7 ефективних способів надійного захисту дачі від злодіїв

7 способів захистити дачу від злодіїв: засновано на реальному досвіді

З приходом зими багато дачників «консервують» свої будинки і перебираються жити в місто. І їм не дають спокою думки: «Як там моя дача? Чи не обікрали? Чи не спалили, не зламали?». Господарі обдумують різні способи охорони майна. Ми пропонуємо 7 перевірених варіантів захисту дачі від непроханих гостей. Обирайте свій!

Крадіжки на дачних ділянках

Практика показує, що взимку на дачах крадуть все — їжу, одяг, інструменти, побутову техніку, будівельні матеріали і т. д. Причому є ризик, що розберуть і саму дачу. Наприклад, злодії можуть вийняти вікна, двері, висмикнути батареї опалення, зрізати електропроводку, розібрати зруб чи навіть брусових будиночок. Звичайно, так нахабно і відкрито злодії діють тільки в дачних поселеннях, які взимку порожніють, чи коли дача знаходиться на відшибі.

Перш ніж купити дачу, дізнайтеся у ймовірних сусідів, як в селищі йдуть справи з крадіжками. Десять разів подумайте, а чи варто купувати дешеву нерухомість, коли в дачному поселенні неблагополучна криміногенна обстановка. Поруч з вашою майбутньою ділянкою мешкають люди, які ведуть асоціальний спосіб життя, алкоголіки і т. д.? Тоді відмовтеся від покупки.

Крім «своїх» і «добрих сусідів», дачу можуть обікрасти так звані «гастролери» — люди, які спеціалізуються на крадіжках з дач взимку. Вони діють групами по кілька осіб. У них є інструменти для розтину замків і дверей, вантажний автотранспорт для вивезення поцуплених речей.

Отже, порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих. Тому детально розглянемо різні способи боротьби з крадіжками на дачах.

Створіть імітацію сигналізації для відлякування злодіїв

Імітація сигналізації на дачі допоможе відлякати злодіїв

Дехто пропонує один з «дідівських» способів захисту майна на дачі від злодійства — вивозити на зиму все в міську квартиру, в гараж. Але у цього способу маса недоліків:

 • втрата сил і часу на вивезення речей;
 • не у всіх є вільне місце, щоб розмістити речі, вивезені з дачі;
 • навесні знову доведеться все вивезене завозити назад;
 • при потребі приїхати на дачу взимку, доведеться брати з собою плитку, телевізор, обігрівач і т. д.
 • і, нарешті, головне — поки вас немає вдома, дачу можуть спалити, поламати меблі, загидити кімнати чи влаштувати в ній нічліжку.

Висновок: треба відлякувати злодіїв і «лихих» людей ще на підході до дачі.

Як створити імітацію сигналізації і відеоспостереження для відлякування злодіїв

Для відлякування злодіїв на дачі потрібно встановити імітацію відеокамери

Один з бюджетних способів — імітація відеоспостереження та сигналізації на дачі. Алгоритм функціонування світлових оповіщувачів повинен збігатися з роботою реальної сигналізації. Коли система налаштована на охорону, то комбінований оповіщувач на фасаді горить постійно, при тривозі блимає, без охорони згасає. Просто миготіння вогників у вікнах відлякуватиме тільки зовсім дурних злодюжок.

До речі, до способу «обманка» можна віднести і варіант імітації присутності когось в будинку. Наприклад, за допомогою реле часу з тижневим таймером, ви програмуєте включення світла ввечері в будинку, прожектора на фасаді, а також включення радіо або телевізора в приміщенні дачі. Вночі прилади відключаються.

Додатково монтуєте на фасад муляж відеокамери з сигналізацією, який включає миготливий вогник по датчику руху, якщо хтось підійшов до будинку в темний час доби. Це створить ілюзію, що в будинку хтось живе.

Недоліки цього способу:

 • На дачі взимку має бути електрика. Коли її немає чи часто відключають, то додатково доведеться ставити джерело безперебійного живлення.
 • Злодії, стежачи за будинком, можуть здогадатися, що все це імітація, просто звернувши увагу, що доріжки і ворота перед будинком не чищені, на них лежить сніг, а в домі «типу» хтось є.

Встановіть решітки на вікна

Встановлення решіток на вікна допоможе захистити дачу від крадіжок

Ще один спосіб захисту від крадіжок на дачі — встановлення грат на вікна. Решітки треба монтувати зсередини + доповнювати їх сигналізацією. Якщо решітка стоїть зовні, а сигналізації немає, то вона захистить тільки від неадекватних зловмисників, які покладаються виключно на грубу силу. При зломі таких грат сигналізація не спрацьовує, а тому, у злодіїв є в запасі купа часу щоб винести ваші речі.

Решітка, встановлена ​​зсередини, працює як пасивний захист. Отже, злодії розбивають вікно. Спрацьовує сигналізація, час іде, а перед зловмисниками виникає проблема — решітка. Її треба зламати або відкрити, а це втрата сил і часу. В ідеалі: опірність решітки до злому повинна дорівнювати часу прибуття екіпажу поліції чи охорони.

Увага! За правилами пожежної безпеки решітки повинні відкриватися зсередини і відпиратися без ключа. Уявіть, сталася пожежа, треба швидко покинути будинок, а на вікнах стоять глухі решітки, які не відкрити. Дача перетворюється в вогняну пастку для своїх господарів.

А ще потужні грати можуть зірвати автомобілем, віджати домкратом. Коли будинок дерев’яний, то злодії взагалі не заморочуються, а випилюють проріз в стіні бензопилою.

Для більшої захищеності будинку радимо купити:

 • Світлодіодний маячок, що миготить червоним кольором, імітуючи роботу сигналізації. Встановіть його на чільне місце.
 • Муляж відеокамери. Встановіть так, щоб її було видко здалеку. Краще купити 2-3 муляжі, встановивши їх в різних місцях.
 • Геркони (герметизовані контакти). Встановіть їх на вікна і двері, підключіть до сирени (ревуна) гучністю 150 дБ, яка спрацює при проникненні в будинок, і гучним звуком відлякає злодюжок.

Також дізнайтеся, яка охоронна компанія обслуговує ваш район. Знайдіть табличку, на якій зазначено, що цей будинок охороняється даною компанією. Зробіть з неї копію і почепіть на вхідні двері.

Від професійних злодіїв такі «обманки» може і не врятують, але точно відлякають звичайних злодюжок.

Встановлення тільки решіток захистить дачу від непрофесійних злодюжок і асоціальних елементів, які, бачачи перешкоду, нададуть перевагу об’єкту з більш легким доступом.

Для охорони від серйозних злодіїв потрібен комплексний підхід.

5 порад щодо запобігання крадіжок на дачах і в заміських будинках

Як запобігти крадіжкам в заміських будинках і дачах

На завершення статті дамо ще декілька порад:

 1. Купіть для дверей будинку надійні замки, які важко зламати або висвердлити.
 2. Встановіть зовні прожектори додаткового освітлення, які включаються по датчику руху.
 3. Встановіть кілька вхідних дверей: перші — дешеві «китайські», другі — надійні фірмові. В перші двері вмонтуйте датчик, що спрацьовує на відкриття з сигналізацією. Тандем працює за принципом «вікно-решітка». Тобто злодії зламують перші «прості» двері. Спрацьовує сигналізація. Сигнал йде на пульт поліції чи охорони. Запускається час до прибуття наряду, а перед злодіями з’являється друга перепона — міцні двері, з якими доведеться довго возитися і ризикувати, що їх спіймають.
 4. Для автономного живлення систем безпеки, на випадок відключення електрики, а це можуть зробити і злодії, відключивши автомат в ящику на стовпі, купіть і встановіть джерело безперебійного живлення.
 5. Злодії беруть все, що легко поцупити і потім продати. Ускладніть їм завдання — зробіть «іменним» будівельний інструмент, садовий і господарський інвентар. Наприклад, нанесіть на нього незмивною фарбою своє прізвище (можна поставити клеймо).

Найнадійніші способи охорони дачі — встановлення сигналізації, укладання договору з охоронною організацією, встановлення в селищі чи кооперативі шлагбаума і наймання сторожа. Це допоможе запобігти крадіжкам. Не зайве буде і застрахувати майно.

Язик — мій головний ворог

Не хваліться дачею, побутовою технікою, дорогими будматеріалами та інструментами в інтернеті

Дотримуйтеся режиму розумної «секретності» в інтернеті, особливо при спілкуванні з різними людьми на тематичних форумах. Часто господарі самі наводять на себе злодіїв, вихваляючись в інтернеті, що вони купили дорогу побутову техніку, інструменти, будівельні матеріали. Роблять фото і відео інтер’єрів кімнат дорогих дач і заміських будинків, детальні плани і викладають їх на своїй сторінках в соціальних мережах.

Власники заміських будинків та дач самі показують, яка фірма їх охороняє, де встановлено і скільки відеокамер спостереження і датчиків. Розповідають про графік своєї роботи. Коли приїжджають і виїжджають на дачу або, навпаки, збираються в тривалу відпустку і залишають будинок без нагляду.

Поставили тільки одну відеокамеру, або її муляж, і у вас розпитують про неї сусіди? Говоріть так: «Поставив кілька відеокамер спостереження», на питання сусіда: «А чому я бачу тільки одну?» відповідайте, що інші — приховані. Перевірити це не фахівцеві неможливо, а люди нехай ламають голову і обговорюють, скільки камер насправді стоїть на дачі.

Більше корисної та цікавої інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *