Стіни кухні, обклеєні світлими шпалерами

7 міфів про шпалери для кухні

Здавалося б, що може бути звичніше і простіше шпалер на стінах. Це поширений варіант фінішної обробки для різних кімнат. Але шпалери для кухні продовжують викликати питання, навколо них багато суперечок і міфів. Ми вирішили відповісти на ці питання і розвінчати 7 найпоширеніших міфів.

1. Для кухні потрібно вибирати спеціальні шпалери

Якщо ви про малюнок, наприклад, з фруктами, посудом чи другими «смачними» принтами, то так. В іншій кімнаті такі шпалери будуть виглядати недоречно. В загальному — це просто маркетинговий хід. Так, є багато видів шпалер. Але немає таких, на яких би було категорично написано — «Тільки для стін кухні». Так що вибирайте будь-які гарні шпалери, які вашу кухню точно прикрасять.

2.Шпалери для кухні повинні бути виключно такими, що миються

І як часто ви миєте стіни? Так, шпалери що миються просто необхідні у ванній чи санвузлі, в передпокої або коридорі, де вони часто затираються. На кухні спеціальний захист потрібен тільки фартуху в робочій зоні. Решта стін можна обклеїти звичайними шпалерами, не обов’язково вологостійкими.

3.Паперові шпалери на кухні будуть вбирати запахи

Ви особисто це перевіряли? Принюхувались до стін, обклеєних шпалерами на кухні знайомих? Як правило, паперові шпалери нічим не пахнуть, повірте.

Паперові шпалери для кухні не пахнуть

4.Шпалери на кухні зношуються швидше, ніж в інших кімнатах

Насправді шпалери біля дивана у вітальні можуть бути куди більш потертими, ніж на стіні кухні. Що такого особливого ви будете робити, наприклад, в зоні їдальні, де стоїть обідній стіл? Звичайно, якщо в сім’ї є маленькі діти, які люблять розкидати їжу за сніданком, то шпалери можуть постраждати. Але в такій ситуації постраждати може взагалі все навколо. Ви ж не створюєте заради малюка інтер’єр що «миється»?

Служать шпалери на кухні так само довго, як і в інших кімнатах. В середньому, як показує статистика, змінюють їх кожні 5-7 років, проводячи косметичний ремонт.

5.На кухні не можна використовувати фактурні шпалери

Так, на них накопичується більше пилу. Але ж і в інших кімнатах теж саме. На кухні пилу аж ніяк не більше, ніж у вітальні або дитячій. Що стосується кіптяви, яка, за словами поборників чистоти, буде осідати на фактурних шпалерах, то на сучасних кухнях з потужними витяжками її мінімум. Стіни, обклеєні фактурними шпалерами, час від часу бажано пилососити, а ось мити їх на кухні зовсім необов’язково.

6.Натуральні шпалери на кухні краще не використовувати

Чому? У натуральних шпалер, звичайно, є свої недоліки, але в цілому ніяких обмежень для їх використання на кухні немає. Ті ж шпалери з бамбука, наприклад, по міцності перевершують звичайні, запахи вбирають не більше паперових і на кухні будуть виглядати дуже стильно.

7.Темні шпалери і великі малюнки на стіни невеликої кухні клеїти не варто

Шпалери з принтом на стіні кухні

Це твердження частково — правда. Якщо обклеїти всі стіни невеликої кухні шпалерами з великим принтом, то інтер’єр вийде занадто нав’язливим. А ось для виділення однієї зі стін, яка стане фокусною крапкою, акцентом, такі помітні шпалери підходять.

Відео: Як вибрати шпалери для кухні

Більше цікавих та корисних матеріалів по темі будівництва і ремонту — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *