеріалів, основою яких є дерево:

  1. Ідеальний мікроклімат. У зведеному у відповідності до вимог технології будинку з дерева завжди панує практично ідеальний мікроклімат. Справа в тому, що дерево — гігроскопічний матеріал. Це означає, що зайва вологість повітря буде поглинатися, а при її нестачі, навпаки, віддаватися стінами будівлі. Крім того, деревина, на відміну від штучних будматеріалів, гарно пропускає водяну пару і свіже повітря. Отже, у внутрішніх приміщеннях ніколи не буде відчуватися нестача кисню. Ну і нарешті, якщо заміська споруда зводиться з цінних порід деревини, наприклад з оциліндрованої колоди, кедра і т. д., то, крім максимально комфортної вологості, житло буде ще й захищене від хвороботворних бактерій. Ці сорти дерев виділяють речовини, що вбивають небезпечні мікроорганізми.
  2. Зовнішній вигляд — це завжди красиво. Більш того, сучасні просочення для деревини дозволяють навіть не проводити зовнішню обробку будівлі, так як вона сама по собі виглядає дуже презентабельно.
  3. Прогрівання. Прогріти будинок з дерева набагато простіше, ніж споруду з природного каменю або цегли. При цьому, навіть якщо власники садиби були відсутні тривалий час, вона прогріється всього за кілька годин після початку протоплювання.
  4. Затишок. Будинок з дерева, навіть якщо він побудований із звичайних колод або клеєного бруса, завжди більш затишний, ніж споруди з каменю, газобетону, цегли та ін. Сама по собі атмосфера, що створюється в будь-якому з любов’ю побудованому дерев’яному будинку, робить проживання в ньому вкрай комфортним і приємним.

Необхідно також врахувати, що для такої споруди не потрібно облаштовувати капітальний фундамент. Це суттєво знижує загальну вартість будівництва.

Внутрішні стіни будинку з дерева
Внутрішні стіни будинку з дерева не потребують декоративної обробки.

Недоліки будинків з дерева

У будь-яких будматеріалів, основою яких є деревина, є вади. Незважаючи на недоліки будинків з дерева повністю відмовлятися від їх зведення через ці мінуси не варто. Але ось чітко усвідомлювати, чого чекати від таких споруд, просто необхідно. Давайте розглянемо незначні недоліки будівництва заміських садиб з дерева:

  1. Пожежонебезпека. Один з недоліків будинків з дерева — це завжди підвищений ризик виникнення пожежі. Навіть якщо деревина, використана при зведенні подібної садиби, має спеціальне просочення, то повністю виключити можливість виникнення загорянь не вийде.
  2. Довговічність. Навіть цінні породи деревини не забезпечують будівлям довговічність, порівнянну з терміном служби цегельних, кам’яних будинків. Деревина схильна до гниття, розтріскування, усадки та ін. Тому садиба з цього матеріалу набагато частіше потребує капітального ремонту.
  3. Усадка. Після того як основа заміського будинку з дерева побудована, їй необхідно кілька місяців на усадку. Це серйозно затягує процес зведення. Від цих недоліків будинків з дерева позбавлені лише власники споруд з клеєного бруса, і то тільки в тому випадку, якщо це якісний будматеріал. Крім того, будинок з дерева дає досить-таки серйозну усадку в процесі експлуатації, що також не дуже добре.

Не зайвим буде розповісти й про високу вартість. Для того щоб отримати по-справжньому якісний будинок з дерева, яким можна було б пишатися, необхідно вкласти в нього чималі кошти. Справа в тому, що зводити заміську садибу з не дуже якісної деревини загрожує великими проблемами в подальшому. А цінні породи дерев на сьогоднішній день обійдуться домовласникові в кругленьку суму.

Взагалі, найкращим варіантом зведення заміського будинку з дерева на даний момент можна вважати будівництво з клеєного бруса. Однак цей будматеріал дійсно дуже дорогий.

Відео про переваги і недоліки будинків з дерева:

Більше корисної інформації — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *