Історія будівництва: цікаві факти

11 цікавих фактів з історії будівництва

Історія будівництва, від куренів до хмарочосів, містить чимало цікавих сторінок. Хочемо поділитися деякими фактами, про які, можливо, знають не всі.

1. При зведенні Великої Китайської стіни замість цементу використовували звичайну рисову кашу, в яку додавали гашене вапно.

2. Коли закінчилося будівництво Зимового палацу у Санкт-Петербурзі, залишилося багато сміття. За наказом імператора було дозволено забирати все безкоштовно, хто скільки захоче. Через кілька годин площа перед палацом стала чистою.

Як прибрали сміття при будівництві Зимового палацу у Санкт-Петербурзі

3. У 18 столітті у Франції держава ввела податок на вікна та дерев’яні двері. Тому французи намагалися будувати так, щоб у будинках було якомога менше вікон. Так придумали настінні бра для додаткового освітлення. Збільшити кількість світла допомагали дзеркала, поставлені навпроти вікон.

4. В Африці деякі будинки будують з кам’яної солі.

5. У далекому минулому, в вапняний розчин для збільшення міцності будівельного матеріалу додавали коров’ячу шерсть. А щоб не було тріщин після сильних морозів, підмішували ялинову смолу.

6. Коли в Японії починають забудовувати нову територію, зростаючі дерева акуратно витягують із землі і відправляють в спеціальне місце для зберігання. По закінченню будівництва, дерева повертають і знову висаджують в землю.

Пересаджування дерев при забудові нових територій у Японії

7. Свердло, як інструмент, відоме ще з часів стародавнього Єгипту. Дерев’яний стрижень приводився в рух руками або за допомогою тятиви лука.

8. Сьогодні балкон — частина житла, а в 13 столітті це була просто плита — виступ для наглядового поста і оборони в разі небезпеки.

9. Шпалери з’явилися в Китаї 2 000 років тому. Їх виготовляли з рисового паперу.

10. Перший паркет почали виготовляти в Європі у 13 столітті з коркового дерева.

11. Перші натяжні стелі з’явилися в Стародавньому Римі, де трохи нижче рівня стелі натягували щільну тканину, просочену розчином вапна.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *