Будівництво теплиці своїми руками

Настав час висаджування овочевих культур, але ще холодно. Що робити? Вихід є — будівництво теплиці. Така споруда забезпечить власника присадибної ділянки різними овочами коли ще холодно надворі. Що необхідно знати для будівництва такої конструкції своїми руками?

Вибір типу теплиці

Спочатку виберіть тип теплиці, а вже потім починайте її зведення. Є 3 види теплиць:

  1. Арочні.
  2. Односхилі.
  3. Двосхилі.

Арочні теплиці

Арочний тип теплиці з дуговим дахом
Конструкція арочного типу.

Арочний тип теплиці передбачає створення дугового даху. Він дозволяє отримувати максимальну кількість сонячного світла. Крім цього, взимку на такому даху не скупчується сніг, що може зруйнувати теплицю.

Односхилі конструкції

Односхила теплиця примикає до однієї стіни будь-якої дачної будівлі. Більшість власників земельних присадибних ділянок прилаштовують теплиці до південних частин будинків.

Такі прибудови вигідні по бюджету і не займають багато місця. Якщо будівлі ще й опалюються, то це додаткова перевага, яка дає змогу суттєво заощадити на обігріві теплиць.

Порада! Стежте за кількістю снігу на односхилому даху. Регулярне чищення поверхні запобіжить руйнуванню конструкції.

Двосхилі теплиці

Двосхила теплиця — конструкція з дахом трикутного типу. Це найпоширеніший вид. Головна перевага — просторість приміщення для вирощування рослин. Власники присадибних ділянок примудряються у таких теплицях створювати зони релаксу — встановлюють невеликі столи з декількома стільцями.

Розмежування теплиць по сезонності

Є зимові теплиці. Такі споруди обов’язково підігріваються. Тому їх будують біля комунікацій будинків. Опалювальні труби приєднуються до централізованих систем обігріву домоволодінь. Якщо немає бажання морочитися, то придбайте теплицю з грубкою. Однак це спірне рішення. Доведеться постійно палити грубку і стежити за температурою.

Встановлюють зимові конструкції на фундаменти. Вони повинні витримувати великі навантаження, наприклад, вагу снігу. У регіонах з суворою зимою краще поглиблювати конструкції в грунт на 2 метри. Такий тип порівнюють з термосом. Його створюють поетапно: спочатку риють котлован і зводять стіни з термоблоків, потім підводять тепло.

Фундамент для теплиці з термоблоків і обігрівом
Фундамент з термоблоків для зимової теплиці з трубами для обігріву.

Літні теплиці

Літні теплиці обтягують поліетиленовою плівкою. Такий тип обшивки простий і дешевий. При правильній експлуатації поліетилен прослужить кілька років. Каркаси літніх конструкцій частіше будують з дерева. Навесні їх легко накрити щільною поліетиленовою плівкою, прикріпивши її за допомогою звичайних цвяхів.

Літня теплиця з дуговим дахом під поліетиленовою плівкою
Арочна конструкція під поліетиленовою плівкою.

Корисна порада! Можна побудувати каркас з пластичних полівінілхлоридних труб (ПВХ). Ще один варіант — металеві дуги, які з двох сторін поглиблюють у землю.

Будівництво теплиці: спрощений варіант

Визначте південне і сонячне місце під теплицю. Складіть план-схему, підрахуйте витрати виходячи з вартості матеріалів. Вам знадобляться:

  1. Просочені антисептиком дошки або брус. Додатково захистити дерев’яну поверхню допоможе обробка оліфою або смолою.
  2. Труби ПВХ.
  3. Поліетиленова плівка хорошої щільності.
  4. Арматура висотою 1 метр.
  5. Шурупи і металовироби.
  6. Фурнітура.
  7. Металеві петлі для фіксації ПВХ труб.

Етапи монтажу теплиці

Необхідно вибрати рівний майданчик і утрамбувати ділянку. Кути дерев’яного короба зміцніть металевими прутами.

Арматуру (до 35 прутів) потрібно закріпити по периметру фундаменту. Вкопувати прути в землю необхідно приблизно на 40-45 см. Такі параметри призначені для зведення конструкції розміром 3×6 метрів. Висота арматури від поверхні землі — 60 см.

На арматуру надіньте труби ПВХ для з’єднання протилежних прутів. Після цього труби закріпіть петлями з металу за допомогою шуруповерта. Зміцніть каркас брусом розтином не менше 50×50 мм. Кути теж доведеться підсилити брусом.

Важливо! Труби з ПВХ потрібно міцно скріпити. Їх загальна довжина не повинна перевищувати довжину теплиці.

Завершальний етап — накриття каркасу плівкою. Після цього обладнайте теплицю зсередини секціями та боксами для різних рослин.

Відео будівництва теплиці своїми руками:

На головній сторінці сайту можна знайти більше цікавих та пізнавальних матеріалів на тему будівництва та ремонту.

Оцініть, будь ласка, статтю!
[Проголосували: 2 Оцінка: 4.5]

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *